reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Ja nie mam okresu jeszcze. Pampersow tyle dostałam że już dawno nie kupowałam. Ostatnio koleżanka była u mnie 3 raz i 3 raz przyniosła duża paczkę pieluch, Śmieje się że będę ją zapraszała co tydzień. Wcześniej kupowałam jak była promocja w rossmanie wychodziły po 50gr za pieluche. Ja zawsze chciałam mieć 1 dziecko ale jak już córka była większa i coraz bardziej samodzielna zaczęłam psa kocykiem przykrywać jak Julka chodziła na noc do koleżanek i wtedy zapragnełam. Oboje Nasze dzieciaczki są mega grzeczne ale jesteśmy raczej typami wygodnisiów. U Filipka na szczęście skończyło się na katarku. Dawałam Wit C 5 kropli i plasterek aromactiv na dzień i na noc. Kilka razy sól fizjologiczna do noska i nawilżacz w pokoju.
 
A co tu taka cisza?
Co u Was i maluchow dziewczyny? U nas ciężko. Oli powrócił do gryzienia. Myslalam ze to juz za nami, jakze się mylilam. Mam obolala piers. Kupilam zel na dziąsła i nakładkę na palec. Kiedy masuje mu dziaselka widzę niesamowita ulgę. Mam nadzieje jednak ze to nie zeby.
 
Ja kupuję pieluchy Dada Premium w Biedronce, ostatnio była promocja na dwupak w kartonie, to kupiłam dwa, ale widzę, że i przez allegro tanio wychodzi. Co do czyszczenia noska, jak Maja miała 3 tygodnie, to obie byłyśmy chore i pediatra pokazywała mi jak się przepłukuje nos solą fizjologiczną. Trzeba położyć dziecko na boku i wcisnąć całą ampułkę soli, tak żeby wyleciała drugą dziurką, następnie podnieść dziecko twarzą do dołu, żeby nie wsiąknęło smarków i na drugi bok to samo. Trochę traumatyczne, ale wszystkie smarki wypadają. Jak to zrobię, to jeszcze poprawiam fridą. Maja od dwóch dni budzi się o północy wypoczęta w świetnym humorze do zabawy, karmię ją i kładę do łóżeczka, mam nadzieję, że jej to przejdzie, chociaż jest zabawna, bo budzi się skora do łobuzowania :D Moje 3 koleżanki są w ciąży, jedna urodziła w ten piątek i każda ma syna :D Widzę, że jest bum na chłopaków w moim otoczeniu. Mai przyjdzie się bawić samochodami :D Zapisałam się też na forum mojego osiedla i zrobiłam akcję spacerowania a innymi mamami. Fajnie wyszło, bo już z dwoma spacerowałam, a kolejne dwie odezwały się chętne do spacerów z maluchami. Polecam z kimś zawsze ciekawiej :)
 
U mnie w pracy ze starej grupy na 5 dziewczyn 3 już urodzilysmy ja sierpień, Ola październik i teraz Marzenka tydzień temu. Sami chłopcy. Jedna jeszcze w połowie ciąży i tu chyba będzie córka. Moja ukochana sąsiadka ma cesarka w weekend i też chłopak więc na tą chwilę po weekendzie będą 4 chłopy :-) Nasza dyrektor też ma 2 synów, sąsiadka co będzie teraz miała cesarka też ma już synka. Więc jestem jedyną szczęśliwą posiadaczką córeczki :-) Mąż też ma Chrześniaka który ma brata.
 
Dzisiaj Mikołajki. Wczoraj córka stawiała ciastka i mleko dla Mikołaja. Robi tak co roku chociaż ma już 9 lat. Opowiadała co robi dla Filipa a on słuchał jej z uwagą. Mówi i pamiętaj zawsze o mleku do ciasteczek to ulubiony napój Mikołaja. Jest pyszny chyba podpije mu łyka i bierze łyczka. Filip w śmiech się zalewa. To ona dalej - chyba łyka podpije i łyka a on zalewa się i tak kilka razy. Wczoraj też zaczął piszczeć z radości. Tyle szczęścia wnosi do domu a w zestawie z Julka jak leżą razem to najpiękniejszy widok świata.

Miłego dnia
 
008.jpg
 

Załączniki

  • 008.jpg
    008.jpg
    884,5 KB · Wyświetleń: 318
reklama
Widok superaśny. Jednak co starsza siostra to nie starszy brat. Mój Miki to tylko pokazuje się siostrze że jest ;-) ;) oczywiście ona jak Go widzi to cała się trzęsie.
 
Do góry