reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smakowitości majówek:)

Naturalny budyń waniliowy
(alternatywa dla tych z torebki ;))

Składniki:
2 szklanki mleka (czyli 500 ml)
2 żółtka
4 łyżki cukru
1 laska wanilii (ja mialam starta wanilie dalam szczypte, ale mozna tez zastapic cukrem waniniowym z naturalna wanilia, ale wtedy ciut mniej cukru dajemy)
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki masła

Przygotowanie:
Jeśli mamy laskę wanilii to przecinamy i wydłubujemy ziarenka.
Do garnuszka nalewam połowę podanego mleka, dodaje masło, a także ziarenka wanilii, lub starta już wanilie czy cukier z naturalna wanilią . Ustawiam na niewielkim ogniu i mieszam od czasu do czasu.
Resztę mleka wlewam do miski, dodaję żółtka, cukier, mąkę ziemniaczaną i miksuję.
Do gorącego, zaczynającego bulgotać mleka w garnuszku wlewam powoli (ciągle mieszając) zawartość miski.
Mieszam, a jak zawrze, to zaczyna gęstnieć. Mieszam aby nie było grudek, po zgęstnieniu zdejmuję z gazu i jeszcze chwilkę mieszam by był gładki.
Nakładam do pucharków, polewam sokiem z malinami


DSC_3744.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pyszności Biedroneczko, narobiłaś mi smaka na domowy budyń z koziego mleka, do którego się przymierzam od dłuższego czasu. Teraz to już muszę, bo w brzuchu mi zaburczało :-D

A to przepis na domowy budyń dla tych, którzy mają nietolerancję na mleko krowie - bardzo podobny do Biedronkowego, który robiła moja koleżanka i wyszedł przepyszny:

500 ml koziego mleka
2 łyżki cukru
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka kakao
50 g startej gorzkiej czekolady bezglutenowej


Cukier, mąkę ziemniaczaną i kakao rozrobić w pół szklanki mleka, resztę mleka zagotować. Do gorącego mleka wlać rozrobioną mieszaninę i gotować przez 2 minuty do zgęstnienia. Zdjąć z ognia, lekko przestudzić. Ciągle mieszając dodać czekoladę, mieszać wciąż aż się cała rozpuści. Przelać do miseczek i odstawić do wystudzenia.
 
Dziewczyny szukam dobrych pomysłów na śledzie :)
Chcę kupić płaty śledziowe solone i sama je jakoś przygotować, może macie jakieś sprawdzone przepisy ???
właśnie sobie uświadomiłam, że mam przeogromną ochotę na śledzia .... już, teraz, w tej chwili:szok:
 
i jeszcze mi tu z czyms takim wyskakujesz a ja sledzi w domu nie mam :( musze sie chyba zaopatrzyc :)
 
Ja po napisaniu tego posta poleciałam do sklepu;-) bo bym chyba nie wytrzymała, ale ja zawsze kochałam śledzie, a teraz, to już nie potrafię się oprzeć:szok:

A i w tym tygodniu będę piekła chleb, mam gdzieś w domu przepis na taki z ziarnami (jadłam go u znajomych i widziałam jak ona go robiła) no przepyszny, a do tego im starszy tym smaczniejszy;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja znam świetny przepis na śledzie !!! Uwielbiam je i ostatnio (wstyd sie przyznac) wciągnełam połowę półmiska. Jak tylko go znajde to wrzucę tutaj.

EDIT:
No to znalazłam ten przepis i idzie on tak:

500g filetów śledziowych
4 plastry ananasa (najlepiej z puszki)
2 łyżki rodzynek
3 łyżki śmietany 18%
3 łyżki kukurydzy konserwowej
3 łyżki majonezu
1 łyżeczka musztardy
1 łyżeczka curry
sok z polowy cytryny
pieprz
natka pietruszki (do dekoracji)

Śledzie namoczyć ok 30 min. Przekroić wzdłuż skropić sokiem z cytryny i opruszyć pieprzem. Zwinąć w ślimaki i spiąć wykałaczką/ami. Ułożyć na głębokim półmisku. Rodzynki umyć odsączyć. ananasa pokroić w paseczki. Majonez połączyć z musztardą, śmietaną, curry, kukurydzą, rodzynkami i ananasem. Śledzie pokryć sosem i odstawić do lodówki na ok 30 min. Przed podaniem na stół udekorować pietruszką.

SMACZNEGO !!! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry