reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Ja jeszcze mam pytanie odnoście tego FIS jestem bardzo początkująca.
Mój mąż powiedzmy zarabia 345 euro na tyg. my jedno dziecko to czy możemy sie o to ubiegać? a jeśli ja będę pracowała także i powiedzmy zarabiała także te 345 euro na tyg?? Przepraszam za głupie i proste pytania, ale będę wdzięczna za odpowiedz:)

Nie ma co przepraszać za proste pytania, bo nie dla wszystkich są one proste;-)
A więc:
(480e/tydz - 345e/tydz) x 60% = 81e/tydz <- tyle dostaniesz
Radzę aby wniosek złożyć dopóki nie pracujesz, wtedy się będziecie kwalifikować. No i zawsze to trochę kasy, a dokładnie 81e x 52 tyg. = 4212e;-) FIS przyznają na rok. Po roku trzeba znowu składać wniosek.
 
reklama
Witajcie! Dawno mnie tu nie było ale tak jakoś wyszło :zawstydzona/y: Teraz postaram się być na bieżąco :tak:

czesc kobitki i witam nowa mamuske.Asia masz racje jak maly tak choruje to go zaszczep.Mojej kolezanki synek umarl na sepse i od jej przypadku zaczeto wlasnie mowic glosniej o sepsie.ja bym napewno zaszczepila na twoim miejscu.A te wlasnie szczepionki sa dla takich wlasnie dzieci czyli b chorowitych.w irl jest inny klmat i zobaczysz jak maly sie zachartuje i nie bedzie ci chorowac tak czesto.

Dziewczyny przyszlo mi z socjalu zebym wypelnila i im odeslala moj i meza nip i pesel i czy bralam w pl zasilki.jakie i z skad.przyszlo wam cos takiego to bedzie zwiazane cos z child benefit bo o to sie tylko staramy.i mam pyt czy jeszcze dluuuuuuuuuuuuuuuuuugo trzeba czekac na ta kase bo juz niedlugo roczek zleci.
chyba jutro pojde zobaczyc czy tam przypadkiem na karcie nie ma wiecej cyferek jak to w przypadku anieczki A moga on tak przelac bez zadnego powiadomienia ze kasa bedzie tego i tego dnia.

Ja miałam dokładnie tak samo. Szybko im odesłałam brakujące dane i po tygodniu dostałam list o przyznaniu benefitu i kilka dni później pieniążki były na koncie. Radzę więc nie zwlekać, bo to, że się odezwali oznacza, że Twój wniosek jest właśnie rozpatrywany :tak:
 
Dokladnie, szybko odeslij list:) Ja tez kilka dni po odeslaniu listu dostalam list o przyznaniu Child Benefita.

A powiedzcie mi jak z tym FISem? Dzis kolezanka mi mowila, ze jak nam przyznali to juz tak beda placic przez rok, bez wzgledu na zmiany w pensji?? Czy to prawda?? Musze doczytac...
 
Dziewczyny dzieki ale w ten sam dzien odeslalam.Aneczka 81 wydaje mi sie ze kazde zmiany im zglaszasz.bo tak przynajmniej jest w polsce jak im nic niei epowiesz to i tak sie dowiedza a pozniej duzo kasy trzeba odawac ale tak przynajmniej jest w pl moze tu jest inaczej najlepiej zadz tam i sie zapytaj,bedziesz miala info z pierwszej reki

ANECZKA81 czy juz wiecie cos na temat kupna tutaj mieszkania i jezeli masz ten wniosek mogla bys mi go przeslac na meila rafal-fijolek@wp.pl
bede ci b wdzieczna za kazda informacje
 
Ech... tym, jak jest w Pl to chyba lepiej sie nie sugerowac, bo tu sporo rzeczy jest zueplnie inaczej... Musze poczytac, jeszcze czasu nie mialam, ale sie wezme:)
Choc z drugiej strony... tak wczoraj z mezem rozmawialam... Ze jak 4 miesiace sie czeka na przyznanie... a moj maz w miedzyczasie juz dwa razy zmienil stawke za jaka pracuje (nienacznie)
i pewnie nie raz jeszcze zmieni... to oni nie mieliby czasu na nowe wnioski, tylko musieliby calyczas stare poprawiac... wiadomo, ze jak ktos pracuje za male pieniadze to raczej sie stara o podwyzke... Ale to tylko takie moje luzne przemyslenia. Przeczytam i zrobie tak jak trzeba:)

biola - to szykuje sie zastrzyk gotoweczki:) Oby jak najszybciej:):):)
 
hej dziewczyny przyszlo mi pismo z socjalu ze kasiorka bedzie w kazdy wtorek m-ca 160e.a teraz mam do was pyt pisza tu ze dostaniemy od kwietnia 2007 a my skladalismy w listopadzie 2006 tzn maz skaladal a w marcy tego roku przekierowalismy wszysko na mnie bo w pl biurze pani powiedziala ze tak bedzie najlepiej .i jak to jest w koncy i mam do was pyt nic nie pisze tutaj o tym 1000e rocznie na dziecko do 6 lat-czy musze cos jeszcze skladac
 
U mnie bylo na dole kartki napisane 'cos tam' Suplement czy jakos tak - dokladnie nie pamietam. Nie bylo nic o kwocie, wiec dodatkowa kasa byla niespodzianka.
A co z reszta kasy to nie wiem, ale wiem ze tak wyplacaja... jak kobieta dojechala z dzieciem to wiem, ze wyplacaja szybciej niz samotnym ojcom:) Ale czy reszte tez wyplaca - nie wiem.
 
Tak, dostalam w sierpniu oraz w pazdzierniku dawke kwartalna na dwojke:) Czyli dwa razy po 500 euro. Oczywiscie poza comiesieczna dawka Child Benefit. Sprawdzilas czy nie ma czegos drobnym maczkiem:)
 
reklama
Do góry