reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po poronieniu

Dołączył(a)
7 Kwiecień 2023
Postów
11
Witam, straciłam wczoraj pierwszą ciąże w 5 tygodniu. Czy któraś z was po ustąpieniu krwawienia starała się o kolejną ciąże ? Czy jest szansa, że kolejna ciąża będzie bez poronienia. Strasznie się boje teraz kolejnej ciąży :(
Pozdrawiam
 
reklama
Witam, straciłam wczoraj pierwszą ciąże w 5 tygodniu. Czy któraś z was po ustąpieniu krwawienia starała się o kolejną ciąże ? Czy jest szansa, że kolejna ciąża będzie bez poronienia. Strasznie się boje teraz kolejnej ciąży :(
Pozdrawiam
Myślę, że to ginekolog zadecyduje kiedy możesz zacząć się starać ale najpierw organizm musi dojść do siebie. Na pewno nie od razu po ustąpieniu krwawienia. Bardzo Ci współczuję 😔
 
Wiele kobiet po poronieniu zachodzi w zdrową ciążę. Nawet w kolejnym cyklu :) Najlepiej dopytać lekarza kiedy możecie znów zacząć się starać.
Najlepiej po skończonym krwawieniu iść na wizytę, by zobaczył czy się oczyściłas.
 
Jesli to jest pierwsze poronienie to po prostu, niestety, czasem sie tak dzieje. Przykro mi, ze to cie spotkalo. Tez poronilam wczesna ciaze. Oczyscilam sie sama i lekarz dal zielone swiatlo zaraz po wizycie kontrolnej. Ja jednak chcialam poczekac, ale ostatecznie zaszlam w ciaze w drugim czy trzecim cyklu po poronieniu.
 
hej, ja straciłam ciąże w 8+2 tc w styczniu. Na szczęście miałam tylko podane tabletki wszystko się oczyściło i zaczęliśmy się z mężem starać po drugiej miesiączce od poronienia, na dany moment nic z tego, ale kto wie co przyniosą kolejne tygodnie czy miesiące. Ważne żebyś była gotowa psychicznie. Pamiętaj nic na sile. A teraz w tym okresie życzę Ci bardzo dużo siły i ściskam mocno! Również bardzo mi przykro bo wiem, co przechodzisz 🥺
 
Witam, straciłam wczoraj pierwszą ciąże w 5 tygodniu. Czy któraś z was po ustąpieniu krwawienia starała się o kolejną ciąże ? Czy jest szansa, że kolejna ciąża będzie bez poronienia. Strasznie się boje teraz kolejnej ciąży :(
Pozdrawiam
Pewnie ze tak poroniłam w 6 tyg styczeń 22
Listopad22 pozytywny test a obecnie 26tc wszystko dobrze
 
Dziękuje za słowa otuchy, pierwsze co pomyślałam po poronieniu, że już nie mam szans na kolejną ciąże zdrową skoro pierwsza ciąża i od razu poronienie. Myślę, że się nie utrzymała bo miałam problemy zdrowotne, nie wiedziałam o ciąży i brałam Dexak oraz maści przeciwbólowe na kręgosłup. Tak sobie to tłumacze, zobaczę co lekarz na kontroli powie.
 
Dziękuje za słowa otuchy, pierwsze co pomyślałam po poronieniu, że już nie mam szans na kolejną ciąże zdrową skoro pierwsza ciąża i od razu poronienie. Myślę, że się nie utrzymała bo miałam problemy zdrowotne, nie wiedziałam o ciąży i brałam Dexak oraz maści przeciwbólowe na kręgosłup. Tak sobie to tłumacze, zobaczę co lekarz na kontroli powie.
Wiesz co, ja też doszukiwałam się w sobie różnych problemów. Też właśnie pierwsza ciąża i od razu poronienie, ale tak po prostu się stało i to nie w ogóle przeze mnie.. Oby kolejna ciąża była już tą zdrową i donoszoną trzymam za Ciebie kciuki ❤️
 
Witam, straciłam wczoraj pierwszą ciąże w 5 tygodniu. Czy któraś z was po ustąpieniu krwawienia starała się o kolejną ciąże ? Czy jest szansa, że kolejna ciąża będzie bez poronienia. Strasznie się boje teraz kolejnej ciąży :(
Pozdrawiam
Hej, również jestem po stracie. W poniedziałek 8+5, ciąża zatrzymała się na 6+5..
Ja jestem po zabiegu łyżeczkowania. Na pewno chce odczekać minimum 2 ale pewnie nawet i 3 miesiące. Takie mam zalecenia od ginekologa. Inaczej jest tez jeśli poronilas samoistnie bez zabiegu. Wtedy niektóre dziewczyny starają się już w kolejnym cyklu, czyli po pierwszej miesiączce. Jednak wszystko trzeba skonsultować z lekarzem.
Podobno szanse na zdrowa ciąże po poronieniu są duże, jednak to nigdy nie wiadomo tak na prawdę.
Ja jestem po biochemię w listopadzie, w lutym zobaczyłam kreseczki i znowu poronienie tym razem zatrzymane.. Nic na to nie wskazywało a jednak. W 6tc widziałam pięknie bijące serduszko a niecałe 3tyg później ( mimo ze miałam ciążowe objawy) okazało się, ze koje maleństwo nie żyje od 2 tygodni. Nie mogę się z tym pogodzić. Dlatego zdecydowaliśmy się z narzeczonym na badania genetyczne po poronieniu by jednak zacząć już diagnostykę a nie czekać.

Życzę wszystkiego dobrego i oby udało się jak najszybciej ❤️
 
reklama
Witam, straciłam wczoraj pierwszą ciąże w 5 tygodniu. Czy któraś z was po ustąpieniu krwawienia starała się o kolejną ciąże ? Czy jest szansa, że kolejna ciąża będzie bez poronienia. Strasznie się boje teraz kolejnej ciąży :(
Pozdrawiam
Ja poroniłam w 7 tygodniu, w maju 2021, w październiku byłam w ciąży i dzisiaj mam cudownego 9 miesięcznego synka 🥰 Stres mi trochę odpuścił jak już czułam ruchy i codziennie rozmawialiśmy "młody daj kopniaka" 🙂
 
Do góry