reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Od jakiego czasu przed staraniami zaczełyście brać kwas foliowy?

ja zaczęlam brać 2 miesiące przed planowaniem staranek :tak::-D:tak: choć gdzieś czytałam czy słyszałam,że powinno się zacząć brać 3 miesiące przed planowanymi starankami i do 3 miesiąca ciąży, ale wiadomo jakt o jest, że rzadko uda się za pierwszym razem :tak: teraz biorę co drugi dzień ..... :cool2:
 
reklama
Aklona - ja sobie tak zartowalam, oczywiście u mnie ciaża nie była 2-3 dniowa tylko co najmniej 10-cio dniowa a i tak nie wyszedl :-)... ja po prostu w takie cuda nie wierzę....i tak sie podśmiewuje z tego co na ulotkach piszą...
 
pixela77- dzieki kochana za rade, uspokoilam sie :-D
kingus- tak jest :-D juz sie nie denerwuje
lilu19- nie martw sie kochana - tak sobie o tobie ostatnio myslalam i zastanawiam sie ze jesli masz pco i tak dlugo na lekach dzialasz i nic, to powinnas dostac skierowanie na to co ja czyli laparoskopie.. a po laparo wiadomo :-D wiec moze zapytaj swojej giny... bo jesli bym byla na twoim miejscu nie chcialabym juz tabletek tylko skierowania na ta operacje wlasnie... bez gadania..

a ja dzwonilam do swojego lekarza i powiedzialam o bolach i powiedzial ze moze sie zdarzyc i ze moge brac jak pixela77 powiedziala no-spe zapobiegawczo., wiec biore.. na wszelki wypadek a co tam..:) trzeba wspomoc malenstwo..:*
tak sie ciesze ze jestem w ciazy ze az boje wyrazac sie ta radosc zeby nie zapeszyc..:baffled: chcialabym urodzic zdrowe piekne dzieciatko w maju 2009 :-D
 
pixela77- dzieki kochana za rade, uspokoilam sie :-D
kingus- tak jest :-D juz sie nie denerwuje
lilu19- nie martw sie kochana - tak sobie o tobie ostatnio myslalam i zastanawiam sie ze jesli masz pco i tak dlugo na lekach dzialasz i nic, to powinnas dostac skierowanie na to co ja czyli laparoskopie.. a po laparo wiadomo :-D wiec moze zapytaj swojej giny... bo jesli bym byla na twoim miejscu nie chcialabym juz tabletek tylko skierowania na ta operacje wlasnie... bez gadania..

Tylko ze jest jeden problem ja mieszkam za granica a tutaj ze skerowaniem na laporo nie jest takie hop siup, niestety :-( tym bardziej ze ja chodze prywatnie do ginki w polskiej przychodni...
Jezeli by mi sie udalo jakos dostac takie skerowanie to za laparo bym musiala zaplacic koszt minimum 2 tys. euro :szok:
Niestety ale mnie na to niestac :baffled:
 
Od jakiego czasu przed staraniami zaczełyście brać kwas foliowy?
Ja zanim przerwaliśmy w czerwcu staranka, brałam kwasik prawie 3 miechy, bo od razu po odstawieniu tabletek ginekolog mi zalecił, bo powiedziałam, ze chcemy sie o dzidzie postarać. Ja brałam Maxivit dla niej i byłam baaaaaaardzo zadowolona. Teraz biorę od 9 września codziennie Folik, nie wiedziałam, ze już wtedy mogę być w ciąży, a że na nowo zaczęlismy staranka, to wolałam sie 'zabezpieczyć' :-) A ginekolog na wizycie niedawno kazał mi brać kwasik, ja na to, ze juz biorę jakis czas, to mnie pochwalił :-)

Co do testów, to watpię, by poziom hormonu był aż tak wielki, że test jest w stanie wykryc kilku dniową ciążę. Ja kupowałam Quick Vue i bardzo sobie go chwalę, bo już nieraz stosowałam i jest niezawodny:-)

Ah dziewczynki, 2 kilo winogron spowodowało mega wzdęcia i zgagę. Ale jest ok. Teraz lukam w necie ciuszki ciążowe i dziecięce... cudne widoki :-)

Nie wiecie przypadkiem, czy w ciąży mozna brać Espumisam na wzdęcia?
I co zrobić z wypadającymi włosami?
Na pewno powiadomię ginekologa na wizycie, ale moze macie jakieś domowe sposoby na ten fakt?:confused:
 
Witam się poniedziałkowo...

Mam pytanie do Pań, które wiedzą o co chodzi z mierzeniem tempki... owu jest w dniu skoku temperatury, czy w dniu spadku?... ale tego spadku, po którym następuje wzrost:baffled:

Aklona ja teraz biorę drugi miesiąć kwas foliowy...

Imagination co do wypadania włosów, to z tego co ja pamietam, to w ciąży w ogóle włosy mi nie wypadały i paznokcie nie łamały się, może Tobie tez to sie ureguluje, a może zacznij brac jakies witaminki dla kobiet w ciąży... a co do tabletek jakichkolwiek to nie radzę brać ich na własną rękę... wzdęcia minął po co brać tabletki...
 
imagination...może zamiast foliku weź jakies inne witaminy dla ciężarnych...zawierające dodatkowe minerały, nie tylko kw.foliowy...mi tez sie nie łamały paznokcie ani nie wypadały włosy....

tez nie polecam nic na wzdęcia, lekarz nie chciał bym brala cokolwiek innego niz no-spa jesli daje radę, mi zawsze na jakiekolwek bóle brzucha pomaga ...rozluźnia mieśnie i .... no własnie ...

owu powinna byc w dniu wzrostu tempki...
 
katarzynak83 przepraszam, ale w którym dokladnie tygodniu jesteś i ile miał twój pecherzyk na usg? ... ja byłam na usg w 7tc i zarodka w pecherzyku nie było a pecherzyk miał 21 mm - wyrok był juz jasny dla mnie, ale pro forma kazali czekac do 8tc - miał już 24 mm ...dodam że beta urosła mi aż do 44 tys....i dopiero wtedy zaczela przyrastać nieprawidłowo...a potem niestety musiałam isć do szpitala:-( ......wierzę, ze u ciebie nie bedzie takiej sytuacji, moze za wczesnie byłas na usg, lekarze zwasze radza by nie przychpdzic do niech przed 7tc...zabyt wczesne usg i małe odstepstwo od normy może spowodowac straszny stres i szok dla kobiety.... zupelnie niepotrzebnie...trzymaj się słonko...do kiedy kazali ci czekać? kiedy masz drugie usg?
Boże, wiem że tak może być, cały czas o tym myśle. Czuje ze zaczynam tracic wiare...nie mam juz sily nawet o tym mowic.
Mialam przyjsc na wizyte za tydzien - w ten piatek ale kolezanka polecila mi innego gin i chcialam dzis isc do niego, od poprzedniego usg minelo co prawda 2 dni ale moze inny lekarz bedzie mial inne podejcie, juz sama nie wiem.... moze faktycznie jest za wczesnie na jakiekolwiek osady, boje sie ze ten lekarz dzis (jest jakims profesorem i wala do niego ponoc tłumy) wysmieje mnie ze za wczesnie przychodze czy cos takiego... :confused: Teraz mija 7 tygodni od @ ale ja mam nieregularne cykle, i owulacja była prawdopodobnie 4 tyg temu...
Dziewczyny, nie wiem czy dobrze robie ze dzis ide to tego faceta, czy juz lepiej czekac na wizyte w piatek do tej niemilej babki???:confused:
PS pecherzyk mial 10 mm ale miał nieregularne kształty
 
reklama
imagination...może zamiast foliku weź jakies inne witaminy dla ciężarnych...zawierające dodatkowe minerały, nie tylko kw.foliowy...mi tez sie nie łamały paznokcie ani nie wypadały włosy....

tez nie polecam nic na wzdęcia, lekarz nie chciał bym brala cokolwiek innego niz no-spa jesli daje radę, mi zawsze na jakiekolwek bóle brzucha pomaga ...rozluźnia mieśnie .......
wybiorę do końca listek foliku i się przerzucę na ten Maxifit, co kiedyś brałam, zawierał wszystkie możliwe witaminki, no i kwasik też, no i lepiej się po nim czułam:-) Wypytam oprócz tego ginka za 2 tygodnie co do wzdęć i włosów, może coś doradzi, podpowie itp.

Oj, ale pożarłam :-) Obiadek pyszny wszamałam właśnie i ledwo mam siłę oddychać, tak się najadłam:-) Ale mam wzdęcia i to glupie 'warczenie' w brzuchu, jak na reklamie espumisanu...:baffled: Ogólnie to osłabiona jestem, muszę więcej mieć spokoju i więcej wypoczywać, bo jednak mimo zwolnienia ja latam jak szalona i mało co w domu jestem. Ale od jutra do niedzieli bede sie oszczędzać:tak:
 
Do góry