reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania z duphaston

reklama
Hej dziewczyny, dołączę do tematu o duphastonie. W połowie miesiąca trafiłam do ginekologa, bo ku niespodziance nie dostałam w styczniu miesiączki. Cykle miewam zwykle regularne ale wahające się między 28, a 33dni. Po badaniu doktor stwierdził, że mimo braku okresu owulacja była w przeddzień (dodam, że się staramy o dzidzię), a ja też to sprawdziłam na swój sposób- testowałam paskami LH i faktycznie. Dostałam zlecenie na badania, cały panel hormonalny plus duphaston. Zaczęłam dzień po wizycie, skończyłam w niedzielę tj. 28.01. Wiem, że po dupku może wystąpić krwawienie na uregulowanie cyklu, ale jak to się ma do ciąży? Miałyście podobny przypadek? W piątek jadę na badania, zrobię też betę. To będzie na dzień przed prawdopodobną miesiączką wg starego cyklu. Testów nie robiłam, nie chcę się zawieść 🫣 Pozdrawiam Was
 
Cześć dziewczyny :-)
a ja z innym zapytaniem ,biorę dupka już drugi cykl ( pierwszy przeszło bez skutków ubocznych,dodam że staramy się z partnerem o dziecko,bardzo długie cykle przez ostatnie 3 miesiące dlatego lekarz zalecił dupka )- dziś dokładnie 8 dzień na tabletkach i pojawiło się od wczoraj krwawienie ,czy któraś też tak miała? niestety lekarza mam dopiero w poniedziałek i brak możliwości kontaktu na dzień dzisiejszy :-(
 
Cześć dziewczyny :-)
a ja z innym zapytaniem ,biorę dupka już drugi cykl ( pierwszy przeszło bez skutków ubocznych,dodam że staramy się z partnerem o dziecko,bardzo długie cykle przez ostatnie 3 miesiące dlatego lekarz zalecił dupka )- dziś dokładnie 8 dzień na tabletkach i pojawiło się od wczoraj krwawienie ,czy któraś też tak miała? niestety lekarza mam dopiero w poniedziałek i brak możliwości kontaktu na dzień dzisiejszy :-(
Możesz dostać miesiączki przy stosowaniu duphastonu. Ja dostawałam po 7 dniach.
 
Dziękuję za odpowiedź :-)
pierwszy cykl ,pierwsze opakowanie i było wszystko okej :-)
teraz właśnie końcówka opakowania i wystąpiło póki co samo krwawienie , i nie powiem wystraszyłam się :-(
jak długo jesteście na dupku ?
 
reklama
Od jakiegoś czasu stosuje dupka , na nieregularne cykle. Raz już poroniłam w 4 tyg. Z braku progresteonu.
Ostatnio byłam u swojej ginekolog, z racji że mam pcos i zatrzymał mi się @ znowu dupek na wywołanie. Moja doktor wie , że po @ chce się zacząć starać o dzidzię.
Biorę glucophage 750 xr. A duphaston mam brać od 18 dnia cyklu przez 10 dni. Kupiłam testy owu zamierzam je robić od razu po @ bo mam bardzo rozjechany cykl. I dlatego gin zaleciła dupka 18 dnia. Tylko czytałam na forum , że dziewczyny brały duphaston 2 dni po owu przez 10 dni zrobić test lub betę i jak pozytywne brać nadal jak nie odstawić.
I jeśli owulacja np wystapi od razu po @ to wtedy po dwóch dniach brać przez 10 duphaston. Czy Czekać do 18 dnia cyklu. Boje się bo wiem, że mam niedobór progresteonu. I , że może się nie udać. Wiem że duphaston może zablokować owu. rozmawiałam o tym z doktor dlatego duphaston od 18 dnia.Jak wyglądało to u was?
Też tak mam brać miałam inseminację i kazała mi lekarz do dnia okresu brac duphaston i luteinę jak będzie okres to odstawić jak ciąża to dalej brać
 
Do góry