reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa

Już sama nie wiem, zjadał dwa razy, cały słoik. Odczekam jeszcze trochę i zobaczę. Albo spytam lekarki przy następnym szczepieniu, bo dzisiaj to jej się bałam przyznac ;)
 
reklama
może to nie byc skaza białkowa tylko uczulenie na cos innego np na soje . nawet nie macie dziewczyny pojęcia że soja jest parwie wszędzie dodawana np szynka, wszystkie czekolady chrupi jest dosłownie wszędzie, wiem bo moja Emila jest na soje uczulona i coraz jej wyskakuje wysypka :/
 
Jeszcze niedawno cieszyłam się , że mogę już wszystko jeść, a tu tydzień temu Robertowi wyszło uczulenie na policzkach. Następnego dnia wyglądały okropnie. Na nóżkach miał szorstkie plamki. A zanim go wysypało nie miał w ciągu dnia apetytu. Za to w nocy budził mnie co godzinę, by uzupełnić braki w żywieniu. Poszłam więc do lekarki, a ona postawiła diagnozę, że niestety, ale mój synek ma skazę białkową :( . Od poniedziałku jestem na diecie bezmlecznej i bezjajecznej. Choć i tak mam wątpliwość co mam jeść, aby mojemu maluszkowi nie zaszkodzić. Dodatkowo kąpiemy i smarujemy go w oilatium. Pocieszające jest to, że mu to pomaga, bo faktycznie skórka jest coraz lepsza. Nie wiem czy mogę pozwolić sobie np. na cytrusy, miód, kakao czy orzechy. Wcześniej jadłam, ale teraz sama nie wiem co naprawdę go uczuliło. Czy czerwone,szorstkie policzki to objaw wskazujący uczulenie na białko?? ::)
 
Mnie się wydaje że różnie różne dzieci reaguja na dany alergen. Ja miałam identyczną sytuacjie jednak nie jestem aż taką super mama i nie przeszłam na dietę tylko odstawiłam małego od piersi i jest teraz na bebilonie pepti. Będe powoli wprowadzać nowe produkty i w końcu się dowiem na co jest uczulony : ) Dodam że córka jest także alergiczka i była u nie podekrzenia o skazę także miała zsypane policzki i suchą skóre. Dopiero po trzech latach jak jej zrobiłam testy na alergie okazało się że wcale nie jest uczulona na nabiał tylko na soję niestety jest ona wszędzie począwszy od szynki, parówek skończwszy na czekoladzie, płatkach zbożowych (jako lecytyna) :/
 
no waśnie :p z tymi sprawami, to juz tak jest, że nic nie wiadomo
aż do czasu, kiedy się same o tym nie przekonamy :p

ja na poczatku szłau dostawałam, bo nie wiedziałam co jeść, a czego nie :p
...i do dzisiaj dokładnie nie wiem :(
obecnie Paris jest wysypana - może dlatego, że wpierdzieliłam ciastko z kremem
...albo kawałek czekolady
...albo marchewka, którą jej podałam wczoraj pierwszy raz

no i widzisz.... nie wiem. :( :( :(

Plan mam taki, żeby dawać jej tą marchewkę i będę patrzała czy wysypka znika, czy się nasila

A ostatnio rozpędziłam się i zjadłam krokieta - naleśnik jest z mleka, a ja o tym zapomniałam :p - i Parise wysypało, więc na mleko na bank ma alergię

jajka jem i nic jej nie jest :)
cytrusów nie jem - bo nie muszę ;D
serów, serków i twarożków nie jem :(
poza tym jem raczej wszystko ::)
 
rety, a u mnie w lodowce maz zostawil kawalek tortu czekoladowego
wyobrazcie sobie jak cierpie przechodzac kolo tego, nawet lodowki juz nie otwieram
nakupilam bananow i wcinam, ale tamten widok wraca jak sen o cudnym seksie ;D
 
reklama
Do góry