reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

reklama
Exotic, ja tez wlasnie widzialam w empiku np taki Pierwszy rok malucha - Oud Pauline za 32,49 zł | empik.com ale radzilabym ci zebys sie jednak przeszla do empiku czy innej ksiegarni...bo tu nie zobaczysz jak to wyglada w srodku, a w niektorych np sa miejsca na zdjecia, i w ogole bardzo te albumy sie tym środkiem różnią.

doti ja to tez mam teraz problem gdzie to wszystko postawić:-D wozek sie placze pod nogami ciagle, teraz akurat blokuje dojscie w kuchni do komody i stołu z jednej strony.. ciuszki poupychane w witrynie miedzy kieliszkami :-D a co to bedzie jak juz sie kupi łożeczko, komode to nie wiem...

Mart, ja odkryłam cos rownie pysznego !! ale zdrowszego :p czerwona papryka (ale koniecznie taka dojrzała, słodziutka) z nutellą ! boskie xD
w sumie to to nawet bardzo zdrowe jest, bo papryka to wiadomo, witaminki...no a nutella to czekolada - a wiec magnez i cos tam:p w kazdym razie w umiarkowanej dosc ilosci nie zaszkodzi:)
 
Na szczęście nie musze się przejmpować rozstępami. Pewnie dlatego, że i tak nie jestem szczupła, a brzuszek mam stosunkowo mały. Dodatkowo od wczesnej ciąży smarowałąm brzuch oliwką i wiocznie się doskonale sprawdziła.

Dziś już wogóle padam - rano zakupiliśy karnisz do pokoju maluszka (do tej pory nie była mi potrzebna firanka, a teraz będzie przytulniej tym bardziej, że mam ciemną farbę w pokoju i nie zamierzam tego zminiać), potem poszliśmy na zakupy spożywcze i jeszcze postanowiliśy kupić lodówkę - bo niestety stara nam się zepsuła - wszystko co do niej włoże po dwóch dniach nadaje się tylko do wyrzucenia:( - więc kolejny wydatek - ale się cieszymy w sumie. Jutro zaczynamy szykować pokój dla dzidzi, a właściwie musimy zrobic przemeblowanie bo w piątek ma przyjechac nowy narożnik i musimy poprzenosić meble i łóżko do drugiego pokoju - akurat tam gdzie będzie pokój malucha. To od razu zaplanowałam mężowi mycie okien :-)
Poza tym dziś od południa sprzątam w szafach, aby mieć miejsce na ciuszki dla maleństwa - na weekendzie byłam u rodziców i zrobiliśmy przegląd ubranek po moim braciszku - okazało się, że jest ich bardzo dużo, więc robie miejsce w szafach.
Teraz już marze tylko o łóżeczku - jeszcze musze przekonać mojego Piotrusia, żeby mi plecy wymasował :-D

Trzymajcie się dziewczynki - miłej nocki!
 
Witajcie wieczornie, dopiero przyszłam z aplikacji:-(, zjadłam warzywa na patelnie, czereśnie i padam. Muszę jeszcze poczytać i poodpisywać na maile.

Nie zdążę Was doczytać, widzę tylko, że o rozstępach i innych, mnie odpukać wszystkie te atrakcje omijają, ale już mam dość gadania wszystkich wokół jaka jestem chuda i jak mało przytyłam, że brzuch to piłka, czuję się wtedy jak wyrodna matka co głodzi własne dziecko:-( Idę spać, jeszcze tyko wieczorny pomiar ciśnienia.
 
asiu ja mysle ze powinnas to traktowac jako komplement;-)
choc mnie tez czasem denerwuje, ale nie ze jak mowia ze tylko pileczka z przodu (wspominany sporo wczesniej tekst przyjaciolki, ze wygladam jakbym arbuza polknela:-D) tylko to jak mowia ze w ogole na ciaze nie wygladam...

rozstepy mnie ominely, a nie uzywalam oliwki. tylko balsam nawilzajacy. mysle ze gdyby ktoras z nas miala sklonnosc do rozstepow to ani oliwka ani krem najdrozszy nic by nie zdzialal
 
weronikazz, ale kurcze ja chyba dużo jem, moja Ula jest z tych małych i chociaż wiem, że o wadze dziecka decyduje genetyka i przepływy w łożysku które zresztą mam super to i tak mi się kołacze z tyłu głowy czemu nie tyje i nadal wystają mi kości tu i tam. Na wadzę przybieram jak trzeba ale po ciele , twarzy nic nie widać.
Dziewczyny napiszę Wam co dzisiaj zjadłam i powiedzcie obiektywnie czy to mało, dziś dieta nie cukrzycowa, w sumie w każdy dzień mam jakieś odstępstwo:
śniadanie: 2 duże żytnie kromki chleba na zakwasie, pomidor, serek wiejskie, szklanka mleka
2 śniadanie: kromka chleba żytniego z masłem, jabłko, mleko
obiad: 20 domowych pierogów mamy z borówkami i jogurt;
2 obiad: 2 bułki z eco piekarni wielkości takich do hot dogów, żytnie na zakwasie ze słoneczkiem
na zajęciach: byłam głodna nadal i kupiłam LuGo z owocami
na kolację: połowa porcji warzyw na patelnie z pomidorami suszonymi (zrobionych na oliwie), pół kg czereśni, z 10 truskawek. Podczas całego dnia wypijam ok. 3, 5 wody mineralnej.
 
To jest chyba tak normalnie , w kazdym razie nie za mało
ale odzywiasz sie bardzo zdrowo...i to moze dlatego
ale kurcze, powinnas sie cieszyc ze nie jestes mega słonicą ! a Ulcie widac ze dobrze odzywiasz:) wartosciowo.
nie to co ja, wyrodna matka ciagle tylko ciastka i ciastka:-D
 
Witam się wieczorowo. Nie nadrobię wszystkiego :-)

Co do rozstępów- u mnie w poprzedniej ciąży na tym etapie były już strasznie duże i widoczne, a w tej jak na razie nic nie ma. Po prostu skóra już była rozciąnięta i nie protestowała ;-) Dodam, ze poprzednio codziennie wsmarowywałam tonę kremów na rozstępy, a teraz niczym nie smaruje, bo wyszłam z założenia, ze i tak wyjdą, więc szkoda kasy na kremy ;-) :-D

Kruszki ja obstawiam 4200
 
reklama
ona rodzi i rodzi...
3usg pokazalyy ze dziewczynka
byla pod kontrola wiec wszystko okey
a tu jak pojdziesz wczesniej to i tak nic nie zrobia, chyba ze masz komplikacje
no nic, przyjmujemy jeszcze zaklady :D
no ciekawe kurcze, wspolczuje Jej, na pewno cos niemalego rodzi skoro juz 13godzina leci.. lol
 
Do góry