reklama

Spłaszczona nie równa główka!!! CO ROBIĆ???

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez Katerina71, 5 Styczeń 2009.

1. Katerina71

Katerina71 Szczęśliwa mamuśka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej :-) mój 3 miesięczny synek ma spłaszczoną główkę z prawej strony :-( nie wiem co robić boję się że tak zostanie a bardzo tego nie chce :no: Czy macie też taki problem jak sobie z tym poradzić i czy kształt główki zmieni się.... POMÓŻCIE!!!

2. polna_N

polna_N Mama Ali ... 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    WItam !!
    Ja takiego problemu nie mialam ale wydaje mi sie ze to moglo zalezec od tego ze czesciej Twoj synek lezal na prawym boku po urodzeniu i dlatego glowka po prawej stronie jest splaszczona :nerd:

Zreszta jak bylas u lekarza to nie zwracal uwagi na glowke ? :confused::sorry2:

Ostatnia edycja: 5 Styczeń 2009
  3. reklama
  4. dowikla

dowikla Matka-wariatka x3 :)))

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam:-)
    Tak sie dzieje kiedy dziecko lezy caly czas na jednym boczku:tak::tak::tak:
    Kładz malego jak najczesciej tak zeby głowke mial obrocona w lewa strone.Pewnie to bedzie teraz trudne bo juz sie przyzwyczail do lezenia w prawa strone,ale mozesz sprobowac popowieszac jemu z lewej strony łozeczka jakies zabaweczki i kladz go w łozeczku tak zeby patrzac na Was i na to co sie dzieje w domu musial obrocic głowke w lewo.Mozesz rowniez klasc go jak najczesciej na brzuszku.

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 5 Styczeń 2009
  5. basetla4

basetla4 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam tak toprawda trzeba klasc dziecko na drugi boczek to moje trzecie dziecko i tak jest za kazdym razem a ze cala trojka wolala prawa piers wiec tak zostalo ale da sie to naprawic i powinno sie pamietac o tym wczesniej bo pozniej jest ciezko przyzwyczaic do drugiego boczku

6. olgita

olgita Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pamiętam, że mój brat miał podobny problem – też miał spłaszczoną główkę od leżenia na jednym boczku. Zachęcanie do odwracania główki w drugą stronę pomogło, dziś jest już z niego duży chłopak i nic nie widać. Pozdrawiam, Olga.

7. Katerina71

Katerina71 Szczęśliwa mamuśka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u lekarza pediatry byliśmy jak było pierwsze szczepienie i wówczas nie było jeszcze tego tak widać, teraz cały czas pilnuje aby Szymek trzymał główkę na tej drugiej stronie i mam nadzieje że będzie dobrze.

8. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Jeśli masz możliwość to idz do neurologa a potem na konsultacje do rehabilitanta , pokaże Ci proste ćwiczenia żeby przekręcał główkę , mój synek spał tez w nocy na tej wkładce dla noworodków z fotelika żeby miał główkę prosto , efekty widać bardzo szybko , a na początku miał głowkę praktycznie tylko w prawą stronę , ale lepiej sprawdzić u lekarza ,.

9. oliwka_11

oliwka_11 mama X 3

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie masz się o co martwić tylko kładz maluszka na drugim boczku....mój synek jak był mały to kładłam go na lewym boczku żybym widziała jego budzie ,czy mu się nie ulewa i tak dalej i głowka mu się spłaszczyła ...potem patrzył się w jedną strone ..powiedziałam o tym lekarzowi ale powiedział że to nic powarznego bo mały poprostu się przyzwyczaił ..kazała kłaść na prawy boczek i podkładać zwinięty kockym pod plecki tak aby mały nie przekręcił się ...po jakimś czasie zayważyłam że głowka się wyrównuje i że mały raz śpi na jednym raz na drugim boczku ...a teraz ma ładną kształtną głowke

10. reklama
  11. magjoz

magjoz Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój synek miał płską główke z tłu i to bardzo teraz ma 5.5 miesiąca i wszystko ukształtowało sie od kiedy zaczoł siadać i leżeć dużo na brzuszku

12. Panna Dnia

Panna Dnia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moj synek tez tak mial, pediatra zapytal nas sie czy spi zawsze po jednej stronie lozeczka, zdziwieni odpowiedzielismy ze tak. Kazala nam prezkladac go co tydzien w inny kat, bo dziecko samoistnie sie przekreca do swiatla, o to samo trzeba dbac gdy lezy na macie lub w foteliku. Pomoglo oczywiscie wtedy gdy zaczal raczkowac i ma teraz zupelnie normalna glowe - ma lat 3. Corke kladziemy oczywiscie w dwie rozne strony co poniedzialek, latwo zapamietac

Poleć forum