reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ale nie ma u was w przychodni pierwszenstwa? U nas kobiety na test glukozy wchodza 1, później na pobranie tez się wchodzi bez kolejki. Nawet jeżeli kobieta ciężarną przyjdzie na zwykle badania to wchodzi bez kolejki.
U nas stoi sie na dworze na parkingu. Duszno w maseczce, nie ma gdzie usiasc, slonce grzeje, nikt kobicinie z bębenkiem nie ustąpi [emoji3], tak wiec jak zdobede skierowanie od dr 1 kontaktu to jutro wyjde po pobraniu i odrazu stane na koncu kolejki bo dzis prawie godzine czekalam na swoja kolej. Więc 2h bede tam stala. Chyba jakiś taborecik sobie wezme [emoji23][emoji23][emoji23]
 
reklama
Ale nie ma u was w przychodni pierwszenstwa? U nas kobiety na test glukozy wchodza 1, później na pobranie tez się wchodzi bez kolejki. Nawet jeżeli kobieta ciężarną przyjdzie na zwykle badania to wchodzi bez kolejki.
Coś ty! Kazdy odwracał głowę żeby na mnie nie patrzeć i tylko gadali cos miedzy soba jak to kazdemu sie spieszy. Nawet sobie pomyslalam że spytam czy by mnie nie przepuscili ale żywcem by mnie spalili chyba. Jutro jak juz uda sie wziac ta glukoze to bede sie pchala jak te emerytki z pierwsza grupa umierajace ale niosące siaty po 50kg w każdej rece😂
 
@Mystic87 Na badanie krzywej musisz mieć skierowanie nieważne czy robisz prywatnie czy na NFZ, żeby nie można było sobie od tak tego badania zrobić, bo jakby nie było pijesz glukozę. Tak mi tłumaczyła moja ginekolog. Ostatecznie tego badania nie robiłam.
 
@Mystic87 Na badanie krzywej musisz mieć skierowanie nieważne czy robisz prywatnie czy na NFZ, żeby nie można było sobie od tak tego badania zrobić, bo jakby nie było pijesz glukozę. Tak mi tłumaczyła moja ginekolog. Ostatecznie tego badania nie robiłam.
Szkoda ze wczesniej tego nie wiedzialam🤪
Ale juz mam skierowanie od lekarza 1 kontaktu tak wiec jutro na 100% zrobie. Ciekawe czemu moj gin nie wspomnial? Juz ja go o to wypytam🤣 tak mnie w maliny wpuścil no
 
@Mystic87 Na badanie krzywej musisz mieć skierowanie nieważne czy robisz prywatnie czy na NFZ, żeby nie można było sobie od tak tego badania zrobić, bo jakby nie było pijesz glukozę. Tak mi tłumaczyła moja ginekolog. Ostatecznie tego badania nie robiłam.

Naprawdę? Nie starczy powiedzieć "dzień dobry jestem w ciąży" ? Zresztą to badanie robi się już na takim etapie, że widać ciążę na kilometr :p A "prywatne" skierowania od lekarza są cokolwiek warte? Bo na NFZ chyba nie zrobisz badań ze skierowaniem od lekarza prywatnego... ? No nic ja się pewnie za 2 tygodnie dowiem :p

Rozwala mnie strasznie to siedzenie w domu. Nawet na jakieś spacery znowu wychodzę, ale dni zlewają mi się w jedno. Nie pamiętam czy film widziałam wczoraj, czy tydzień temu, ani co na obiad kiedy jadłam :D I jakoś mobilizacja mi leży, ale ja to jeszcze pikuś, a mąż biedny przeze mnie się na pracy nie może skupić, bo ciągle coś do niego mówię :D
 
A co robicie ze szkołami rodzenia? Kiedy się teoretycznie w normalnych czasach powinno zapisać? Teraz to i tak lipa, bo chyba nigdzie nie ma "w realu", ale widziałam, że są jakieś kursy online, czy po prostu filmiki.
 
Naprawdę? Nie starczy powiedzieć "dzień dobry jestem w ciąży" ? Zresztą to badanie robi się już na takim etapie, że widać ciążę na kilometr :p A "prywatne" skierowania od lekarza są cokolwiek warte? Bo na NFZ chyba nie zrobisz badań ze skierowaniem od lekarza prywatnego... ? No nic ja się pewnie za 2 tygodnie dowiem :p

Rozwala mnie strasznie to siedzenie w domu. Nawet na jakieś spacery znowu wychodzę, ale dni zlewają mi się w jedno. Nie pamiętam czy film widziałam wczoraj, czy tydzień temu, ani co na obiad kiedy jadłam :D I jakoś mobilizacja mi leży, ale ja to jeszcze pikuś, a mąż biedny przeze mnie się na pracy nie może skupić, bo ciągle coś do niego mówię :D
Nieprecyzyjnie powiedziałam. Chodziło mi o to, że z tego co mi wiadomo musisz mieć skierowanie od lekarza bo jest wymagane w labo. Jeżeli masz lekarza na fundusz to będziesz miała refundowane badanie tak jak inne, a jeżeli chodzisz prywatnie to mimo, że masz skierowanie to za to badanie zapłacisz ale mimo to musisz to skierowanie mieć.
 
Do mnie dziś przyszła paczuszka z ubraniami dla malej. Ahh sa piękne.

A krzywa cukrowa czeka na mnie w przyszłym tyg. Bleee

20200422_184654.jpg
 
reklama
Do góry