reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się i nic..

To że idziesz raz na monitoring zobaczyć czy jest pęcherzyk nic ci nie da. Właśnie to jest blad wielu lekarzy. Trzeba pójść jeszcze za te parę dni, sprawdzić czy pęcherzyk pękł i przede wszystkim jak pękł. I zbadać progesteron 7 dni po owulacji.
I tak dwa trzy cykle z rzędu zeby zobaczyć czy masz ta owulację regularnie. Ja mialam może jedna w ciągu pół roku.
Jestem przykładem tego ze lekarka mi mówiła że owulacja jest a potem w klinice leczenia niepłodności dowiedziałam się że ta moja owulacja była do dupy bo pęcherzyk pękał do połowy i być może nie uwalniał komórki jajowej.
Wiec musisz sprawdzić koniecznie czy pęka.
 
reklama
Witam Was serdecznie :)

Od przeszło roku staramy się o dziecko, ja 27 l, mąż tak samo. Mąż przebadany i wszystko jest ok, natomiast u mnie lekarz robi badania i nic nie mówi, niby mówi, że źle nie jest ale przepisał mi metformax 500, duphaston od 16 do 26 d.c. Wcześniej miesiączki różnie bywały (cykle 35-42 dni). Badania jakie mi zrobiono:
AMH 4,35 (norma lab. 1,83-7,53)
Androstendion 3,2 (0,3-3,3)
DHEAS 231 (98,8-340)
bad. 3-5 d.c
Kortyzol 333 nmol/l
Estradiol 182 pmol/l
FSH 5,24 U/l
LH 10,3 U/l
Testosteron 1,24 (0,22-2,9)

Obciążenie glukozą
Na czczo 84,6
Po 1h 80,2
Po 2h 71,2

Insulina na czczo 8

Za 3 tyg. mam badanie drożności jajowodów. Podpowiedzcie co myślicie o tych wynikach :)

Zgadzam się z Destino i KiedyPytam.
Zrobiłabym prolaktyne do kompletu badań, bardzo dobrze, że idziesz na drożność!
Metformine bym brała jak zaleca lekarz.
Na odwrócony stosunek lh do fsh (lh powinno być niższe niż FSH) spróbowalabym Mio inozytol - minimum 3 mce, ja biorę już od lat. Jak pisała Destino uważałabym na dietę, przede wszystkim wybierałabym produkty z niskim indeksem glikemicznym.
Nie polecam wyrzucenia badań, uwolnienia głowy i po prostu starania się, bo czasem jest jakiś problem, który bardzo łatwo naprawić i w ciążę zajdziesz. Nie poddawaj się i powodzenia!
 
Do góry