reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 251 49,3%
  • 1

    Głosów: 158 31,0%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    509
Tu już nie chodzi tyle o tą grupę krwi co o ten fenotyp Lewis gdzie w dużej mierze ma znaczenie przy próbach podejmowania prób zajścia w ciążę. Może warto by było jednak to sprawdzić. Nie jestem ekspertem. Na temat natknęłam się przypadkowo. Jak nie Tobie to może jakiejś parze która nie może mieć dzieci się to przyda. Badania i obserwacje zostały przeprowadzone przez prywatną osobę której żona nie dość, że zaczęła chorować to jeszcze wiele razy roniła i nie mogli mieć dzieci które koniec końców adoptowali. Tutaj krótki wycinek teksu ze strony tego pana.
"...Wynik (Lewis) Le(a-,b+) Secretor -wydzielacz, posiada antygeny ABO w wydzilinach.

Wynik Le(a+, b-) non secretor- nie wydzielacz, nie posiada antygenów ABO w wydzielinach.

Każda osoba ze statusem non secretor, posiadająca członka rodziny ze statusem Secretor i dodatkowo odmiennej grupy krwi jest w grupie ryzyka zachorowania na choroby alergiczne, autoimmunologiczne i wiele innych o tzw etiologii nieznanej.
4. Antygeny ABO - skojarzone organy i choroby...
-Nasieniowody i jajowody/ śluz i sperma/ - NIEPŁODNOŚĆ, RAK MACICY, CYSTY..."
Lekarze w większości przypadków ( nie uwłaczając ich ważnej roli w naszym życiu) nawet nie wiedzą o tej zależności i to nie ich wina, wiadomo czego uczy się ich na studiach a dodatkowo jeszcze nie maja czasu na własne przemyślenia gdyż egzamin goni egzamin...ależ się rozpisałam. Po prostu łzy same cisną się do oczu kiedy widzi się ile par nie może mieć własnych dzieci. O wszystkim można przeczytać na stronie antygeny w zakładce NPM. Może się komuś przyda. Pozdrawiam i życzę wszystkim owocnych starań.
Bardzo dziękuję za tą informację, na pewno też weźmiemy to pod uwagę. :) Przy wizycie u genetyka zapytam o ten fenotyp. :)
 
reklama
Czasem sie owulacja przesunie i wtedy na testach nie wychodzi... Czasem trudno przewidzieć naturę a testy owulacyjne tez mają pewien zakres błędu :)
 
Dziewczyny, czekam az ktoras sie pochwali dwoma kreseczkami :) ja w sr bede robic ale wgl sie nie czuje na ciaze takze nie nastawiam sie
 
reklama
Do góry