reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy

reklama
@urs gdy przyjmujesz insulinę pamiętaj o ostatnim posiłku, on jest niezwykle ważny :). Gratuluję Tobie dzisiejszego wyniku, to naprawdę duża poprawa. Życzę Tobie wygranej walki z ketonami i bardzo dobrze, że chcesz zwiększyć węglowodany :). Jesz może orzechy? Może one by Tobie pomogły?

A teraz przejdę do mojej krzywej, nie uwierzysz, bo moje wyniki nie są tak złe!
94-164-148 więc mam niewiele przekroczone. Nieraz przekonałam się, że wynik z glukometra jest kompletnie od czapy, ale żeby mylił się aż o 50 (!)... tak że tak...
mój glukometr to Accu Chec Performa, a Ty jakiego używasz? Może te nasze cukry tak naprawdę wcale nie są tak złe ;)

Uu, przepraszam - nie wyskoczylo mi wogole powiadomienie, ze pisalas :(

Twoja krzywa wyglada niezle :) Jak od tej pory sie trzymasz? Wystarcza dieta?

Ja nie chce nawet myslec jakie moga pomylki w glukometrze - ja uzywam Contour One Pluse!

Niestety moja cukrzyca wymyka sie spod kontroli. Nie wiem czy ktos jeszcze jest tak beznadziejnym przypadkiem jak ja...

Cukry po jedzeniu zasadniczo sa w normie, czyli do 140 (dwa razy zdarzylo mi sie 148, ale bylo to po jawnych grzechach!).

Natomiast rano... zwykle jest 102-103. Doszlam do 16j insuliny i zero reakcji :/ Dzis bylam na wizycie i zmienilysmy insuline z analogu na ludzka - bedziemy obserwowac czy jest jakas odpowiedz.

Moja diabetolog mowi, ze jestem druga osoba w calej jej karierze, u ktorej wyglada na to, ze insulina nie dziala :(

Przebadalysmy dzis rowniez TSH - wynik miesci sie w ciazowej normie - 0,98 ale spadl znaczaco w porownaniu z I trymestrem - 1,7. Jutro dowiem sie czy cos to oznacza...
 
@urs no ja też jestem już na insulinie . I to na dwóch typach bo szybko i długodziałającej. Ale wreszcie mam spokój z glukozą i od razu wszystko wygląda lepiej :)

A jak Tobie po zmianie rodzaju insuliny? Jaką masz? Ja mam novorapid i insulatard.
 
@urs no ja też jestem już na insulinie . I to na dwóch typach bo szybko i długodziałającej. Ale wreszcie mam spokój z glukozą i od razu wszystko wygląda lepiej :)

A jak Tobie po zmianie rodzaju insuliny? Jaką masz? Ja mam novorapid i insulatard.

Też dostałam insulatard teraz :) o ktorej go wstrzykujesz? Ja mialam powiedziane, ze 22, ale ze ostatnio pozno wstaje to pzesunelam godzine na 23 i jest lepiej.

Troche skacza mi cukry po jej podaniu (w dzien zwykle nie mialam problemow a tu nagle jednorazowo po wieczornej kromce chleba z zoltym serem - 146), ale na 8 dni podawania było już 5 idealnych wynikow na czczo - mam nadzieje ze ta tendencja sie utrzyma :)

Ta krotkodzialajaca podajesz zawsze przed posilkami?
 
@urs szczerze pisząc mojej cukrzycy nie bardzo rozumiem,ona rządzi się swoimi prawami . Moje cukry ma czczo są dość ładne tak w okolicach 86. Wyobraź sobie, że gdy raz zjadłam banana o 22 to rano cukier miałam 76 (szok). Dziś po śniadaniu białkowo-tłuszczowym miałam 71.
W każdym razie na pewno jest efekt działania insuliny i mogę sobie na więcej pozwolić.
Insulinę krótkodziałającą biorę do śniadania i obiadu. A długo przyjmuję w okolicach 22, to zależy od mojego stopnia zmęczenia .

U Ciebie też niezła poprawa, zobaczysz, że niedługo zapomnisz o problemach z cukrem na czczo. I czy nie jest dzień od razu lepszy gdy się widzi dobry wynik rano? :)

A ja dziś zostawiłam na przystanku torbę z jedzeniem na plażę w której był pen z insuliną. Wróciłam po tę torbę ale jej już nie było :(. Ile mnie to stresu kosztowało! Nowy pen dostałam od lekarza rodzinnego, u niego też można otrzymać gdyby coś
 
@urs szczerze pisząc mojej cukrzycy nie bardzo rozumiem,ona rządzi się swoimi prawami . Moje cukry ma czczo są dość ładne tak w okolicach 86. Wyobraź sobie, że gdy raz zjadłam banana o 22 to rano cukier miałam 76 (szok). Dziś po śniadaniu białkowo-tłuszczowym miałam 71.
W każdym razie na pewno jest efekt działania insuliny i mogę sobie na więcej pozwolić.
Insulinę krótkodziałającą biorę do śniadania i obiadu. A długo przyjmuję w okolicach 22, to zależy od mojego stopnia zmęczenia .

U Ciebie też niezła poprawa, zobaczysz, że niedługo zapomnisz o problemach z cukrem na czczo. I czy nie jest dzień od razu lepszy gdy się widzi dobry wynik rano? :)

A ja dziś zostawiłam na przystanku torbę z jedzeniem na plażę w której był pen z insuliną. Wróciłam po tę torbę ale jej już nie było :(. Ile mnie to stresu kosztowało! Nowy pen dostałam od lekarza rodzinnego, u niego też można otrzymać gdyby coś

Ja też tej cukrzycy w ogóle nie rozumiem - te wartości zmieniają się bez względu na to co jem [emoji85] A każde przekroczenie doprowadza mnie niemal do płaczu, bo za dużo naczytałam się o wadach, które mogą wystąpić u dziecka :/ Na ostatniej wizycie moja ginekolog oglądała serduszko przez dobre pare minut i na koniec powiedziała, że musi podrosnąć do połówkowego (21/07), a ja od tamtej pory w panice, że może coś nie tak zobaczyła :(

Z bananem mogę uwierzyć, bo kiedyś w akcie desperacji zrobiłam tosta z bananem na 2. śniadanie - cukier 111 :)

Te poranne cukry mnie bardzo pocieszają - dziś 86 [emoji173]️ Humor od razu nieco lepszy!

Dobrze, że można gdzieś ten PEN dostać w takich sytuacjach, ale pewnie trochę stresu Cię to kosztowało... Złodziejom niestety przydaje się wszystko :/
 
Uu, przepraszam - nie wyskoczylo mi wogole powiadomienie, ze pisalas :(

Twoja krzywa wyglada niezle :) Jak od tej pory sie trzymasz? Wystarcza dieta?

Ja nie chce nawet myslec jakie moga pomylki w glukometrze - ja uzywam Contour One Pluse!

Niestety moja cukrzyca wymyka sie spod kontroli. Nie wiem czy ktos jeszcze jest tak beznadziejnym przypadkiem jak ja...

Cukry po jedzeniu zasadniczo sa w normie, czyli do 140 (dwa razy zdarzylo mi sie 148, ale bylo to po jawnych grzechach!).

Natomiast rano... zwykle jest 102-103. Doszlam do 16j insuliny i zero reakcji :/ Dzis bylam na wizycie i zmienilysmy insuline z analogu na ludzka - bedziemy obserwowac czy jest jakas odpowiedz.

Moja diabetolog mowi, ze jestem druga osoba w calej jej karierze, u ktorej wyglada na to, ze insulina nie dziala :(

Przebadalysmy dzis rowniez TSH - wynik miesci sie w ciazowej normie - 0,98 ale spadl znaczaco w porownaniu z I trymestrem - 1,7. Jutro dowiem sie czy cos to oznacza...
Urs co za głupie gadanie Twojej diabetolog za przeproszeniem. W takim przypadku zwiększa się insulinę i obserwuje. Ja w poprzedniej ciąży nocna przyjmowała 36j plus do posiłku po 12-14 j plus dlugodzialajaca rano z chyba 8 j i dodatkowo glucophage 2x1000 plus 1x850. Jestem obecnie na pompie i monitoringu i widać że pomiary z glukometru nie rzadko się różnią bo to tylko urządzenie i kiedyś nawet sprawdzałam na różnych opuszkach różne wyniki nawet o 20 były wyniki. Oczywiście nie zawsze. To są tylko orientacyjne wyniki.
Tsh może się wahać i często tak jest. Ważne jest ft4 w ciąży bardziej niż tsh.
 
@urs no ja też jestem już na insulinie . I to na dwóch typach bo szybko i długodziałającej. Ale wreszcie mam spokój z glukozą i od razu wszystko wygląda lepiej :)

A jak Tobie po zmianie rodzaju insuliny? Jaką masz? Ja mam novorapid i insulatard.
To są bardzo dobre insuliny. W poprzedniej ciąży je przyjmowałam.
 
Dziewczyny z własnego doświadczenia i nerwów kiedy cukry szalały wiem że jak co jakiś czas mimo trzymania diety i wytycznych cukry wariowaly poprostu zwiększałam dawkę insuliny. Oczywiście nie po jednorazowych przekroczeniach tylko jak było to przez kilka dni.
 
reklama
Dziewczyny z własnego doświadczenia i nerwów kiedy cukry szalały wiem że jak co jakiś czas mimo trzymania diety i wytycznych cukry wariowaly poprostu zwiększałam dawkę insuliny. Oczywiście nie po jednorazowych przekroczeniach tylko jak było to przez kilka dni.
Hej dziewczyny! Jestem tu nowa. Moje maleństwo (w brzuszku) ☺️ma 14 tygodni. Robiłam sobie badanie moczu i wyszło mi, że mam obecną glukoze 1000 mg/dl. Powtórzyłam jeszcze raz bo się przerazilam wynik 100 mg/dl. Z tego co słyszałam w moczu wogole nie powinna znajdować się glukoza...czy to prawda u ciężarnych? Jak wasze wyniki? Byłam u ginekologa, dał mi skierowanie na test glukozy 75g.i powiedział że jest podejrzenie cukrzycy,, nie koniecznie ciążowej. Byłam w przychodni ale niestety po 30 minutach od wypicia glukozy wymiotowalam... I nie udało się zrobić badania. Jutro planuje zrobić drugie podejście. Chociaż czytałam że to strasznie obciaza trzustke. Ale nie mam innego wyjścia chyba... Wytłumaczcie mi proszę czy jak macie cukrzyce to też macie glukoze w moczu ? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Na lekarzy niestety nie zawsze można liczyć... Wizyta na NFZ trwa dosłownie 3 minuty lekarz odpowiada zdawkowo, aż się odechciewa tam jeździć. A moja prywatna pani doktor od dwóch tygodni nie odbiera telefonu i nie odpisuje na SMS y. Dodam, że nie jest na urlopie... Liczę na was ☺️
 
Do góry