reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

OK, wlasnie musimy ich powiadomic o zmianie pracy męża (ojej, juz kawal czasu temu). Pisalismy o zmianie adresu, ale nic do tej pory od czerwca nie przyszło...
Ale jak już wpadnie... hihi.. oby:)
 
reklama
DOSTAŁAM!!! Ach, tu sie nie pochwaliłam:) Dziś mało nie spadłam z wrażenia z krzesła:) Ale mi wyczarowałaś!! Dzięki!! Chyba wystarczy o tym pomysleć:):):):):):):):):):)
Sprawdzałam czy ściągnęli kase za dom a tu tyle zer na koncie, ze sie doliczyc nie moglam:)
Juz poszalałam na pierwszych zakpach, jutro ciag dalszy:)
I składam wniosek o chatke, a co! Ide za ciosem:)

A adres sie przyda, bo musimy i tak wyslac info o nowej pracy, wiec dzieki:)
 
chcialam w imieniu kolezanki zapytac w jakiej wysokosci mniej wiecej jest ten FIS, oni maja 400 e/tydz na rodzine z 2 dzieci i ona nie pracuje tylko maz, za mieszkanie 400 e/mies.:confused:

"Dodatek rodzinny FIS obliczany jest na podstawie 60% różnicy między limitem dochodu uzależnionym od wielkości rodziny i dochodu osoby/osób wychowujących dziecko/dzieci podlegającego opodatkowaniu. Pod uwagę brany jest wspólny dochód partnerów (małżonków lub niezamężnych).
Liczba dzieci: Dochód rodzinny jest niższy niż: jedno dziecko €480 dwoje dzieci €550 troje dzieci €625..."

(550e/tydz - 400e/tydz) x 60% = 90e/tydz <- tyle dostanie;-)
 
Ja jeszcze mam pytanie odnoście tego FIS jestem bardzo początkująca.
Mój mąż powiedzmy zarabia 345 euro na tyg. my jedno dziecko to czy możemy sie o to ubiegać? a jeśli ja będę pracowała także i powiedzmy zarabiała także te 345 euro na tyg?? Przepraszam za głupie i proste pytania, ale będę wdzięczna za odpowiedz:)

Co do szczepionek, to mój synuś jest wcześniakiem, jest chory i dodatkowo często łapie taki zwykle choroby typu przeziębienie, gardło krtanie. Lekarz doradził nam te szczepionki, już raz wylądowaliśmy z podejrzeniem o sepsę, wole takich rewelacji unikać myślałam ze umrę ze strachu, odżyły wspomnienia z porodu. Wiec wole zaszczepić, może dla własnego spokoju.

Pozdrawiam
 
czesc kobitki i witam nowa mamuske.Asia masz racje jak maly tak choruje to go zaszczep.Mojej kolezanki synek umarl na sepse i od jej przypadku zaczeto wlasnie mowic glosniej o sepsie.ja bym napewno zaszczepila na twoim miejscu.A te wlasnie szczepionki sa dla takich wlasnie dzieci czyli b chorowitych.w irl jest inny klmat i zobaczysz jak maly sie zachartuje i nie bedzie ci chorowac tak czesto.

Dziewczyny przyszlo mi z socjalu zebym wypelnila i im odeslala moj i meza nip i pesel i czy bralam w pl zasilki.jakie i z skad.przyszlo wam cos takiego to bedzie zwiazane cos z child benefit bo o to sie tylko staramy.i mam pyt czy jeszcze dluuuuuuuuuuuuuuuuuugo trzeba czekac na ta kase bo juz niedlugo roczek zleci.
chyba jutro pojde zobaczyc czy tam przypadkiem na karcie nie ma wiecej cyferek jak to w przypadku anieczki A moga on tak przelac bez zadnego powiadomienia ze kasa bedzie tego i tego dnia.
 
reklama
Do góry