reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

i jest tam jak wol napisane ze jednym glosem zostalo przeglosowane i bedzie podwyzszone o te 200 zl : "W Sejmie o podwyższeniu kwoty becikowego do 1200 zł zdecydowano przewagą jednego głosu, wbrew intencjom rządu (...), To jedyna przyjęta poprawka, senatorowie odrzucili 24 inne proponowane zmiany do ustawy. Wcześniej Senat nie przyjął też wniosku o odrzucenie ustawy w całości (...), Według nowych przepisów, od 2013 r. becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę." czyli to juz jest zastanawiaja sie nad reszta....
 
reklama
wiecie co, żyjemy w takim kraju, w którym zmiany następują tak szybko, że nawet się nie połapiemy, więc czekajmy na kwiecień i w praniu się okaże
 
był temat wysokich macierzyńskich przy działalności gosp., więc wklejam dla zainteresowanych

"Gazeta Wyborcza": Biznesmatki kontra ZUS

04.10.2012 , aktualizacja: 04.10.2012 05:05


Resort pracy chce uszczelnić lukę w prawie, która pozwala przyszłym matkom dostawać ponad 7,5 tys. zł brutto miesięcznie zasiłku macierzyńskiego - donosi "Gazeta Wyborcza".
Teraz by go dostać wystarczy na miesiąc przed porodem zarejestrować firmę i opłacić jedną składkę ubezpieczenia chorobowego w maksymalnej wysokości. Nie trzeba faktycznie prowadzić działalności gospodarczej.

Na wyłudzaniu pieniędzy z ZUS korzystają też pośrednicy pomagający załatwić formalności.

Dlatego resort chce od stycznia zmienić zasady: im krócej kobieta będzie prowadziła firmę - tym mniejszy będzie zasiłek (co najmniej rok - 7,5 tys. zł; miesiąc - 2,3 tys. zł).


i bezposredni link do artykułu 'Gazeta Wyborcza': Biznesmatki kontra ZUS
 
Toż to chore. Jak już obcinają becikowe tym co nie potrzebują, bo zarabiają wystarczająco to powinni dać tym mniej zarabiającym dwa razy tyle.
Podwyżka o 200zl? Super. Starczy na 4 paczki pampersów :baffled:
 
a ja znalazłam takie coś..Według nowych przepisów, od 2013 r. becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę. tylko pytanie dzieląc u nas już na 4 czy na 3 ?
 
a ja znalazłam takie coś..Według nowych przepisów, od 2013 r. becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę. tylko pytanie dzieląc u nas już na 4 czy na 3 ?
wydaje mi się, że na 4, no bo o becikowe składasz po narodzinach dziecka, a nie przed (tak na logikę, aczkolwiek w naszym kraju logika mija się z logicznym myśleniem :sorry2:)
 
reklama
Dotkass tez się tego boję :| wystarczy ze w 2014 nie załapię sie na 13-tkę...
marna kase ale zawsze...dodatkowy grosz...no bo macierzyński jest traktowany jak L4, chore jak dla mnie.
 
Do góry