reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania

Niunia12345

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Sierpień 2019
Postów
82
Słuchajcie ginekolog przepisał mi luteine ponieważ mam minimalnie niższy progesteron niż powinnam mieć a resztę hormonów idealna. Czy któraś brała? I w jakim czasie pomogła z góry dziękuję 😘😉
 
reklama
Słuchajcie ginekolog przepisał mi luteine ponieważ mam minimalnie niższy progesteron niż powinnam mieć a resztę hormonów idealna. Czy któraś brała? I w jakim czasie pomogła z góry dziękuję 😘😉
Ja miałam od kiedy pamiętam niski progesteron. Brałam co prawda przed staraniem nie luteinę a duphaston. Działanie ma takie samo z tą różnicą tylko, że to progesteron syntetyczny. Pomogło, zaszłam w ciążę w drugim cyklu starań.
 
Jestem po poronieniu i mój ginekolog zalecił branie duphastonu od połowy następnego cyklu (w czasie około owulacyjnym) jak zaczniemy się z powrotem starać. Zalecił to profilaktycznie, lecz powiedział tez, ze jeśli coś miałoby się stać to duphaston nie będzie w stanie uchronić ciąży. Sprawi jedynie, ze zajście w ciąże będzie odrobine łatwiejsze a jeśli dojdzie do zapłodnienia to ścianki macicy będą lepiej przygotowane do przyczepienia się pęcherzyka. No i tez stwierdził, ze po poronieniach pacjentki, które biorą duphaston, mentalnie są spokojniejsze zachodząc w nową ciążę. Czują się w pewien sposób zabezpieczone, co sprawia, ze mniej się denerwują i mniej stresują :)
 
Z taką nerwówką to ty dziewczyno choć byś jadła paczkę dziennie tych tabsów to nie zajdziesz.
Wrzuć na luz, bo to też odgrywa wieeelka role!
 
Hej, też brałam duphaston po wczesnym poronieniu 😔. W kolejna ciąże zaszłam po 3 miesiącach, duphaston bralam do 12tc i wszystko było ok. Ciąża donoszona córeczka zdrowa 😀 . Głowa do góry, bez nerwów, myśl pozytywnie. Trzeba wierzyć że się uda. Pozdrawiam.
 
reklama
A słuchajcie bo luteine biorę zawsze przed spaniem dopochwowo. Wzięłam wczoraj przed 23, przed chwilą gdy byłam w łazience zobaczyłam pełno białych śladów na bieliźnie. Czy to normalne?? Czy też tak mialyscie?. Mam uczucie okresu bo bardzo wilgotno ale do okresu jeszcze przynajmniej 1.5 tyg 🤔🤔 czy możliwe żeby po 12 h wyplynela??
 
Do góry