reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie na podusi

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy czy dziecko w wieku 5 miesięcy powinno spać na poduszce czy najlepiej by jak najdłużej spało na płaskim podłożu? Mójsynek nie śpi na poduszce i jakoś mi się wydaje, że im dłużej bez poduszki tym lepiej.

Proszę o rady

Sylwia
 
reklama
Zalecaja, zeby dziecko do roczku spalo bez poduszki, ale w pewnym momencie (gdzies ok. 10 miesiaca) zauwazylam, ze Pauli brakuje czegos, do czego moglaby wtulic buzke, dostala plaska poduszeczke i jest OK:tak:
 
wiecie co dziewczyny ...a my z lenistwa spalismy w nocy z Jasiem ...nawet jak był noworodkiem ...spał na wiekiej poduszce całym ciałem ...wydawało mi sie że był bezpieczniejszy przy mnie w razie czego ( odpukac) i że szybciej zauważe że coś sie dzieje .

Natomiast co do własnej poduszki to chyba dostał takiego cienkiego " jaska" jak miał z 5 miesiecy ...bo faktycznie czegos mu brakowało w tym łóżeczku
 
Macio dostał poduszke taka płaska jak mial 2 miesiace a Adas troszke wczesniej...i zauwazyłam ze jak maja głowke troszke wyzej to nie maja problemu z ulewaniem:-)
 
u mnie ma rok i nie ma mowy o poduszce ani o kołdrze w łóżku. Generalnie obecność w/w lub jednego z nich sprawia że budzi się co godzinę, jęczy, próbuje usunąć ciała obce z łóżka... itp. Więc jest bez. Przytulanek też nie uznaje, mimo że ma kilka. Ja tam na siłę nie wprowadzam, bo i po co? Spi obecnie głównie w pozycji oddawania hołdu Allahowi ;) czyli na brzuszku z podkurczonymi kolankami, więc poduszka też mi się wydaje bardziej przeszkadzać niż pomagać...:blink:
 
Macio tez nie lubi byc przykryty ale podusie lubi a Adas narazie toleruje i kołderke i podusie zreszta on bardziej z tych ciepłolubnych:-)
 
U nas narazie bez podusi, mala ma taka tycia w luzeczku ale ja ignoruje i traktuje jak zabawke...
 
reklama
Kasia_z ubierasz synka na noc grubiej, żeby nie zmarzł? czasem Misiek też się zachowuje jakby mu kołderka przeszkadzała, ale z kolei w śpiworku nie chce spać, dlatego ciekawwa jestem jak ubrany śpi twój maluszek
 
Do góry