reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smakowitości majówek:)

ja dzisiaj na obiad mam kurczaczka w sosie groszkowo-marchewkowym

koniecznie w sobote bede próbowała przepisu marciosz na kurczaka w czerwonym curry. Jak chcesz to podziele się najlepszym przepisem na kurczaka taka masala. Powinien Ci smakować bo widze ze też lubisz indyjskie potrawy.
 
reklama
gonia no to bede testowała :tak:... ja uwielbiam słodkości :) ... teraz wcinam pyszny deser, gruszki i bananki w musie chałwowo, migdałowo orzechowym pyyyyyyyyyychota =)
 
nasz dzisiejszy obiadek: zapiekanka makaronowa z szynką, pieczarkami, zieloną pietruszką i sosem serowym:)
Już gotowa do zapieczenia:

Zobacz załącznik 501224


i gotowe do zapieczenia w piekarniku:)


a tak po kolei:

1. Ugotować makaron na półtwardo
2. pokroić pieczarki i cebulę i podsmażyć
3. posiekać pietruszkę
4. pokroić w paseczki szynkę
5. zrobić sos serowy - można samemu (mleko,śmietana,serki topione) albo Knorra z torebki - jest bardzo dobry (choć nie jestem miłośniczką torebkowych dań to w przypadku sosu serowego często robię wyjątek - dziś też), wrzucić do niego szynkę i wymieszać
6. do pieczarek dodać posiekaną natkę i wymieszać
7.i układamy do każdej kokilki (lub jak nie mamy to zbiorczo do naczynia żaroodp): makaron, na to podsmażone pieczarki z cebulą (przyprawiłam vegetą i czubricą), na to sos serowy z szynką
8. zetrzeć ser żółty, ułożyć na wierzchu i zapiekać aż do rozpuszczenia sera i połączenia składników
 
a ja dziewczynki mam przepis na super danie jak mi się nie chce gotować,a mój D. się tym zajada

-ugotować makaron(najlepiej penne)
-w międzyczasie pokroić kawałek kiełbaski,albo boczku i podsmażyć
-przygotować sobie ząbek czosnku,bazylię i 1 jajko

jak makaron się ugotuje przecedzamy i wrzucamy z powrotem do gara,posypujemy bazylią,dajemy przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku,wrzucamy podsmażoną wcześniej kiełbaskę,mieszamy wszystko razem i wbijamy na sam koniec surowe jajo.Mieszamy znowu,jak się jajko nie chce ściąć samo to jeszcze na 30 sekund na gaz i gotowe :) mozna jeszcze posolić jak komuś mało :-) ugotowanie tego wszystkiego zajmuje ok 12 min,więc dość szybki obiad :-) dobry na nasze złe samopoczucie jak się przy garach nie chce stać
 
malaysia uwielbiam połączenie makaronu z jajkiem! Na pewno wypróbuję!

Ja podam przepis na fajny bigosik, tak na zachcianki kapuściane :)

Cebula
jabłko
spora garść rodzynek
500g kiszonej kapusty
2 wędzone ćwiartki z kurczaka
1/2 łyżeczki papryki słodkiej, odrobina ostrej
olej
100ml wody albo 50ml wody i 50ml białego wina
liść laurowy

W garnku rozgrzewamy łyżkę oleju i szklimy posiekaną cebulę. Posypujemy papryką, dodajemy rodzynki i mieszamy. Następnie dodajemy pokrojone w kostkę jabłko, mieszamy. Wrzucamy kapustę, mieszamy, dodajemy liść laurowy i na wierzch układamy ćwiartki przykrywając je lekko kapustą. Podlewamy wodą lub wodą z winem i dusimy na małym ogniu 40 min, po czym odwracamy, znów przykrywamy kapustą i dusimy jeszcze 10 minut.

Smacznego!
 
a ja dzis na obiadek mialam krem z brokułów -zdrowy i wartosciowy
potrawke z kurczaka z warzywami - a paetytu brak :( przez ta infekcje wirusową :(
mam super przepis na muffinki marchewkowe jak byscie byly zainteresowane :)
 
eve, pewnie że daj przepis na muffiny!

Ja się podzielę moim ostatnim hitem mogłabym jeść codziennie:
Makaron pełnoziarnisty z piersią kurczaka, cukinią cytrynową i suszonymi pomidorami
Składniki
1 pojedyńcza pierś z kurczaka
ulubione przyprawy (ja pasjami robię go w papirusie Winiary)
50-60g suszonych pomidorów
1 średnia cukinia
pół cytryny
sól, pieprz
2 ząbki czosnku
60g makaronu pełnoziarnistego
oliwa

Na patelni rozgrzewam odrobinę oliwy, cukinię kroję w plasterki i układam tak, by każdy leżał na powierzchni patelni. Po kilku minutach gdy są już zezłocone, odwracam i smażę z drugiej strony. W tym czasie gotuję makaron i smażę pierś, kroję pomidory. Gdy cukinia jest prawie gotowa, solę ją i wlewam sok z cytryny, oraz wciskam czosnek. Po kilku minutach, gdy soku na patelni już nie będzie, wrzucam odcedzony makaron, pomidory i pokrojoną pierś. Bardzo proste i jak dla mnie pyszne!
 
reklama
kochane to mój przepis na świetny sos creamy pesto, jak ktoś jest wege, lubi wege, lubi tanio, albo po prostu lubi kuchnie włoską :)
bazą jest beszamel ale jakby ktoś nie widział to przypominam: na czterech łyżkach masła rumienimy na złoto cztery łyżki mąki, ciągle mieszając, dodajemy mleko (około szklanki - ja zawsze leje na oko) i ciągle mieszam aż zgęstnieje.
Beszmel doprawiamy pieprzem, gałką musztatołową i jedną łyżeczką maggi. Kiedy już sos zgęstnieje dodajemy trzy solidne łyżki pesto (najlepsze jest robione na świeżo ale zajmuje to dużo czasu więc polecam pesto w słoiczkach) i mieszamy : )
genialne z makaronem posypane serkiem :) a jakie tanie : )
 
Do góry