reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze w 16 tc

W poniedziałek bylam na IP..zmierzyli szyjke,ma ponad 4 cm..dzidzius byl ok..najgorsze ze moj lekarz stwierdzil ze to pewnie jelita,bo jesli to by byla macica to by nylo po ciazy..ale mi sie jednak wydaje ze to na bank macica..pojde sobie prywatnie chyba w przyszlym tyg na usg bo nie wytrzymam takiej niepewności
Jeśli miałaś krótkie skurcze, takie piki bo obu stronach ciała, bez jednej wyraźnej lokalizacji to mogły być jelita. Ja miałam tak, że przestraszylam się po skurczach przedwczesnych i pojechałam na IP, podlaczyli mnie pod Tokograf i wykluczył skurcze macicy.
 
reklama
Jeśli miałaś krótkie skurcze, takie piki bo obu stronach ciała, bez jednej wyraźnej lokalizacji to mogły być jelita. Ja miałam tak, że przestraszylam się po skurczach przedwczesnych i pojechałam na IP, podlaczyli mnie pod Tokograf i wykluczył skurcze macicy.

Te bole mam na srodku,tam gdzie macica,nie sadze ze to jelita..dziewczyny a kiedy poczulyscie pierwsze ruchy? Nie mowie o kopnieciach itp tylko te pierwsze,takie motylki,bulgotki :-p...wydawalo mi sie pare dni temu ze to dzidzius a teraz przez te.dni nic takiego nie czuje i boje sie..wim ze pewnie panikuje,teraz to juz wszystko wydaje mi sie podejrzane..najchętniej to bym chciala miec usg w domu i non stop sprawdzac..pewnie jak my wszystkie :-p
 
Ja teraz jestem w ciazy z drugim,i wydawalo mi sie ze to napewno dzidzia..juz sama nie wiem czy czekac na planowane usg za dwa tyg czy isc teraz...swoja droga,czy takie usg nie jest szkoldliwe? Bo ja chyba ostatnio mam ich za wiele
 
Ja teraz jestem w ciazy z drugim,i wydawalo mi sie ze to napewno dzidzia..juz sama nie wiem czy czekac na planowane usg za dwa tyg czy isc teraz...swoja droga,czy takie usg nie jest szkoldliwe? Bo ja chyba ostatnio mam ich za wiele
Moja koleżanka specjalizuje się w diagnostyce obrazowej i robiła sobie sama usg baaardzo często, nawet co drugi dzień i dostała ochrzan od swojego lekarza prowadzącego. Ja mam usg średnio co 2 tygodnie z powodu różnych przypadłości i wychodzę z tego założenia, że gdyby rzeczywiście miało duży wpływ na płód, to odstapiono by od tych badań...
 
Mi robiono nawet co 4 dni usg. I było ok. Ale tego wymagała ciąża.

Skurcze rozpoznasz tez po tym ze brzuch robi się twardy, wyraźnie na chwile zmienia kształty.

Od 18 tyg miałam bolesne skurcze a mino to szyjka długo trzymała 3 cm. Lekarz stwierdził ze te skurcze nie są efektywne. A przy porodzie miałam tylko bóle krzyżowe. Na ktg ledwo co było je widać.
 
reklama
reklama
Do góry