reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócenie kości długich

Angmal3127

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2020
Postów
19
Witam mamy i przyszłe mamy. Do tej pory wszystko przebiegało bez zastrzeżeń. Od samego początku słyszałam, że moja kruszynka jest o 2 tyg młodsza niż wynika z ostatniej miesiączki, ale wynikało to z nieregularnych okresów. Pierwsze badania prenatalne wyszły dobrze, test PAPP-A również bez zastrzeżeń. Zrobiłam ostatnie badanie prenatalne w 28 tygodniu i doktor miał wątpliwość co do kości długich. Kazał powtórzyć badania 3 tyg później. Zrobiłam tak jak prosił i nadal twierdził ze mały ma skrócenie kończyn długich,a przy tym jeszcze ubytek międzykomorowy. Od razu wykonałam badanie Echo serca płodu i doktor nie potrafił jednoznacznie potwierdzić, ale też nie zaprzeczył. Powiedział, że nie zagraża to życiu w każdym razie i że będzie chciał po prostu zobaczyć małego po porodzie. Ale lekarz wykonujący badania prenatalne powiedział, że jedno z drugim może mieć powiązanie i mały może mieć wady. Wspomniał, że mogę wykonać amniopunkcje, ale decyzja należy do mnie. Jestem załamana i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 😔 Wspomnę, że jestem obecnie w 33 tygodniu ciąży. Jeśli chodzi o inne wymiary podobno jest wszystko w porządku tylko kości długie (3centyla dla wieku ciąży.)
Czy któraś z Was miała podobny problem?
Czy jest szansa a na szczęśliwe zakończenie?
 
reklama
Rozwiązanie
Moj lekarz prowadzacy powtarzał,że mam sie az tak nie przejmować tymi kośćmi bo przecież każdy z nas ma różne długości rak, nog. Mowil,ze pewnie taki urok malego... no i urodzil sie niebyt wysoki bo 52 cm.. trzymam kciuki.
A mój niestety ale powiedzial, że pewnie jakoś dysplazja tylko nie wiadomo jaka 😐... AJ obym i jak mogła odetchnąć z ulgą wkrótce.. Dam znać po badaniach, pozdrawiam serdecznie
Witam,czy możesz coś więcej powiedzieć po takim czasie ? Mi lekarz w 22 tyg powiedział że kości skrócone o 6 tyg i że to dysplazja.Dzis miałam robiona amnio i badania genetyczne, czekam na wyniki które będą za około miesiąc. Strasznie się boje jak to będzie :( czy bliżej rozwiązania dysproporcje w Twoim przypadku się zmniejszały ?
To moja miała o 7 tyg skrócone. Teraz ma 16 miesięcy 8,5 kg i dalej ubranka 74/80🙈 nasze dzieci po prostu będą drobnymi dorosłymi ;)
 
reklama
Witam,czy możesz coś więcej powiedzieć po takim czasie ? Mi lekarz w 22 tyg powiedział że kości skrócone o 6 tyg i że to dysplazja.Dzis miałam robiona amnio i badania genetyczne, czekam na wyniki które będą za około miesiąc. Strasznie się boje jak to będzie :( czy bliżej rozwiązania dysproporcje w Twoim przypadku się zmniejszały ?

U nas dysproporcje utrzymywały się już do końca ciąży. Czy w USG coś jeszcze wyszło więcej ? Miałaś robione echo ?
 
Nie największym problemem u nas długość kości. A powiedz proszę jak dziecko się rozwija czy mimo dysproporcji nie rośnie ?

U nas jest akurat całkiem inny problem. Synek ma zespół Downa. Narazie ma dwa miesiące, i ja ogólnie tych dysproporcji nie widzę. Jest tylko mały i drobny, 58cm. Nikt dotąd też jakoś go nie mierzył, tzn osobno nóżki itd.
Z moją starsza córka w ciąży też miała cały czas skrócone o około 4/5 tyg. Teraz ma 6 lat, i całkiem zdrowa dziewczynka 🥰
 
U nas jest akurat całkiem inny problem. Synek ma zespół Downa. Narazie ma dwa miesiące, i ja ogólnie tych dysproporcji nie widzę. Jest tylko mały i drobny, 58cm. Nikt dotąd też jakoś go nie mierzył, tzn osobno nóżki itd.
Z moją starsza córka w ciąży też miała cały czas skrócone o około 4/5 tyg. Teraz ma 6 lat, i całkiem zdrowa dziewczynka 🥰
Dziękuję za informację. Przepraszam że tak dopytuje ale czy u córki miałas robione jakieś badania genetyczne, czy lekarz w ciąży stwierdził co może być przyczyną dysproporcji? Przesyłam uściski :)
 
Witam,czy możesz coś więcej powiedzieć po takim czasie ? Mi lekarz w 22 tyg powiedział że kości skrócone o 6 tyg i że to dysplazja.Dzis miałam robiona amnio i badania genetyczne, czekam na wyniki które będą za około miesiąc. Strasznie się boje jak to będzie :( czy bliżej rozwiązania dysproporcje w Twoim przypadku się zmniejszały ?
Hej, niestety się nie zmniejszały, do samego rozwiązania była taka skrócona. Ale urodził się normalny noworodek. Teraz młoda ma 22 miesiące i skoczyła trochę do góry, ale to nadal najmniejszy egzemplarz wśród rówieśników. Kupuję jej ubrania już 86 ;) a dodam, że mam już młodszego w domu, całą ciążę wzrorowo, urodził się z drobnymi wadami i trzeba będzie drobny zabieg zrobić 🤷
 
I moja córka dodatkowo miała niedomknięta mocno zastawkę trójdzielną,a to był marker... Na amnio się nie zdecydowałam, ale gdybym wtedy się zdecydowała byłabym pol ciąży spokojna🙄
Bardzo Ci dziękuję za informację :) Trzymam kciuki za synka 🤞✊✊Mam nadzieję że one naszym przypadku wszystko potoczy się dobrze, teraz pozostaje tylko czekać na wyniki i rozwiązanie 😪
 
I moja córka dodatkowo miała niedomknięta mocno zastawkę trójdzielną,a to był marker... Na amnio się nie zdecydowałam, ale gdybym wtedy się zdecydowała byłabym pol ciąży spokojna🙄
Hej mam jeszcze pytanie, co mówił lekarz w takiej sytuacji ? Mnie bardzo przestraszył i nie wiem co mam myśleć :( za tydzień mam wizytę u mojego gin prowadzącego, mam nadzieję że będzie bardziej optymistyczna . Strasznie to wszystko przeżywam. Mamy już jedno dziecko z którym w ciąży nie było absolutnie problemów, jedyne co to gin się śmiał że będzie wysoki bo kości długie a mimo to urodził się mają 50 cm i wagę 2680 więc , widać że sprzęt nie wasze pokazuje prawdę. W tym przypadku kości są krótsze o 6 tyg, modle się aby do następnej wizyty ta różnicą się zmniejszyła, przynajmniej da mi to większa nadzieję ,😥😥😥
 
reklama
Dziękuję za informację. Przepraszam że tak dopytuje ale czy u córki miałas robione jakieś badania genetyczne, czy lekarz w ciąży stwierdził co może być przyczyną dysproporcji? Przesyłam uściski :)

Nie, nikt nie zalecił mi żadnych dodatkowych badań. I też nie było rozmowy wogole na ten temat. Wychaczylam to dopiero teraz po kilku latach , będąc w drogiej ciąży i przyrównując wyniki z pierwsze ciąży :)
 
Do góry