reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Ja to sie juz w tym wszystkim pogobilam to oni nie wplacaja te kwartalne na konto?a przyszlo wam jakies pismo z ebedziecie te e kwartalne dostawac czy to bylo nespodzianka przy bankomacie
 
IF YOU HAVE A CHILD UNDER 6 YEARS OF AGE YOUR EARLY CHILDCARE SUPPLEMENT WILL ISSUE TO THE SAME POST OFFICE/BANK AS ABOVE

masz taki dopisek na dole kartki, na pierwszej stronie?

To jest przyznawane wg mnie automatycznie, a owszem niespodzianka byla, bo nie wiedzialam, ze nam wyplaca w sierpniu (z tego co dziewczyny pisaly wplaty sa w kwietniu, lipcu, pazdzierniku i grudniu - poprawcie mnie jak sie myle)
 
Hej dziewczyny tak piszecie o tym dodatku FIS a ja kompletnie zielona jestem w tej sprawie wyczytam ze nam sie nalezy ale co jak moze wiecie .Pisza o druku P60 a kiedy go maz dostanie pracuje tu od lutego jak oni go wydaja ,a ta kopię formularza podatkowego o wysokości przysługujących ulg podatkowych (Certificate of Tax Credit) za bieżący rok podatkowy to chyba mamy cosik przylo z urzedu jeku ale by nam sie tak kasa przydala bo juz myslalam o szukaniu se czegos na weekndy bo wiecie jak to bywa maz pracuje i 3 maluchow a o Child Benefit cisza zlozylismy w czerwcu i cisza narazie zastrzyk kaski by nam sie przydal.
Bede wdzieczna za informacje .
Pozdrawiam i z gory dziekuje
 
ANeczka 81 dzieki dzwonilismy i nie musimy nic skladac nasze papiery sa u nich i trzeba tylko czekac moze w grudniu dostaniemy ta kasiorke kwartalna bo na paz sie juz nie zalapalam trzeba czekac i jakby co dzwonic
Iwka zadz tam do nich i sie dowiadujcie tak bedziecie miec info z pierwszej reki a o ten fis to niewiem co macie zrobic jak ne macie p60 ale tez mozecie zadz tam i sie dowiedziec,
 
Najpewniejsze info dostaniesz w Social Welfare.... Ściągnij sobie aplikacje, maz musi w pracy dać do wypelnienia i nie musi miec p60 (bo to na koniec roku się dostaje), starczą chyba 2 czy 3 payslipy...
Im szybciej złożysz/wyslesz - tym szybciej dostaniesz kase od momentu zlozenia. Nie liczy sie wstecz (tak jak child benefit). Przyznaja to na rok, potem nie wiem co - czy nowe podanie, czy jakas aktualizacja tylko?
 
Jest mozliwosc odpisania od podatku czynszu za wynajem, śmieci, oplaty za TV. Jest tez jakas ulga podatkowa jesli jeden rodzic nie pracuje, ale opiekuje sie dzieckiem... szczegolow nie znam.
 
Najpewniejsze info dostaniesz w Social Welfare.... Ściągnij sobie aplikacje, maz musi w pracy dać do wypelnienia i nie musi miec p60 (bo to na koniec roku się dostaje), starczą chyba 2 czy 3 payslipy...
Im szybciej złożysz/wyslesz - tym szybciej dostaniesz kase od momentu zlozenia. Nie liczy sie wstecz (tak jak child benefit). Przyznaja to na rok, potem nie wiem co - czy nowe podanie, czy jakas aktualizacja tylko?

To prawda , nie trzeba P60 jeśli nie ma przepracowanego roku kalendarzowego. Kasa jest od momentu złożenia wypłacana przez rok. Potem oni sami przysyłają nowe podanie z kopertą zwrotną, trzeba na nowo wypełnić, dołączyć dokumenty i wysłać.
 
reklama
Do góry