reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U igiego nie ma chyba leku separacyjnego. Normalnie idzie na ręce do ludzi , ręce sam wyciąga z uśmiechem. Tylko mojej teściowej się boi [emoji23] z moja mama gada przez telefon hehe

Co do raczkowania to Igi tylko nagolaso raczkuje, nie ma wtedy poślizgu wiec idzie. W ubraniu woli mi foterowac podłogi.

Nieświadomie igi mówi baba mama i bebebee chociaż mama tylko jak płacze :D dużo się ostatnio tuli, przy zasypianiu i na pobudke wlazi na mnie i leży brzuch do brzucha i musze go bujac. Jak przestaje to nogami mnie szturcha jak jeździec popedzajacy konia i mówi ee :D

Ze "sztuczek" to dalej nie robi brawo ani kosi kosi ale umie tarzana i motorowe palcem po wardze. Pewnie wiecie o co mi chodzi [emoji14]

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas kilka dni temu wyszła górna dwójka, czekamy na drugą. A co do mówienia to dobrze jej idzie 'tata', 'mama' powiedziała kilka tygodni i na tym się skończyło, tylko takie w czasie płaczu 'mamamaamaa' podobnie jak u Kulki.
No a sztuczki... śmiga po schodach! Normalnie strach ją zostawić na sekundę.
Lęk separacyjny też jest. Tylko zniknę jej z oczu, nawet jeśli jestem w tym samym pomieszczeniu, to płacz okropny.
 
U nas też jest dość mocno widoczny lęk separacyjny. Na ręce do kogoś owszem pójdzie, ale jak tylko zniknę mu z oczu płacze, biegnie za mną łkając mama. Wczoraj pilnowała go moja mama i nawet nie tknął mleka a jak wróciłam wypił wszystko duszkiem. Za to mama może nie istnieć jak z pracy wraca tata podbiega staje na kolankach skacze góra dół aż mąż go nie weźmie jak trwa to za długo zaczyna płakać.
Filip ma na razie dwa ząbki ale chyba znowu coś idzie bo marudny, nerwowy i zaśliniony po pas...
W ostatnim czasie musiałam wprowadzić Małemu jedną drzemkę w okolicach południa bo usypianie stało się horrorem. Przez pół godziny stawał na głowie, stawał a potem padał na pupę, skakał po łóżku. Widać chyba miał za dużo snu bo przy jednym spaniu pada jak mucha i śpi 2-3 godziny (czasem tylko godzinę), czas czuwania wydłużył mu się do 5-6 godzin a jak jest śpiący robi aaaaaa aaaaa, chyba nauczył się jak mu śpiewałam aaaa kotki dwa :p
Nocki bez zmian 1-2 a czasem, jak dziś , nawet 3 pobudki :/
 
Mikołaj ma lęk. Jak ja wychodzę z pokoju, to płacze. Jak mąż, to protestuje. Nie zawsze, jak jest zajęty to nie zwraca na to uwagi.

Dzisiaj byliśmy pierwszy raz na basenie, to tak się do mnie tulił. Nie powiem , fajne to było. Ale nie poszalał w wodzie.

Z mówieniem na razie jest kiepsko [emoji3], ale fizycznie ok. Raczkuje, staje i o zgrozo próbuje stawać z podłogi nie trzymając się niczego, chociaż nie umie stać samodzielnie [emoji33]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A z usypianiem to wydaje mi się że jest jakiś taki ciężki okres teraz, bo dużo dziewczyn pisze , że mają większe problemy niż kiedyś. Ja też. Zasypiał w łóżeczku, a teraz protestuje, wstaje, siada, nie może się ułożyć. Ale chyba powoli poprawia się to na lepsze.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej! Może podpowiecie jaki fotelik samochodowy następny wybrać i czy juz Wy macie następny po tym 0-13kg. Mój mały wyrasta i niewygodnie mu się siedzi. A w lipcu jedzuemy nad morze i chcialabym zeby bylo mu wygodnie. Nie wiem czy skupiać się na tych 9-36 kg czy 9-18kg. Jak narazie myślę o recaro sport hero.

Napisane na SM-G850F w aplikacji Forum BabyBoom
 
My mamy fotelik po córce firmy Fair. Koleżanka niedawno szukała fotelika dla synka, po długich namysłach i podpowiedziach fachowców z osiem gwiazdek wybrała Joie Stages 0-25 kg i jest bardzo zadowolona, dla starszej córki kupiła Recaro Young Sport i powiedziała, że ten pierwszy jest o wiele lepszy. Można go montować tyłem.
 
Katika, na fb jest grupa prowadzona wlasnie przez 8 gwiazdek, tam popatrz.
generalnie wniosek jaki tam sie przewija jest taki zeby jechac do dobrego sklepu i przymierzyc foteliki do auta i do dziecka.
 
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. W sobotę planujemy się wybrać do sklepu i coś popatrzeć. A u nas chyba kolejny okres ząbkowania. Mały budzi się co chwile w nocy i chce żeby go nosić. Wczoraj obudził się o północy i chciał się bawić, także zasnął o 3... ale najgorsze jest to, że nie chce nic jeść oprocz piersi od jakiegoś miesiąca. Byłam nawet u lekarza bo w sumie nie wiem czy zęby tak moga męczyć miesiąc. Ale lekarz jak to lekarz pobadal stwierdził że infekcji nie ma i mam próbować dawać stałe jedzenie i nie poddawać sie. Wyszło na to ze w ponad miesiąc przybrał tylko 140 g. I już nie wiem co tu robić, żeby odrobinę coś innego zjadł, bo w piersiach juz pustki :(
No to się wyzalilam ;)

Napisane na SM-G850F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Katika u mnie z tym niejedzeniem niczego oprócz cyca to dłuższa sprawa.Też próbuje codziennie dawac łyżeczka zupki,daje do ręki biszkopty czy banana.Tyle że u nas okazało się ze mlody ma okropna anemie przez to ze mu żelazo spadlo.Też przestał ostatnio przybywać na wadze.No i teraz muszę mu podawać żelazo A oprócz tego zwiększyłam starania w podawaniu mięsa i żółtka.I robimy tak że mąż go zabawia a ja mu daje zupkę do buzi jak tylko uchyli usta.I coś tam dzięki temu zawsze zje.Chociaż potrafi czasem trzymać i trzymać w buzi zamiast polykac.
 
Do góry