reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

@MegBor ja mam to samo jeśli chodzi o męża. To on mnie dopinguje jeśli chodzi o karmienie piersią. Dlatego to jest jeszcze trudniejsze podjąć jakaś decyzje. Raz jest dobrze a raz okropnie. Chociaż wczoraj wymyślił ze ograniczymy karmienia i będziemy dawać tez butelkę, ale żeby karmić i tak piersią. Może to i dobre rozwiązanie.. strasznie mi ciężko ostatnimi czasy 🤷🏻‍♀️ Szczególnie teraz nie wiem co się dzieje, bo mału chce być co chwile na piersi nawet co 30 minut co godzinę 🙀
 
reklama
Dzięki:*
Dziewczyny może kupcie mleczko tak w razie W. I jak np dziecko ciągle wisi na piersi i nie najada się spróbować dac butelkę. Nie mówię żeby całkowicie zrezygnować z kp ale spróbować w chwilach kryzysu dac mm. Chociaż nie namawiam bo to już każdego indywidualna sprawa. Ja na początku mając mleko w domu miałam taka ulgę psychiczną, że w razie co to dam i tyle. :)
Nie wiem co wam doradzić bo wiadomo z innym podejściem niż większość to ciężko tak.
Powiem tylko tyle że już żyjemy w takich czasach że temu mleku modyfikowanemu nic nie brakuje. I szkoda dni nA zastanawianie się. Te co chcą tylko KP będę to robiły A te co mają wątpliwość to czemu by nie spróbować karmić na zmianę. ;)

I to że na cycu dziecko zdrowsze itp to chyba mit.
Bo mam nawet w rodzinie dużo takich przykładów.
Dzieci karmione nawet do 2 lat cyckiem chorują tak samo jak i te na mm. To nie ma znaczenia. Przyjdzie przedszkole to każdego dopadna choroby ;D.

A jak ogólnie wasze dzieciątka mają ze spaniem? W dzień jak i w nocy?
Moja w dzień to potrafi z 3h nie spać:D albo zasnąć na 20min. Ale już od kilku tygodni przesypia całe noce. W sumie to tylko jako noworodek się budziła częściej. Tersz Jak się obudzi na mleko o 5 to dla nas zdziwienie czemu tak szybko:D. Najczęściej to zasypia ok 21 i śpi do 7/8.
 
@MegBor ja mam to samo jeśli chodzi o męża. To on mnie dopinguje jeśli chodzi o karmienie piersią. Dlatego to jest jeszcze trudniejsze podjąć jakaś decyzje. Raz jest dobrze a raz okropnie. Chociaż wczoraj wymyślił ze ograniczymy karmienia i będziemy dawać tez butelkę, ale żeby karmić i tak piersią. Może to i dobre rozwiązanie.. strasznie mi ciężko ostatnimi czasy 🤷🏻‍♀️ Szczególnie teraz nie wiem co się dzieje, bo mału chce być co chwile na piersi nawet co 30 minut co godzinę 🙀
Może to kryzys laktacyjny 🧐 koło 3 miesiąca podobno się pojawia. I może stad tez te zastoje..
U mnie ostatnio tez częściej jest na cycku, ale zaobserwowałam, ze nawet nie dla samego jedzenia a cmokania. Widocznie to dziecko tez uspokaja 🤨 mimo, ze smoczka dajemy tez :)
Pomysł z butelka to zawsze jakieś rozwiązanie - wtedy tez nauczy się pic z butelki :) pytanie czy będzie chciał. My mieliśmy jedna niedziele taka ze mnie nie było i Mały strasznie się złościł na butelkę i nie chciał. Mimo, ze od butelki zaczynaliśmy w ogóle karmienie, dopiero po 3tyg przeszliśmy na pierś.
Co dziecko to co innego. Jedne chcą cyca, inne butelkę, inne odrzucają pierś z dnia na dzień, a inne jedzą do 2/3 roku życia 😂 Okaże się co nam pisane za jakiś czas 😂
 
Dzięki:*
Dziewczyny może kupcie mleczko tak w razie W. I jak np dziecko ciągle wisi na piersi i nie najada się spróbować dac butelkę. Nie mówię żeby całkowicie zrezygnować z kp ale spróbować w chwilach kryzysu dac mm. Chociaż nie namawiam bo to już każdego indywidualna sprawa. Ja na początku mając mleko w domu miałam taka ulgę psychiczną, że w razie co to dam i tyle. :)
Nie wiem co wam doradzić bo wiadomo z innym podejściem niż większość to ciężko tak.
Powiem tylko tyle że już żyjemy w takich czasach że temu mleku modyfikowanemu nic nie brakuje. I szkoda dni nA zastanawianie się. Te co chcą tylko KP będę to robiły A te co mają wątpliwość to czemu by nie spróbować karmić na zmianę. ;)

I to że na cycu dziecko zdrowsze itp to chyba mit.
Bo mam nawet w rodzinie dużo takich przykładów.
Dzieci karmione nawet do 2 lat cyckiem chorują tak samo jak i te na mm. To nie ma znaczenia. Przyjdzie przedszkole to każdego dopadna choroby ;D.

A jak ogólnie wasze dzieciątka mają ze spaniem? W dzień jak i w nocy?
Moja w dzień to potrafi z 3h nie spać:D albo zasnąć na 20min. Ale już od kilku tygodni przesypia całe noce. W sumie to tylko jako noworodek się budziła częściej. Tersz Jak się obudzi na mleko o 5 to dla nas zdziwienie czemu tak szybko:D. Najczęściej to zasypia ok 21 i śpi do 7/8.
U nas z tym spaniem ciagle się zmienia mam wrażenie.. ktoś tez tak ma? Na przykład zazwyczaj w ciągu dnia mamy turbo drzemki 😂 20/30 minut i oczy w 5zl. Potem spanie nocne z dwiema lub trzema pobudkami. A hitem były ostatnie 4 dni gdzie od drzemki w południe (kolo15) spał już calyyyyy czas. Wstawał tylko na cycka i szybka kąpiel na śpiocha normalnie 😱
Także ja na razie czekam kiedy nadejdzie jakiś rytm 😂 nie mówiąc już o tym żeby pospać w nocy ciągiem dłużej niż 2/3h 😬🤨
 
No u nas też w dzień ciężko O jakaś dłuższa drzemkę.. jedynie zauważyłam że jak wpadają znajomi i jest głośniej to ona lepiej śpi 😅. Ostatnio jak byli to z 3h spała. A tak to szału nie ma. Ale noce przespane więc czego chcieć więcej. Cieszę się chwila. Bo niedługo ząbki to pewnie tak kolorowo nie będzie.
Chociaż u synka objawami zabkowania była gorączka i mega senność. Spał i spał. :D
U nas w domku średnio bo mąż przeziębiony ja tak samo, ledwo gadam. Krzyczeć się nie da 🤣😶
 
U nas też tak jak @MegBor pisze, zmienia się.
Jak bym noworodkiem to spał prawie cały dzień i noc też super. Później się budził co 3godziny, z jakiś miesiąc temu spowrotem spał od 21-6 a teraz mamy problem z ząbkowaniem i jest szał. Raz się budzi na karmienie, za jakieś 1,5 godz bo dziąsła bolą, jak zaśnie to zaraz znowu jedzenie bo już 3godz od ostatniego minęły i tak wkoło.
Ostatnie 3 dni noce to porażka. 😞
A w dzień zaczął spać po 1-1,5 godz., bo przed tem mieliśmy też szybkie drzemki 20-30min.
Było ich wtedy około 5-6 od wstania do nocnego spania, a teraz gdy śpi troszkę dłużej to ma 3 drzemki.

Juz kupiłam krzesełko do karmienia, te takie wielofunkcyjne i wcina obiadki, deserki. A jak go bajki zaczęły interesować. 😍

Screenshot_20201121_120621.jpgFB_IMG_4944459014497767938.jpgIMG_20201121_194624.jpg
 
Odnośnie karmienia piersią to ja też mam czasami po dziurki w nosie wiszenia z cycem na wierzchu😒 zwłaszcza że też walczę z zastojami i już miałam też jedno konkretne zapalenie piersi więc już wtedy byłam gotowa zamknąć mleczarnie. Też nie jestem fanką KP i nie wyobrażam sobie karmić Franka do roku cyckiem... Tylko pojawi się pierwszy kieł i tyle cycka widział. Już teraz potrafi mi się tak na brodawce zacisnąc dziąsłami że mam wrażenie że kiedyś to mi tam coś odgryzie🤦‍♀️ ja mam problem ze mam ciągle bardzo dużo pokarmu i muszę to wszystko wyłączać stopniowo. Po usg piersi lekarz powiedział mi że mam bardzo duże 'zbiorniki' i zatrzymaniem laktacji będzie rzeźba, a o farmakologii w tym temacie u mnie nie ma mowy.
I tu wjeżdżamy na temat spania... Przez to że przez pewien czas kiedy miałam zapalenie musiałam go budzić bo laktator nie dawał rady ściągać zastojów tak jak on, to się kolega przyzwyczaił i teraz budzi się co noc ok. 2 i po 5. W dzień do 15 ma krótkie 20 minutowe drzemki a ok. 16 potrafi na 3h zasnąć. Ale są dni takie jak dzisiaj że spał w ciągu dnia tylko 3 razy po pół godziny i cały dzień aktywny więc chyba nie ma co szukać w tym wieku reguły bo co chwilę coś się zmienia
 
A myślałam że tylko moja nie za bardzo lubi w dzień spać :D

Moja też lubi bajki :D jak straszak ogląda to ona też potrafi się zapatrzeć.
20201119_115520.jpg
 
reklama
A co do prezentów, o których jakiś czas temu była mowa to jest taka grzechotka wielofunkcyjna.
Moja mama w pracy o tym słyszała. Niby dzieci i matki są z tego zadowolone. Fakt kosztuje to trochę, ale cóż jak babcia chciała kupić. 😁😜


 
Do góry