reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A mój nigdy nie był szczepiony i jest spoko. Mój mąż TE a ma 25 lat ;p

Kurde laski chyba mamy skok rozwojowy. Ignaś usnie o 19 , ja do łóżka przychodzę około 23 i od tamtej pory co 10 minut wrzask. Taki po prostu krzyk. Dam mu smoczek to polezy i za 10 minut znowu to samo. Nie wiem czego ten chłopak chce ale teraz leży i patrzy. Jest już jasno. Chyba noce go nie jaraja na kimanir. Imprezowy chłopak :) no ***** śpi .

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aza, a co jest malutkiej ??

My dzisiaj mamy miec szczepienie, chcialam szczepic ja 5 w 1 ale sa braki i zdecydujemy sie na 6 w 1. Szczepilycie nia ? Jak maluchy zniosly ?
Michasia pospala dzis od 24.00 do 6.00, nakarmilam w lozku i dalej spi, kochane dziecko [emoji173]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mamakulka przyzwyczail cie do luksusow ;p

ja niby jutro mam szczepic ale ja mam katar a u malej nie jestem w stanie ocenic czy to zwykla wydzielina z nosa czy juz katar, zbieraja sie jej suche glutki w nosie to tak zawsze czy jak dziecko ma katar wlasnie? nos jej sie nie zatyka raczej, boje sie ze pediatra nie wylapie bo czesc informacji to wywiad ode mnie i zaszczepie podchorowana
 
Peper, mi polozna mowila ze katar to utrudnione oddychanie dziecka, az porusza listkami nosa zeby nabrac powietrza. Moja tez ma glutki z nosie, ktore wyciagam codziennie woda morska i fridą, ale oddycha normalnie cicho, wiec CHYBA to nie katar. Zasialas teraz we mnie ziarko niepewnosci hehe ;)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My znów po nie najlepszej nocy. Średnio pobudka co półtorej h. [emoji42] i ciągle się zastanawiam czy ten espumisan można podczas jedzenia? Czy przed albo po tylko
 
Mi nie chodzi o to szczepienie nawet. Od niedzieli nam marudzi - np w poniedziałek od 11 do 17 nie było z nią spokoju. Wydaje mi, ze troch pokasłuje, katar hm troszkę suchych, nie wiem czy całkiem głęboko nie ma, coś ostatnio je i z krzykiem przestaje więc nie wiem czy nie gardełko. Od niedzieli się martwię, że z nią jest nie tak, że znów mruczy przez sen, że marudzi. Dziś w nocy, nie płakała tylko kręciła się po całym łóżeczku, jakby miała problemy z oddychaniem przez gardło i nosek, takie miałam wrażenie. W ogóle wczoraj dostałam wścieklizny. Bo ja się martwię, czekamy na dziś, bo postanowiliśmy już poczekać do środy, a tu co? Mój mąż rozmawiał w poniedziałek z teściem, że przyjdzie do nas i pójdziemy na wspólny spacer, bo samego go nie puścimy - pali papierosy, a u nas nikt z rodziny nie jest palący. I jak tak można? Przyszedł, okazało się że nie sam tylko z konkubiną, zarządzili że jest słońce i dziecko w samym body i bez czapeczki, ja i tak wzięłam pajaca. Na dworze ta konkubina zaczęła kaszleć na maksa, teściu też powiedział że jest chory, miała czelność podchodzić do wózka. Cały czas kazali nam ją odkrywać, bo słoneczko i opali nóżki, bo ona się rozkopuje i jest jej gorąco!!! No kurde ona zawsze się rozkopuje. Nie wiem, ja nie umiem do teściowej czy teścia, choć jestem rok po ślubie, powiedzieć wprost że nie życzę sobie tego lub tego, staram się delikatnie zagadywać, ale to wtedy nie ma wydźwięku. Ale teraz miarka się przebrała, powiedziałam mężowi że nie będę się patyczkować i bez ogródek będę mówić. Nie raz mówicie że Wam jest ciężko, bo maż nie pomoże. A mi pomoże i co z tego mam. Wczoraj mu wygarnęłam, że jego matka wychowała 2 dzieci, moja 4, a ja chce wychować jedno jedyne które będę mieć po swojemu. Problem w tym, ze on twierdzi, że też ma prawo, bo jest ojcem (i robi tak jak matka wszystko dezynfekuje - dała mu do domu specjalny płyn) i gdyby jak inni ojcowie pracował poza domem 8h i nie robił nic przy tym dziecku to byłoby inaczej, ale że mamy takie warunki i pomaga, to ma prawo.
 
no ja jej sol fizjologiczna wpuszczam i grucha wyjmuje gluty ale nie ma problemow z oddychaniem wiec moze normalne, jezu nie wiem przerazona jestem haha obgadam to z pediatra porzadnie

sierpniowka ja podawalam przed zmieszane z odrobina mleka ale mozna tez prosto do buzi, biedna jestes moze niedlugo sie juz unormuje, trzeba byc dobrej mysli

aza ja bym wyszla z siebie chyba, wydaje ci sie, ze dziecko przeziebione a oni przychodza chorzy jeszcze odkrywaja dziecko na spacerze? pomijam kwestie zarzadzenia ubrania.. masakra tutaj to trzeba chyba noga tupnac porzadnie
 
Aza ja tez nie rozumiem jak mozna przeziebionym do dziecka tak malego , ludzie nie mysla kompletnie. Dla mnie nawet jak ktos.zdrowy przyjdzie a np w domu chory ktos to i tak nie powinien bo to nigdy nie wiadomo. Na dworzu juz nie tak cieplo zeby na same body i odkrywac dziecko to juz przesada. Trzeba nauczyc sie mowic bo teraz to nie chodzi o nas tylko o nasze dzieciątka. Kazdy niech swoje rady sobie wsadzi za przeproszeniem:p a męzowie niech sobie maja swoje zdanie i tak matka wie najlepiej[emoji14]my rodzimy i karmimy nasze dzieci i mamy silny instynkt.

Moja wczoraj caly dzien jadla az w koncu o 20 przestala i obudzila sie o 3 na jedzenie az sie przestraszylam ze zaglodzilam swoje dziecko no ale skoro nie wolała to chyba ok.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
aza no komedia...jak dla mnie to juz nie pora na samo body bez kocyka nawet. Widzę że teść ma super pomysły i jeszcze chory przylazł.. Niby starsi powinni być mądrzejsi :p

Mój mały też ma glutki w nosie, które codziennie wyciągam bo inaczej charczy.

Nawet się wyspałam :D pobudki o 23-1-3-5 i 6 ale tyle co na jedzenie i pieluszkę więc dla mnie super. Chyba jeszcze potrzebuje jedzonka co dwie godziny ;)
 
reklama
Polcia moja sie prawie codziennie dopiero kolo 3 budzi, a usypia miedzy 19, a 21 i tyje jak trzeba :) mam nadzieje ze dzis w dzien troche pospi, przynajmniej na spacerze, bo wczoraj na dluzej niz godzine padla dopiero na sen nocny kolo 20.. smoczka dalej wypluwa :/

Sierpniowka ja Espumisan podaje przed jedzeniem. Teraz to juz tylko rano i wieczorem bo ostatnio nie zauwazylam zeby ja brzuch bolal. U nas sie ten Espumisan chyba sprawdza. Czasami jak zapominalam podac przed to dawalam w trakcie jedzenia ale nie wiem czy wtedy tak samo dziala.

Paper ja suche gluty tez wyjmuje prawie codziennie, wczesniej zakraplam nos sola. Wydawalo mi sie ze to normalne bo ma tak wlasciwie od urodzenia. Nawet w szpitalu szlam do poloznych prosic zeby mi pomogly jej nos oczyscic, ale ona kazaly tylko sol zakraplac. Dla mnie bez fridy to ani rusz.

Dziewczyny czy ktoras dokarmia dziecko butelka? U mnie bywaja dni ze musze malej dorobic butle albo i dwie bo z cycow wszystko zje, a czasami jest malo i sie wkurza bo glodna. Pytalam sie juz kilku poloznych i lekarza jakie mleko mam w tym celu kupic i wszyscy mowili ze jakiekolwiek poczatkowe, nikt nie podal konkretnego... teraz mam bebilon profutura 1 i jest tam napisane ze to jest mleko w przypadku gdy dziecko nie jest karmione piersia, a moja jest, ale taka nota jest na wiekszosci opakowan... :/ Jakiego uzywacie ??

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry