reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Madziasek no właśnie też myślę, że stówa za samo sprawdzenie jak jest ułożony to troche nie na moją kieszeń ;) No właśnie mój też się tak rozpycha jak u Ciebie!! Czyli rozumiem to jest już ustawienie głową w dół? A co to za kuleczki i w jaki sposób pomagają?

Maciejka no to zobaczymy jak będzie po tym odstawieniu, bywa tak, że łapie bardzo szybko a czasami trochę to trwa, reguły nie ma choć ja nawet jak brałam to mnie wzięło, leki nie pomogły. No właśnie się zastanawiam czy się nie obrócił, z tym, że on mnie tak na serio nie kopał jakoś tylko zawsze się tak rozpychał tylko i dlatego trudno po ruchach to odczuć tak dokładniej.

Kapciusia ja nie mam wrażenia, że mi się obniżył ale na szczęście też mi się lepiej oddycha, może tego nie widzę po prostu. Nie wiem czy lekarz jest w stanie to stwierdzić bez usg, mnie się to trudne wydaje ale ja laik jestem, on już nie jedną ciążę widział więc kto wie :)

Basia a ja nie wiem co to jest ta czkawka, tzn. albo mój tego nie ma albo ja nie wiem, że to jest "to", takie jaja.

Ewuncia jak masz tak mimo leków to faktycznie urodzisz chyba szybciutko, ale może dzięki temu poród będzie łatwiejszy, mnie tak się stawiał brzuch w pierwszej ciąży ciągle i na poród nie narzekam ;)

Mam głupie pytanie, gdzie jest największy wybór plecaków? Byłam ostatnio w tesco, myślałam, że będzie zatrzęsienie a tam chyba z 5 sztuk i mnie wbiło w ziemię, gdzie ja tą wyprawkę synkowi do szkoły zrobię?
 
reklama
Ja też już mam pewnie 112cm jak nie więcej ! teraz to już apogeum.. jak miałam rozstępy tylko na bokach to teraz na brzuchu też się pojawiają.. myślałam, że już brzuch rosnąć teraz nie będzie..

Taka j., czkawkę odczuwam jak takie pulsowanie.. trwa przeważnie do 10min :) a plecaki to myślę, że poczekaj bo na początku sierpnia się pewnie zaczną te wszystkie wyprawki szkolne w sklepach :) chyba, że Ci zależy żeby kupić jeszcze przed porodem..
 
Basia ja właśnie niestety nie mogę czekać, synek ma wracać chyba jutro lub najdalej w niedzielę od tej naszej rodziny a potem jakoś we wtorek ma wyjechać znowu do rodziny męża i jak wróci to ja już potem do tego szpitala mam iść, najprawdopodobniej mały się odwróci więc będzie czas kupić ale wiesz, nie bardzo chcę ryzykować bo jakby się jednak okazało, że już zostaję w szpitalu to potem będzie cyrk z wyprawką, mąż tego nie załatwi bo nie ma nerwów a moich rodziców nie chcę prosić bo potem przez rok mi będą wypominać. No i mam aż 1 dzień na kupno tego czyli poniedziałek co teraz będzie. Ja takiego pulsowania chyba nie czuję, to źle?
 
Maciejkaa, a jakie leki brałaś do tej pory? JA jeszcze przez tydzień mam brać 4xdziennie nospę,scopolan,luteine i apargin. Pomimo tych leków brzuch b.często mam jak kamień, nie dam rady łazić i boli jak na okres. Po odstawieniu pewnie od razu urodzę.........oby nie wcześniej.

Fenoterol największą dawkę, luteine, asparin, staweran, nospe i żelazo.

No możliwe bo ja dziś widzę ogromną zmianę
 
MadziaSek a podzielisz się tym kalendarzem szczepień :p ? A truskawek na całym ryneczku nie było, tylko jakieś plastikowe w Lidlu, ale mój ulubiony osiedlowy warzywniak mnie nie zawiódł :D Kupiłam 1,5 kg czereśni i 1,5 kg truskawek i już wszystko zjadłam! Sama!

Taka j. no ja po wyglądzie to też nie jestem przekonana czy się obniżył, ale moje dolegliwości się zmieniły i po tym wnoszę. Może zrobię jutro zdjęcie, to mi pomożecie w ocenie.

A czkawkę to Hania ma ok 3 razy dziennie, zwykle z prawej strony na wysokości pępka. Czasem jest tak silna, że nawet mnie to irytuje... biedne dziecko...

Widziałyście ten filmik o dziecku zamkniętym w nagrzanym samochodzie? Rozwaliło mnie to...jakim trzeba być tępakiem...
 
basia...ja to i tak będę spocona...bo znerwicowana:-p ja to w ogole panikara taka jestem... teraz w poniedziałek już się klade do szpitala i mój maz musi zakupić mi zapas meliski na niedziele, bo czuje, ze będzie wariactwo...a do szpitala mamy 120km i jeszcze wjazd do wwy jest w poniedziałek jakims koszmarem...żeby jaj nie było, ze z nerwow zaczne rodzic:rofl2::eek:

taka.j...a może macie jakiegoś reala blisko? tam najwięcej zawsze takich wyprawkowych rzeczy do szkoły jest:tak:


mnie dr kazal odstawić już duphaston, ale ja jakos nie mogę, może od jutra już jakos dam rade. ale zdaje mi się, ze jak biore to mi lepiej psychicznie...:-p

a jeżeli chodzi o czkawkę to mój synek tez ma i tak jak pisze Kupciusia czasem jest taka mocna, ze mnie to denerwuje...no ale mija po jakiś 5-10min..czuje to po lewe stronie, bo tak lezy maly:tak:
 
Hej dziewczyny!!!
Mąż się zlitował i przywiózł mi laptopa.W sumie to go wcześniej nie prosiłam,bo myślałam,że jutro już w domu będę.A tu taka decyzja lekarza.Mamy przeczekać weekend i jak się nic nie ruszy,to będą myśleć co dalej.Miałam ponownie usg,żeby jeszcze raz małego zważyć i ma 3930,więc niewiele więcej.Teraz mi jeszcze cukier sprawdzają po posiłkach ale jest w normie.Odniosłam wrażenie,że próbują cokolwiek,żebym się na tę cesarkę załapała ale jakoś nic nie wychodzi...Teraz mam obserwować podpaskę bo poleciało mi trochę krwi i nie wiem co to znaczy.Do tego ból jak na okres i twardy brzuch.Ale nie ma jakichś przerw,tylko non stop twardy.Ciekawe co się okaże.W domu mniej mi dolegało jak w szpitalu;-)
Jest tu laska.9 dni po terminie.Dostała dwa razy oxy i nic:szok:.W życiu bym nie pomyślała,że to może na kogoś nie działać...A u niej do tego ani szyjka skrócona ani rozwarcia nie ma.Teraz ma jakieś tabletki dopochwowe(chyba te co Quincy).Żal mi jej...
 
Ewuncia u mnie przez bardzo dlugo bylo 110 cm a na koncowym tygodniu o 2 cm przybylo!

Kupciusia jutro wkleje fotke na forum ;-) zazdroszcze truskawek bo ostatnio za mna chodza a juz nigdzie ich nie kupie...:-(
a ten filmik to gdzie widzialas?

Taka j ja czkawke tez czuje po lewej lub prawej stronie na wysokosci pepka i tez jest dosc dluga ;-)
Kuleczki homeopatyczne nazywaja sie arnika i polecane sa przed kazda operacja by zmiejszyc wszelkie krwiaki i obrzeki ale to musialabys sobie poczytac, skoro znajomej pomoglo i szybko wrocila do formy po porodzie to czemu nie sprobowac ;-)

Miliaa oby meliska pomogla bo ja tez nerwowa jestem ale czy bede panikowac nie wiem, powiedzialam mezowi zeby mnie wtedy do pionu postawil haha
i tez juz meliske popijam!

Dolaresr super ze sie odezwalas ;-) szkoda ze musisz zostac na weekend, ale moze sie rozkreci, a waga dzidziusia spora, ciekawa jestem ile u Babelka bedzie...
a ta krew to od czego?
wspolczuje tej dziewczynie, a wlasciwie dlaczego do szpitala trafila? Skurcze sie zaczely?
 
Ostatnia edycja:
reklama
MadziaSek nie wiem jeszcze skąd ta krew ale mały mi dziś mocno napierał na dół główką,że aż mnie bolało...A teraz zauważyłam,że już nie ma krwi,tylko pomarańczowa wydzielina ze śluzem i już nie wiem co to.Może ten słynny czop:baffled::cool:.Ok 22 mnie pod ktg wezmą to spytam położnej...
A ta laska miała się po prostu zgłosić do szpitala tydz po terminie i tak tu już leży od wtorku.Nie wiem jak to wygląda z tym wywoływaniem...Ile jest prób,zanim zrobią cesarkę.Kazali jej przeczekać do poniedziałku i jak nic nie ruszy to mają myśleć dalej...
Co do mierzenia miednicy to mi już mierzyli.Wyściskali mnie z każdej strony czymś metalowym:baffled:
 
Do góry