reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. Kolejne spotkania

7. kwietnia widzimy się o 15:00 z fizjoterapeutką uroginekologiczną,

8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Spacery z dzieckiem, a wirus...

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Witajcie,
Kieruję do Was zapytanie mojej przyjaciółki, która ma 2 letnie dziecko. Czy w obecnej sytuacji wychodzicie z dziećmi na spacery?

Trudno mi sobie wyobrazić trzymanie małego dziecka w domu 24h na dobę, ale ja dopiero spodziewam się pierwszego dziecka i mogę nie być dobrym doradcą. Wydaje mi się, że gdy nie idzie się do zamkniętych pomieszczeń a dziecko jest w wózku albo jedzie sobie rowerkiem to chyba nie jest narażone bardziej niż w domu i nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, gdyby okazało się, że było bezobjawowym nosicielem.

Koleżanka pożaliła się, że wyszła z wózkiem na spacer (dziecko ok. 1 roku) i dostała od kogoś ochrzan, że dziecko powinno być w domu... Przyjaciółki Mąż wyszedł z synkiem pod blok na rowerek biegowy i to samo...
Jak Wy postępujecie??

reklama

Mamaminionka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
@Mamaminionka To znalazłam na Onecie w tym temacie:
W związku z nowymi ograniczeniami i prośbą, by wychodzić z domu tylko w pilnych przypadkach, zadaliśmy pytanie czy wciąż można biegać w pojedynkę, jeździć na rowerze i samemu uprawiać inne sporty na świeżym powietrzu. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odpowiedział: MOŻNA. Podkreślił także, że dozwolone są spacery w dwie osoby, a ograniczenie to w naturalny sposób nie dotyczy rodzin, które i tak przebywają ze sobą w czasie pandemii. Jeśli wychodzimy na spacer do lasu, do parku, a nawet na ulicę, tylko pod warunkiem, że unikamy spotkań z ludźmi.

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Nikt nie zabronił spacerowania. Oczywiście w miarę możliwości należy to również ograniczyć, ale zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i nikt nie zamyka nas pod kluczem w domu 24/7.

Kaamilaaa

Rozwiązania
1
To jak to w końcu jest z tymi spacerami ?
Obie informacje ze strony gov.pl. Najpierw była taka odpowiedź jak na pierwszym zdjeciu, obecnie jest taka jak na drugim.
Screenshot_20200324-153441.jpeg
Screenshot_20200324-183116.jpeg

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Gdy zapowiadano nowe ograniczenia zostało powiedziane, że spacery są dopuszczone. Nie należy natomiast chodzić na place zabaw. Być może stąd pierwsza odpowiedź na pytanie, które łączy spacery z placami zabaw. Później odpowiedź poprawiono.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Grunt, że wybory prezydenckie się odbędą bez zmian... Ulżyło mi, serio...
Przecież tu tylko o to chodzi! Młodych ludzi zastraszyć tak, żeby popadli w paranoję i się w domach zamknęli, a starsi polecą do urn na skrzydełkach, bo skoro po marketach latają, to niby czemu na wybory nie?
Z przerażeniem obserwuję na FB, ilu moich znajomych nie pójdzie na wybory, bo korona :( :( :(

reklama

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Przecież tu tylko o to chodzi! Młodych ludzi zastraszyć tak, żeby popadli w paranoję i się w domach zamknęli, a starsi polecą do urn na skrzydełkach, bo skoro po marketach latają, to niby czemu na wybory nie?
Z przerażeniem obserwuję na FB, ilu moich znajomych nie pójdzie na wybory, bo korona :( :( :(
Wydaje mi się (a właściwie to mam nadzieję) że rządowi się to nie uda i będzie tak jak powiedział Kosiniak Kamysz że na dwa dni przed planowymi wyborami wprowadzą ten stan wyjątkowy czy coś w tym stylu i zmienią termin wyborów. Opinia publiczna by ich zlinczowała. Mamy przykład z Francji.

reklama
Do góry