reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja byłam na razie u rodziny i nie wiem czy gdziekolwiek wyjedziemy teraz. Może we wrześniu...

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My w ten poniedziałek wyjeżdżamy do Gdańska. Az boje się pomyśleć jak minie nam droga. A o pakowaniu tez mi się myśleć nie chce. Niestety coś ma się pogoda popsuć i trzeba zapakować jeszcze trochę cieplejszych rzeczy.

U nas wyszły 2 kolejne zeby i trochę się z jedzeniem polepszyć. Przyjmuje inne posiłki oprócz piersi. W sumie już bym chciała zakończyć karmienie piersią, ale jakoś tego nie potrafię zrobić. Gdy tylko widzi butelkę z mlekiem to krzyk i płacz.

A taki się teraz rozrabiaka zrobił. Szafki sobie otwiera, a najlepsza jest ta z kablami. Trochę spokoju mam jak wstawie pranie i posadze go przed pralka. Wtedy dziecko takie spokojne jakby go nie było ;)

Napisane na SM-G850F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny. Jak u Waszyxh dzieciaczkow z jedzeniem ? Mozevie mniej wiecej napisac jak wyglada Wasz dzien jedzeniowo ? Bo jak czytam rozne fora to nie wiem juz co jest ok a co nie :/ choc wiem ze kazde dzievko ma inne potrzeby to chociaz mniej wiecej chcialabym miec poglad ...
 
Hej Optymistka, u nas jest sniadanie (kefir lub platki owsiane/jaglane) z owocem, obiad (zupka z jakis warzyw i z 2 razy w tyg dodaje do niej kurczaka i raz rybe, kiedys dodawalam czasem jajko ale mala po nim wymiotowala albo nie chciala jesc) i niby kolacja (albo reszta zupki z obiadu jesli nie zjadla, albo kromka chleba ;) albo jakies warzywo na surowo. Czyli szalu nie ma. Wlasnie dzis tez czytalam na fb na tej grupie co kiedys mamakulka polecala, ze tam dzieciaki 11 miesiecy to juz 5 posilkow dziennie i coraz mniej mleka. U nas na razie glownie mleko. Ale ktos mi mowil ze jak juz sie dziecko od piersi odstawi to ono chetniej je te stale posilki. Ja planuje w wrzesniu odstawic mala od piersi przynajmniej w dzien bo od pazdziernika zaczynamy zlobek. Wlasnie sie zastanawiam czy zamieniac na sztuczne mleko czy juz tylko normalne jedzenie dawac. A Wy jak robicie?
 
Hej Optymistka, u nas jest sniadanie (kefir lub platki owsiane/jaglane) z owocem, obiad (zupka z jakis warzyw i z 2 razy w tyg dodaje do niej kurczaka i raz rybe, kiedys dodawalam czasem jajko ale mala po nim wymiotowala albo nie chciala jesc) i niby kolacja (albo reszta zupki z obiadu jesli nie zjadla, albo kromka chleba ;) albo jakies warzywo na surowo. Czyli szalu nie ma. Wlasnie dzis tez czytalam na fb na tej grupie co kiedys mamakulka polecala, ze tam dzieciaki 11 miesiecy to juz 5 posilkow dziennie i coraz mniej mleka. U nas na razie glownie mleko. Ale ktos mi mowil ze jak juz sie dziecko od piersi odstawi to ono chetniej je te stale posilki. Ja planuje w wrzesniu odstawic mala od piersi przynajmniej w dzien bo od pazdziernika zaczynamy zlobek. Wlasnie sie zastanawiam czy zamieniac na sztuczne mleko czy juz tylko normalne jedzenie dawac. A Wy jak robicie?
Hej dziewczyny. Dlugo nie zagladalam tutaj, duzo sie u nas dzialo. Malwina je tak:
Okolo 6 mleko z piersi
8-9 śniadanie, platki owsiane z owocem lub jogurt z owocem, jajecznica, jajko na miekko lub cos w tym stylu
Okolo 11 mleko z piersi
13-14 obiadek, zupka z samych warzyw lub z mieskiem, raz w tygodniu chociaz z rybka
16:30 podwieczorek, owocki same lub w formie koktajlu, z ryżem itp.
Okolo 19 mleko z piersi
Pozniej jak sie obudzi okolo 22 i czasami jeszcze raz w nocy to tez dostaje cyca.
Czasami chetnie je zupki, ale sa dni, ze nie chce jesc. Lubi nowe rzeczy probowac. Od wrzesnia wracam do pracy wiec bedziemy powoli konczyc karmienie piersia.
 
Moje nie ale są trzy sierpniowe z którymi utrzymuje poza forum kontakt i chodzą samodzielnie :)

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój z krzesłem zasuwa, za ręce pójdzie sprawnie ale to podobno niezdrowo to nie często tak robie [emoji14]

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry