reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Ale szybko wychodzą waszym bobasom ząbki. Moj juz ma 4 mce i 1,5 tyg i nic.
Nawet stale jedzenie go nie ciagnie.
Glowe ladnie zadziera, na boki sie przewraca, z brzucha na plecy. Zuch chlopak❤. Spiewa, gada, rozkazuje. Zjada rece i zabawki. Slini sie ze szok.
No i wszystko byloby cudnie a tu klops. Mam przepukline☹
 
Pierwsze ząbki super! 😚 u mnie w rodzinie wychodziły pierwsze na roczek, A podobno uwarunkowane jest to genetycznie , więc ciekawe ☺ ja się zmagam z ciemieniuszką, miały wasze dzieciaczki?

Super was zobaczyć na instagramie , jak wygladacie i wgl ,lepiej sobie teraz można wszystko wyobrazić 😊
 
Ooo ja Cię! Już pierwsze zabki, ale :) i co kochane @Patrycja1995 & @Adunia91 na dziąsełka stosujecie ? Żeby ulżyć bobasom?

@Mystic87 a skąd ta przepuklinka się pojawiła? :(
@misiaaa95 u mnie pewnie tez będzie późno patrząc po rodzinie 🥴 My ciemieniuchy nie mieliśmy, ale podobno trzeba nakładać oliwkę i czapeczkę na noc.. a potem rano szczotka z twardym włosiem czesać. Przynajmniej tak nam mówili na szkole rodzenia 🤷🏼‍♀️ Ale czy działa nie wiem.
My z dolegliwości to mamy anemię.. i dokucza dalej brzuch wiec ciagle jakieś kropelki bierzemy 🙈 bo a to na brzuch, a to żelazo, a to witamina D, C..
 
Mały ma to po tacie. Teściowa mówi że jak miał 4 miesiące to już też wyszły i to odrazu po dwa. 😊
Mam żel bobodent, ale on działa chwilę. Może 15min. Szwagierka mi poleciła Camilia (roztwór doustny) i to trafiło w punkt. Po podaniu dziecko odrazu inne, nie marudzi i ładnie śpi.

Leoś tak wcina obiadki i deserki. Wszyscy w szoku, że tak buzię otwiera. 32

Z ciemieniucha jakieś 1,5mies temu walczyłam. Ale dziś widzę że znowu mu troszkę wyszło. Stosuje oliwkę i potem grzebykiem dla dzieci wyczesuje.

U Was też ciągle wymiana ubranek? Mój jak nosił długo rozmiar 56 tak teraz rośnie jak burza. Praktycznie odrazu na 68 wskoczył.
Co 2 tygodnie muszę robić przegląd szafy. 😲 Już mu nawet wczoraj pajace do spania i spodenki kupiłam na 74, żeby zaraz znowu nie kupować kolejnych. ❣
 
Moja jesczze nosi ubranka takie jak i po urodzeniu. Po urodzeniu wszystko było za luźne A teraz dopiero pasuje mega. Więc w sumie najczęściej to 62 rozm. U nas synek ząbki pierwsze miał na roczek. Ale córka trraz tak pcha wszystko do buzi z taka złością jakby było coś na rzeczy.
Też mieliśmy ciemieniuche i na szczepieniu jak byłam to pediatra przepisała nam olejek na receptę. W aptece go zrobili i odebralam. Jedno użycie i nie ma śladu.
Dałam jej posmakować pierwszy mus. I uśmiech od ucha do ucha:D
 
My ciemieniuchy odpukać nie mieliśmy ale też słyszałam o jakimś olejku na receptę.
Jeśli chodzi o żel na ząbki to mamy Dentinox N i działa dopóki młody znowu nie wpakuje sobie czegoś do paszczy i nie podrażni dziaselek 🤦‍♀️
Najgorsze jest to że potrafi się wybudzić z mega płaczem i od razu pakuję łapy do buzi więc o 'dolulaniu' żeby dalej spał nie ma mowy. No i mam wrażenie że trochę mniej przez to wszystko je
 
reklama
No i oczywiście polecamy najlepsza przyjaciółkę wszystkich ząbkujących czyli żyrafkę Sophie 🦒
 

Załączniki

  • IMG_20201125_221008.jpg
    IMG_20201125_221008.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 69
Do góry