reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się🥰

Monika11987

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Maj 2021
Postów
73
Witam serdecznie wszystkich, oficjalnie staramy się z partnerem O dzidzie. Jesteśmy po 30. W sumie już drugi cykl za nami, szczerze liczyłam, że się uda na podstawie kalendarzyka, ale to było tak na luzie. Teraz zaopatrzylam się w testy owulacyjne, ostatnio dużo stresów przeprowadzka, podróż co zauważyłam wpływa na mój organizm. Ostatnia miesiączkę dostałam 2 sierpnia trwa do teraz, od 12 sierpnia będę robić testy na owulację. Przyjmuje też kwasem foliowy I zestaw witamin. Czy macie jakieś porady? Jak mierzyć temperaturę I od kiedy?
 
reklama
Witam serdecznie wszystkich, oficjalnie staramy się z partnerem O dzidzie. Jesteśmy po 30. W sumie już drugi cykl za nami, szczerze liczyłam, że się uda na podstawie kalendarzyka, ale to było tak na luzie. Teraz zaopatrzylam się w testy owulacyjne, ostatnio dużo stresów przeprowadzka, podróż co zauważyłam wpływa na mój organizm. Ostatnia miesiączkę dostałam 2 sierpnia trwa do teraz, od 12 sierpnia będę robić testy na owulację. Przyjmuje też kwasem foliowy I zestaw witamin. Czy macie jakieś porady? Jak mierzyć temperaturę I od kiedy?
Przede wszystkim przestac sie nastawiac, to moze byc dluga droga, aczkowliek nie musi. najlepiej kochac sie co dwa dni, w czasie owulki mozna i czesciej :)
 
Przede wszystkim nie myśleć tak bardzo o dziecku, nie zatruwać sobie tym głowy. A seks z przyjemności , bo zazwyczaj jest tak że chęć posiadania dziecka zajmuje nam całą głowę i wtedy nawet seks człowiek uprawia bo może to teraz, może się teraz uda. Totalnie na luzie..
Ja tak się starałam, myślałam dużo o dziecku , płakałam ze się nie udaje, seks jak w zegarku bo " ja muszę mieć dziecko " .. starałam się tak ponad 3 lata. Przestałam o tym myśleć i tak oo to jestem dziś w 28 tygodniu ciąży . A mój cud budzi mnie nawet o 3:30 bo jest głodna xD 🥰 . Życzę Ci powodzenia! :)
 
Ja polecam odłożyć na bok wszystkie testy owulacyjne i termometry i kochać się po prostu przez cały cykl co 2-3 dni :) Nie nastawiać się, że się uda w ciągu najbliższych miesięcy. Do roku statystycznie w ciąże zachodzi 80% starających się par. Wg mnie ważne jest żeby sobie porobić podstawowe badania + tarczyca żeby mieć pewność, że z tej strony wszystko jest okey. Ze swojej strony dodam, że dobrze robić testy ciążowe w terminie spodziewanej miesiączki nie wcześniej, bo tylko człowiek nie potrzebnie się nakręca, nie dopatrywać się jakiś dziwnych objawów w cyklach i nie nakręcać. Trzymam kciuki :)
 
Hej Monika 🙂 Jesteśmy z mężem w podobnej sytuacji. Staram się nie nakrecać ale jak już sobie coś postanowię to wszystkie myśli zawsze skupiają się na "wykonaniu zadania". Wiem, ze to nie do konca jest dobre. Próbujemy od 3 cykli. Narazie nie martwię się za bardzo, ze jeszcze nie wyszło ... dajemy sobie roka na luzie ale nie ukrywam, ze gdzies tli się myśl, że trochę goni nas czas. Martwię się też trochę tym, że większość moich znajomych ma duże problemy z zajściem w ciążę, że w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste.
iz00lka statystki zawsze mnie uspokajają 😁 Pocieszające jest to, że jednak tym 80% par się udaje 🥰
 
Cześć dziewczyny, zajrzałam do was na chwilkę.
Otoz to nie takie proste odpuścić, bo jak skoro jednak chce sie to dziecko ? Ciezko podchodzić do tego na tzw luzie po ktoryms cyklu jest coraz gorzej, coraz wiekszy zal stres czy nerwy. Kazda przez to przechodzi, tylko początki takie optymistyczne sa, ale wierze, ze szybko wam sie uda zajść. Polecam monitoringi u lekarza, witaminy, kwas foliowy, w 1 połowie cyklu czerwone wino a na owu kolacyja i same zblizenia. 😉
 
Za nami już 9 cykli i ciagle cisza 🤷🏼‍♀️ Nie ukrywam, że stres już się duży wkradł i strach, ale nie poddajemy się ☺️ Mamy nadzieje! Trzymam kciuki za wszystkie z Was i chwalcie się jak zobaczycie dwie kreski to zawsze buduje !
 
reklama
Dołączam się do forum :) ja dziś powinnam dostać okresu, ale testy ciążowy negatywny, ale za to test owulacyjny wyszedł pozytywny...
 
Do góry