reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Dobrze że z Filipkiem wszystko dobrze :)

Aza dużo zdrówka dla Tosi, wszystko będzie dobrze :)

Mammyblue tak profilaktycznie zlecili usg bioderek?

Dziewczyny w dwupaku róbcie solidny masaż sutków może się ruszy.
 
reklama
sprawdzilam w sierpniowych maluszkach jaki sie urodzil, moja mega podobnie 2830g 55cm jest malusienka, ubranka 56 na dlugosc dobre na szerokosc druga taka by sie zmiescila, kruszynka :)

jeszcze nie wybralam przychodni stwierdzilam, ze po zarejestrowaniu malej to zrobie jak i tak pesel bedzie potrzebny, na wtorek jestesmy zapisani zeby to zrobic i od razu do przychodni chce podjechac i teraz pytanie - czy wizyty poloznej sa obowiazkowe czy ja moge z tego zrezygnowac? to jedyna opcja zeby kontrolowac wage itp czy np ja moge do przychodni z mala przychodzic na takie kontrole? byla u ktorejs z was juz taka polozna? jakos mam opor przed tym zeby mi obca baba do domu przychodzila
U mnie położna jeszcze nie była bo jest na urlopie a bardzo czekałam na nią po wyjściu że szpitala. Poprzednim razem nie chciałam żeby właśnie jakaś baba przyjeżdżała bo stwierdziłam że jest mi nie potrzebna ale potem okazało się że była bardzo pomocna. Zawsze zwazyla dziecko wiedziałam ile przybiera, syn był grubasek bo ur się z waga 4.460 miał pęknięcia w każdej faldzie a w pachwinach robiły mu się rany, położna pokazywała jak pielęgnować go i czym, zawsze sprawdzala jak macica się obkurcza na każde pytanie odpowiadała dużo się od niej nauczylam a jak już przestala przyjeżdżać to zawsze mogłam zadzwonić jak pojawił się jakiś problem a ich nie brakowało. Dodam że babka była bardzo fajna zawsze pogadałyśmy kawę wypiłyśmy dlatego teraz było mi żal że akurat jest na urlopie bo była mi potrzebna:)
 
Aza, niefajnie :( Dużo zdrówka życzę Tosi.

Mi tez położna dużo pomogła przy pierwszym dziecku. Też macice sprawdzała, ranę, odpowiadała napytania, wątpliwości. też czekam na swoja bo na urlopie jest.

Beata, chyba każdy ma iść na usg bioderek po urodzeniu za min 4 tygodnie chyba. Profilaktycznie się idzie.
 
Papercut to faktycznie podobnie :p dwie kruszynki. Ciuszki na moim to faktycznie jak na wcześniaku :p
Co do położnej to u mnie była już drugi raz. ja sama się do niej zgłosiłam i chodziłam na te zajęcia a teraz mam wizyty patronażowe. Interesuje się małym, jak wczoraj byłam żeby mi obcieła końce szwów to prosiła i smsa co i jak i pocieszała mnie i mówiła że mam się nie martwić bo mały emocje odczówa moje. Ponadto obcieła Filipowi pazurki, odpowiada na pytania i jest pod telefonem. Małego też waży. Jestem spokojna wiedząc że przyjdzie sprawdzi i doradzi.
Co do bioderek to my też jesteśmy umówieni na wrzesień.
 
aza duzo zsrowka dla Tosi bedzie wsystko dobrze :-)
Magdalena dobrze ze z malym lepiej ja tez sie poplakalam jak zobaczylam u malego wenflon o co chwile nowa dziurke na raczce od pobierania krwi ale wiedzialam ze to dla jego zdrowia :-) maz mi mowi ze mam sie nie martwic bo maly i tak tego nie bedzie pamietal:-)
Ja ma tak za ok 4-6 tygodn zglosic sie na usg bioderek to badanie jest zalecane kazdemu maluchowi tak kontrolie

U mnie byla dzisiaj polozna i ja bardzo sie ciesze ze przychodzi trafila mi sie naprawdę fajna babka :-) nie to co z corka ze juz po 2 wizytach nie chciaalam zeby przychodzila a teraz nie moge sie doczekac nastepnej wizyty i moge dzwonic z kazdym pytaniem od rana do 20 :-) ja polecam :-)
 
nie martwcie sie dziewczyny jezeli macie malo mleka. ja tez nie mialam duzo i przez 3 msc sciagalam i dawalam malemu na zmiane z modyfikowanym. cieszylam sie z kazdegi ml ktore moglam mu podac. wiec sie niedenerwujcie :)

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co chodzi o polozna to moja tez jest na urlopie. Powiedziała ze bedzie za tydzień i które to jest moje dziecko. Jak powiedziałam ze drugie to stwierdziła ze wszystko napewno wiem i pewnie nie jest potrzebna. No i w pierwszym dniu po wyjściu ze szpitala tak myślałam ze nie jest, natomiast na trzeci dzień po szpitalu jak zostałam sama z dwójka dzieci, małej nie schodziła żółtaczka, pępuszek odpadł ale cos dziwnie mi wyglądał, jak z tym karmieniem i budzeniem dziecka ... pojawiło sie dużo pytań i watpliwości i chciałam jednak aby ktoś zobaczył Córkę. Zaczęłam szukać położnej i jak zadzwoniłam do jednej z polecenia koleżanki, powiedziała ze niestety jest bardzo zajęta i ma 9 wizyt i nie da rady. Uświadomiła mnie ze moja Polozna jak jest na urlopie ma obowiązek znalezienia mi zastepstwa, tak aby w ciagu 48h u mnie była. I jeżeli tego nie zrobi to mogę to zgłosić do funduszu i moze stracić chyba umowę z funduszem. Jeżeli mamy podpisana deklaracje w przychodni na dana polozna, to ona podobno za nas bierze co miesiąc kasę. Mi taka deklaracje wcisnęli do podpisania ze dwa lata temu jak zmieniałam przychodnie. Jak sie tego dowiedziałam to sie strasznie wkurzyłam ze cwaniara mnie tak zbyła. Dziewczyny, jak potrzebujecie Polozna to nie musicie na nią czekać tylko ona Wam ma kogoś przysłać.
A co, należy sie nam i naszym dzieciom :-).
 
Oj to teraz się zmartwilam mi nikt nie kazał robić usg bioderek i co teraz ?? Muszę iść prywatnie? Mała kończy dzisiaj 4 tyg nie chce czegoś zaniedbac
 
reklama
Prywatnie też zapewne można zrobić. Mi dali kartkę przy wypisie że jest to jedno z zalecanych badań profilaktycznych i noworodków w 6-8 tygodniu życia .
 
Do góry