reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Hej dziewczyny mam 2 pytania:-)
Pracowałam od maja do września i pobierali przez kilka tygodni duży podatek ok 80 euro tygodniowo poźniej mój mąż zadzwonił do revenue i coś pozmieniał (kompletnie się na tym nie znam) dostawałam juz wtedy wypłate większą
smile.png

Teraz kiedy skończyłam już prace (sezonowa) chciałabym się rozliczyć żeby dostać ten zwrot.
Czy do revenue trzeba wysłac oryginał P45 czy kopie i czy moge się rozliczyc z tego teraz czy musze czekac na koniec roku podatkowego??
 
reklama
Witam!
Za dwa dni lecimy na wakacje mieliśmy auto zostawic na lotnisku wszystko wczesniej juz opłaciliśmy lecz tydzień przed wylotem zepsuło nam się auto i niestety na lotnisko musimy pojechać autobusem.Mąż anulował rezerwacje za która już wczesniej zapłacił (55e) dostaliśmy zwrotnego maila ale niestety pieniadze nie wpłyneły na konto.Nie ma tam żadnego numeru tel...Może ktos był w podomnej sytuacji??Nie wiem czy dostaniemy ten zwrot czy nie...
 
Witam!
Za dwa dni lecimy na wakacje mieliśmy auto zostawic na lotnisku wszystko wczesniej juz opłaciliśmy lecz tydzień przed wylotem zepsuło nam się auto i niestety na lotnisko musimy pojechać autobusem.Mąż anulował rezerwacje za która już wczesniej zapłacił (55e) dostaliśmy zwrotnego maila ale niestety pieniadze nie wpłyneły na konto.Nie ma tam żadnego numeru tel...Może ktos był w podomnej sytuacji??Nie wiem czy dostaniemy ten zwrot czy nie...
Should you wish to cancel your booking or any part thereof you should do so using the "Manage My Booking" link on the Dublin Airport website. You will require your unique Pre-booking reference number and email address you used to make your booking in order to access your pre-booking. DAA must receive notice of your requested changes at least 6 hours before the stated start time and date of the parking period. The card used to make the online booking will be automatically refunded.


 
ja o tym wiem TYCIA tez tak zrobilismy ale kasy nam nie zwrócono dopiero na innym forum nam ktos podpowiedział ze trzeba znalesc numer do DAA i tam przedzwonic wczoraj tak zrobilismy i kasa od razu wpłyneła na konto:happy:
 
Powiedzcie mi czy jak się idzie do Polskiej ambasady by wyrobić dziecku paszport (mam na myśli ta pierwszą wizytę kiedy składa się wszystkie dokumenty) to muszą być oboje rodziców?
 
reklama
Czesc Dziewczyny. Mam pytanie. Przebywam obecnie na macierzynskim, ktore konczy mi sie za 2 tygodnie. Pobieram FIS, ktore otrzymalam w tamtym tygodniu - skladalam pierwszy raz. Od pazdziernika wracam do pracy na 3 dni, a moj partner przebywa na zasilku. Wracajac na 3 dni pracy, partner bedzie dostawal na mnie dodatek na "Qualified Adult" plus jego zasilek. Moje pytanie brzmi: czy bede mogla dalej pobierac FIS czy zabiora mi go, kiedy on bedzie otrzymywal ten dodatek na mnie ? Moze ktoras z Was jest/byla w podobnej sytuacji? Dzieki za jakakolwiek pomoc :)
 
Do góry