reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spi jak zając pod miedzą

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Mój syn za dwa tygodnie skończy 6 miesięcy. Do 5 miesiąca ze spaniem nie było problemu, miał 2-3 drzemki w dzień po 2,5-3,5 godziny a przed nocnym spaniem ok 3 godziny czuwania. Mam problem bo od jakiś 2-3 tygodni dokladnie od weekendu majowego nie może załapać dłuższej drzemki mimo że w domu jest cicho. Wstaje z kurami a ja razem z nim a wstawal zwykle kolo 7. Teraz zwykle jest to 5.45 a dzis jestesmy na nogach juz od 5. Nie dziwialabym gdyby jego ranne pobudki łączyły sie z dlugimi drzemkami w ciagu dnia ale on w dzien nie pospi... klade go o 21, wczesnie kąpiel, ubieranie i wyciszenie. Myslalam, ze moze wstaje tak wczesnie bo teraz sa najdłuższe dni w roku a dzień śpi mniej bo zwyczajnie jest coraz starszy i nie bedzie już tego dziennego spania potrzebował tyle ile wczesniej ale pewna nie jestem... mialyscie tak ze swoimi maluchami? Jest jakis sposob zeby pospal dluzej, przynajmniej rano?
 
reklama
Spanie dzieci to temat rzeka, jedne są spioszkami drugie ciągle się budzą... mam synka który przez pierwsze 2 tygodnie był nudny bo ciągle spal I jadł i robił w pieluchy, później się zaczęło drzemki w ciągu dnia jeśli trwały godzinę to był sukces w nocy ciągle pobudki, aktualnie ma prawie 1,5 roku i dzisiejszą noc po raz pierwszy przespal ciągiem od 21 do 5:30. Ten sen u dziecka będzie się zmieniał. Życzę cierpliwości;)
 
Mój syn za dwa tygodnie skończy 6 miesięcy. Do 5 miesiąca ze spaniem nie było problemu, miał 2-3 drzemki w dzień po 2,5-3,5 godziny a przed nocnym spaniem ok 3 godziny czuwania. Mam problem bo od jakiś 2-3 tygodni dokladnie od weekendu majowego nie może załapać dłuższej drzemki mimo że w domu jest cicho. Wstaje z kurami a ja razem z nim a wstawal zwykle kolo 7. Teraz zwykle jest to 5.45 a dzis jestesmy na nogach juz od 5. Nie dziwialabym gdyby jego ranne pobudki łączyły sie z dlugimi drzemkami w ciagu dnia ale on w dzien nie pospi... klade go o 21, wczesnie kąpiel, ubieranie i wyciszenie. Myslalam, ze moze wstaje tak wczesnie bo teraz sa najdłuższe dni w roku a dzień śpi mniej bo zwyczajnie jest coraz starszy i nie bedzie już tego dziennego spania potrzebował tyle ile wczesniej ale pewna nie jestem... mialyscie tak ze swoimi maluchami? Jest jakis sposob zeby pospal dluzej, przynajmniej rano?
z obserwacji dzieci własnych i znajomych to często w 6 miesiącu dzieci "psują się" ze spaniem i wychodzą z dotychczasowego rytmu spania ;) chyba po części jest to związane z intensywniejszym poznawaniem świata, większą ruchliwością i pewnie milionem innych rzeczy. nie przejmowałabym się jak dziecko dobrze się rozwija :) do roku zmieni mu się jeszcze kilka razy ;)
 
Zgadzam się z Zuzą syn soał pięknie do 6 m-cy potem budził się w nocy. Ma teraz 9 i znów przesypia noce a pół godzinne drzemki zamienił na godzinne. W rezultacie śpi więcej niż jak miał 6.
 
Moja mała budzi się od urodzienia kilka razy w nocy śpi ze mną. Teraz śpi dłużej niż jak miała pół roku. Ma niedługo 11 miesięcy raz na dwa tygodnie budzi się o 4:00 godzinie i nie śpi :). Udaje mi się ją uśpić w nosidle, ale godzinę się męczymy. A o 7:20 jak w zegarku budzi nas drugie moje dziecko prawie 3 letnie zadowolone po przespanej nocy ;-) i śpi dłużej niż prawie roczne. To się zmienia w czasie :-D. ps. Może ząbki, może za gorąco, może chce się przytulić do mamy albo tysiąc innych powodów.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) problem polega na tym, że widzę że on jest niewyspany. Czasem są dni, że śpi w dzień mało ale jest radosny i bawi się a czasem właśnie po takiej krótszej drzemce jest marudny i osowiały. Aktualnie zmagamy się też z zapaleniem oskrzeli i po dzisiejszej wizycie u lekarki okazuje się, że może być też tak, że budzi go ból zębów (kilka nocy bardzo krzyczał i płakał) może dlatego wstawał wcześniej niż zwykle.
 
Do góry