reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

reklama
Napiszcie mi czy dobrze myślę. Obliczyć ow dla krótkiego cyklu 24 dni i normalnego czyli 28. Starać się między tymi datami ? Jestem matematykiem muszę to wszystko zaplanować 😂obliczyć. Help. Na obecną chwilę nie wiem nawet czy ja rozpoznam u siebie dzień ow.
Najlepiej starać się ciągle No ale ja np licząc ten cykl wg moich poprzednich (27 i 30dni) liczyłam, że może być w 14dc - 17dc i do tego 3 dni przed są płodne + 2 po i tak też się staraliśmy. Tylko to zależy jak długą masz fazę lutealną. 😉
 
Rozumiem wszystko 😀 ja po dwóch ciążach praktycznie pod rząd i nie przespanych nocach ponad 3 lata ciągiem zabiłam swoje libido. Nic oprócz spania mnie nie interesuje. Teraz i tak jest trochę lepiej. Stąd moje takie rozmyślanie. Coś w stylu "zarobić ale się nie narobić" 😬 Bywa że szanowny mąż chce a ja mam na niego mega nerwy 😂😂 bo śpię i każdy dotyk mnie drażni. 😵‍💫
 
Napiszcie mi czy dobrze myślę. Obliczyć ow dla krótkiego cyklu 24 dni i normalnego czyli 28. Starać się między tymi datami ? Jestem matematykiem muszę to wszystko zaplanować 😂obliczyć. Help. Na obecną chwilę nie wiem nawet czy ja rozpoznam u siebie dzień ow.
Nie obliczaj, sprawdź.

Przyjaciółka po roku starań i „ niepłodności „ poszła na monitoring i okazało się że owu są. W 5 dniu cyklu, na końcówce okresu kiedy nigdy nie współżyli bo jeszcze plamiła i nie chciała przez to.

Zaszła w ciąże w 1 cyklu starań we właściwym momencie.
 
U Was widzę cykle się skracają z jednej strony nawet lepiej bo więcej prób, a u mnie ma odwrót, zanim zaczęliśmy się starać tak już na poważnie to cykle miałam 35-37 dni, a teraz jest to już 3 cykl który ma powyżej 50 dni 😅
 
Napiszcie mi czy dobrze myślę. Obliczyć ow dla krótkiego cyklu 24 dni i normalnego czyli 28. Starać się między tymi datami ? Jestem matematykiem muszę to wszystko zaplanować 😂obliczyć. Help. Na obecną chwilę nie wiem nawet czy ja rozpoznam u siebie dzień ow.
Możesz iść na monitoring albo na początek spróbować z testami owulacyjnymi i i obserwacją. Tylko zacznij testy robić szybko, nawet jeszcze w trakcie miesiączki, bo przy krótkich cyklach może się okazać, że masz szybko owulację.
 
Miałam dzisiaj konsultacje telefoniczna z lekarzem i wystawił mi skierowanie na progesteron i stwierdził ze również razem z nim mam zrobić betę. Badania mam wykonać w czwartek. Czy to nie za wcześnie na betę. Co prawda nie mam pewności czy owulacja, ale jeżeli ufać testom to w czwartek będzie jakieś 6dpo.
 

Załączniki

  • IMG_0581.jpg
    IMG_0581.jpg
    92,3 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Rozumiem wszystko 😀 ja po dwóch ciążach praktycznie pod rząd i nie przespanych nocach ponad 3 lata ciągiem zabiłam swoje libido. Nic oprócz spania mnie nie interesuje. Teraz i tak jest trochę lepiej. Stąd moje takie rozmyślanie. Coś w stylu "zarobić ale się nie narobić" 😬 Bywa że szanowny mąż chce a ja mam na niego mega nerwy 😂😂 bo śpię i każdy dotyk mnie drażni. 😵‍💫

Najlepszy monitoring u ginekologa. Nie wiem jak u Ciebie ale np. w Warszawie jak sobie poszukiwałam nowego lekarza to większość za pierwszą wizytę bierze np. 200zł, a za monitoring już np. 50zł. Więc niekoniecznie to jest bardzo duży wydatek. A jak nie chcesz/nie możesz zrobić monitoringu to testy owulacyjne + temperatura. U mnie najlepiej się sprawdziło to drugie, ale u mnie testy słabo wychodzą

Miałam dzisiaj konsultacje telefoniczna z lekarzem i wystawił mi skierowanie na progesteron i stwierdził ze również razem z nim mam zrobić betę. Badania mam wykonać w czwartek. Czy to nie za wcześnie na betę. Co prawda nie mam pewności czy owulacja, ale jeżeli ufać testom to w czwartek będzie jakieś 6dpo.

No 6dpo to Ci raczej nic nie wyjdzie tzn. może Ci wyjdzie beta 3 i weź tu się zastanawiaj. Generalnie według mnie bez sensu. Ja 7-8dpo bym zrobiła progesteron, a betę najwcześniej 10dpo bo jeżeli się udało to w krwi możliwe, że będzie powyżej 5, ale test nie pokaże nic
 
Ostatnia edycja:
Do góry