reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

ginula a nie dajesz czegos pozywniejszego niz mleko na noc?? ja daje kaszke 1-2 razy dziennie, czasem rano i wieczorem a czasem tylko wieczorem bo mleko to za malo dla dziecka a sztuczne w ogole nie trzyma dluzej niz z cyca, przynajmniej u mnie, i w ogole nie chce go pic. Zreszta nawet jak sie naje kaszka to tez nie ma gwearancji ze pospi, wczoraj zjadl 180 kaszki i popil moim mlekiem, zaspal o 21 a o 23 obudzil sie na cyca, 3 pobudki w nocy byly na cyca a jak dam smoka to on w ryk wiec lepiej juz cyc przynajmiej sie chodz troche do pracy wyspie
 
reklama
A ja tylko dokończę kaszkę, którą mam i póki co nie kupię nowej bo nie widzę róznicy między kaszką a tym, że wypije mleko z dodatkiem łyżki kleiku, w sensie, że go dłużej nie trzyma i w ogóle to chciałabym odejść od ilości mlecznych posiłków bo je ich gigantycznie dużo, w sumie ok. 700 ml na dobę, moi rodzice uważają, że to stanowczo za mało i go głodzę ale moim zdaniem powinnam zamiast jednego mleka dawać mu inny posiłek.
 
Agulec ja też ostatnio mam myśli żeby przestać karmić ale wiem że to będzie ciężkie, zwłaszcza noc mały budzi się z krzykiem i tylko cyc pomaga...;/ chcę karmić max do roku myślę ze za ok 2-3 miechy będę powoli do tego się przygotowywać, pewnie wszystko wyjdzie w praniu.Ja podaje przed kapielą kaszkę i później dobija się cycem i nie widzę żadnej różnicy budzi się tak samo...
Ogólnie mam kryzys w macierzyństwie, mały jest nieznośny płacze krzyczy cały czas, wiem że to pewnie minie a ja nie mam cierpliwości, nie wiem co się stało....dobrze że idą święta to mały posiedzi na raczkach u babć, ciotek itp a ja mam nadzieję że nabiorę pozytywnej energi.
 
Aga taki kryzys to nic dziwnego, na pewno tez potrzebujesz odpoczynku od dziecka, to normalne. Przeciez to nie znaczy, ze nie kochamy dzieci ale odskocznia jest potrzebna. Ja to bym pojechala tylko z mezem gdzies na 2-3 dni, pewnie wrocilabym steskniona :)
 
taka j właśnie jest tak jak piszesz :-) oj taaak marzy mi się taki wyjazd ale pewnie po pierwszym dniu już bym chciała wracać hahah, pewnie nie raz dopadnie mnie kryzys, słońce u nas zawitało więc wyskoczymy na spacer chociaż wczoraj mały i w wózku się awanturował a był takim złotym dzieckiem :confused:
dzisiaj mąż wcześniej wraca z pracy wiec trzeba zabrac się za porządki bo jestem w czarnej du..
mam pytanie do mam których dzieci jeszcze dobrze nie siedzą, wsadzacie je do krzesełka? mój jeszcze sam nie usiądzie ale coś tam już próbuje i dzisiaj go wsadziłam do krzesełka żeby się uspokoił i mu się spodobało
 
Aga wsadziłam i też był zadowolony.
Mój od 2 dni też jest zmierzły, nic mu się nie podoba, wszystko jest na 5 sekund.
 
Cześć
ewelinka u was podobnie jak u nas, Lena też się budzi w nocy i tylko cyc pomaga. W przypadku syna byłam konsekwentna, nosiłam go w nocy , ale cyca nie dawałam, przy Lenie mi się zwyczajnie nie chce wstawać i cyca podaję prawie na śpiocha. Chciałam karmić tak do czerwca, ale czuję że dłuzej to potrwa. Spróbuję jeszcze jej wodę podać w nocy, może to coś da.
taka j współczuje Ci tej całej sytuacji z rodzicami, irytujące jest coś takiego jak w wieku trzydziestu paru lat rodzice próbuję kontrolować, moi czasem też próbują, ale szybko ich do poziomu stawiam, że nastolatką już dawno nie jestem.
Dziewczyny życzę wam Zdrowych,
Spokojnych i Wesołych Świąt
 
Witam ! taka j znowu rannym ptaszkiem jesteś!!!:-)
u nas niewesoło, nad ranem chciałam szybko wstać bo Kajo z płaczem się obudził i poślizgnęłam się, spuchła stopa i potwornie bolało, pojechałam na iIP i okazało się: złamanie palca V stopy prawej, na szczęście na małe palce nie zakładają gipsu tylko opatrunek usztywniający, ale buta nie mogę założyć. Taka kicha na same święta.
Pogoda do kitu, mały na tarasie, ale budzi się co chwila, trzeba bujać.
Miłych przygotowań świątecznych .
 
Cześć dziewczyny !

U nas piękna pogoda :-) Kubuś drugi raz na spacerku, a ja sprzątam mieszkanie.
Już o 9:00 zaliczyliśmy spowiedź i małe zakupy :) Musieliśmy kupić matę antypoślizgową do wanny, bo ciężko go kąpać, strasznie się ślizga.
Kubuś już dostał prezenty. Oczywiście nie mogli wytrzymać do samych świąt ;P
Dobrze, że jeszcze jest mały i nie rozumie. Dostaliśmy nocnik ! :-) ciekawe, czy się Kuba do niego szybko przekona :) zamiast chodzika chciała pchacz, więc teściowie dali kasę i dzisiaj go odebraliśmy:)

Aga, ja też mam strasznego lenia.. najbardziej wkurza mnie to, że posprzątam, a za pół godziny wygląda jakby nie było nic robione.. A gdzie jedziecie na Śląsk jak można zapytać ? :)
A jak wygląda u was jazda wózkiem? podnosi się? bo mój sam jeszcze nie siedzi tzn jak go posadzę to siedzi ładnie, ale sam nie usiądzie, a nauczył się stabilnie siedzieć ( posadzony) jak właśnie jeździłam z nim wózkiem i na siłe chciał być wyżej, łapał się tego pałąga i siadał sam i potem zauważyłam, ze już coraz mu lepiej to wychodzi. W krzesełku do karmienia już super siedzi.
Kryzysem się nie przejmuj ! u nas jest identycznie ;)

Jagoda, super, że się odezwałaś ! :-) Powodzenia w remoncie i pisaniu magisterki ! Ja też w końcu musiałabym się zapisać na mgr bo skończyłam na licencjacie i zrobiłam sobie przerwę.. miała być roczna, a wyszło jak wyszło ;P

My, ja mam butelkę do mleka z aventa i smoczek trójprzepływowy. Kaszki sypie 5-6 małych łyżeczek. Zauważyłam, że jak zrobię wcześniej i dam do podgrzewacza to czym dłużej stoi to jest gęściejsza i Kuba czasem też się złości bo musi się namęczyć, więc teraz od razu mieszam i mu podaję. Mały też zaczyna mi się buntować na mleko.. 3 razy w ciągu dnia wypije bez problemów, a raz zawsze jest cyrk i ryk.. też mu się już chyba mleko objadło.. ale muszę mu dawać jak najwięcej, bo on jogurtów jeść nie może..
Współczuję porannej akcji z nogą.. !! na święta takie coś !!

Taka j., wydaje mi się, że nie podajesz za dużo mleka :) niby 680ml zalecają, to 700ml nie ma za dużej różnicy, a jak chce jeść.. Twój Kubuś już dużo się rusza to pewnie i apetyt większy :)
 
reklama
Kamu moich się nie da ustawić do pionu, gadasz, nawet mąż nawrzeszczał po nich, a oni swoje, nie przyjmują NIC.

My o kurcze, przykro mi, kosmos, a boli? Dali Ci coś na ból? Mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie *

Basia a skąd wiesz o tym, że te 680ml zalecają? Bo ja właśnie szukałam ale nigdzie nie mogłam znaleźć. U nas w brodziku też się ślizga, to samo mamy :) A nocnik super, ale będziesz sadzać od razu czy dasz mu się "oswoić" z nim najpierw?
 
Do góry