reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania z duphaston

U

użytkowniczka_e

Gość
Od jakiegoś czasu stosuje dupka , na nieregularne cykle. Raz już poroniłam w 4 tyg. Z braku progresteonu.
Ostatnio byłam u swojej ginekolog, z racji że mam pcos i zatrzymał mi się @ znowu dupek na wywołanie. Moja doktor wie , że po @ chce się zacząć starać o dzidzię.
Biorę glucophage 750 xr. A duphaston mam brać od 18 dnia cyklu przez 10 dni. Kupiłam testy owu zamierzam je robić od razu po @ bo mam bardzo rozjechany cykl. I dlatego gin zaleciła dupka 18 dnia. Tylko czytałam na forum , że dziewczyny brały duphaston 2 dni po owu przez 10 dni zrobić test lub betę i jak pozytywne brać nadal jak nie odstawić.
I jeśli owulacja np wystapi od razu po @ to wtedy po dwóch dniach brać przez 10 duphaston. Czy Czekać do 18 dnia cyklu. Boje się bo wiem, że mam niedobór progresteonu. I , że może się nie udać. Wiem że duphaston może zablokować owu. rozmawiałam o tym z doktor dlatego duphaston od 18 dnia.Jak wyglądało to u was?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
A miałaś robione monitoringi cyklu?
Generalnie powinnaś mieć monitoring owulacji. Po jej potwierdzeniu rozpocząć branie Duphastonu, bo jeśli weźmiesz przed to zablokuje owulację. Poza tym przy PCOS często nie występują naturalne owulacje lub występują w bardzo dziwnych terminach, więc tym bardziej należałoby to sprawdzić.
Co do testów owu to przy PCOS zdarza się, że przez cały cykl wychodzą pozytywne lub negatywne lub normalne (to loteria).
 
A miałaś robione monitoringi cyklu?
Generalnie powinnaś mieć monitoring owulacji. Po jej potwierdzeniu rozpocząć branie Duphastonu, bo jeśli weźmiesz przed to zablokuje owulację. Poza tym przy PCOS często nie występują naturalne owulacje lub występują w bardzo dziwnych terminach, więc tym bardziej należałoby to sprawdzić.
Co do testów owu to przy PCOS zdarza się, że przez cały cykl wychodzą pozytywne lub negatywne lub normalne (to loteria).
Nie miałam. Już długo biorę duphaston. Wiem że duphaston ja blokuje. Ogólnie stosowałam już kiedyś testy owulacyjne i raczej się sprawdziły. Dziękuję za odpowiedź
 
Ja mam pcos, okres mialam swoj bardzo rzadko, owulacji nie mialam swojej, mialam raz na jakis czas po letrozole bluefish. Owulacje przy pcos różnie występują, ja mialam zawsze monitoring który wykazywal owulacje raz w 14 dniu a raz w 22 dniu cyklu, i od kolejnego dnia od potwierdzonej owulacji bralam duphaston. Chyba ze owulacja mi nie wystapila a juz bys dosc pozny dzien cyklu to kończyliśmy cykl duphastonem. Co do testow owulacyjnych to u mnie ciagle wychodziły pozytywne. Obecnie jestem w ciąży. Ja gdybym nie brala progesteronu to bym ciąży nie utrzymała, Moje wartości progesteronu byly zawsze niskie w krwi .
 
Ja mam pcos, okres mialam swoj bardzo rzadko, owulacji nie mialam swojej, mialam raz na jakis czas po letrozole bluefish. Owulacje przy pcos różnie występują, ja mialam zawsze monitoring który wykazywal owulacje raz w 14 dniu a raz w 22 dniu cyklu, i od kolejnego dnia od potwierdzonej owulacji bralam duphaston. Chyba ze owulacja mi nie wystapila a juz bys dosc pozny dzien cyklu to kończyliśmy cykl duphastonem. Co do testow owulacyjnych to u mnie ciagle wychodziły pozytywne. Obecnie jestem w ciąży. Ja gdybym nie brala progesteronu to bym ciąży nie utrzymała, Moje wartości progesteronu byly zawsze niskie w krwi .
Moje wartości są też bardzo niskie. A co do testów stosowałam już kiedyś i raczej działały ok , pokazywały wtedy kiedy powinny. Dziękuję za odpowiedź
 
Moje wartości są też bardzo niskie. A co do testów stosowałam już kiedyś i raczej działały ok , pokazywały wtedy kiedy powinny. Dziękuję za odpowiedź
A miałaś chociaż raz monitoring,żeby sprawdzić czy testy się nie myliły? Moim zdaniem przy pco nie powinnaś się nimi kierować.
A co do niskiego poziomu progesteronu to kiedy go badałaś skoro uważasz to za przyczynę poronienia? Poza tym 4 tc to bardzo wczesny etap więc tutaj zawinić mogło wszystko a nie niski prog.
 
Ja mam pcos, okres mialam swoj bardzo rzadko, owulacji nie mialam swojej, mialam raz na jakis czas po letrozole bluefish. Owulacje przy pcos różnie występują, ja mialam zawsze monitoring który wykazywal owulacje raz w 14 dniu a raz w 22 dniu cyklu, i od kolejnego dnia od potwierdzonej owulacji bralam duphaston. Chyba ze owulacja mi nie wystapila a juz bys dosc pozny dzien cyklu to kończyliśmy cykl duphastonem. Co do testow owulacyjnych to u mnie ciagle wychodziły pozytywne. Obecnie jestem w ciąży. Ja gdybym nie brala progesteronu to bym ciąży nie utrzymała, Moje wartości progesteronu byly zawsze niskie w krwi .
Jeśli mogę zapytać …
Po jakim czasie po 10 dniach stosowanie duphastonu pojawiała się u Ciebie miesiączka?
 
reklama
Do góry