reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka od stycznia 2012.

ja sie nie znałam na tym wszystkim nawet po ciazy bo zaszłam od razu i nie było po co dopiero teraz jak sie staram :) ale moze nie potrzebnie bedziesz robic te badania moze nie trzeba bedzie wiec narazie mysl pozytywnie;-) i fajnie razem bedziemy w tym miesiacu obchodzic urodziny:tak: ja o lekach i badaniach najpierw z netu sie dowiedzialam bo zmiesiaca na miesiac najpierw szukałam w doktor google a potem do swojego a temperatury nie mierze bo czasem wstaje o roznych porach a zreszta czasem mały sie budzi wczesniej jest juz kumaty i nie chce aby zobaczyl niechcacy hehe
 
reklama
Strasznie się denerwuję tym wszystkim, jest to dla mnie OGROMNE wydarzenie, bo to pierwsze dziecko, i nie wiem czy nie jedyne w moim życiu, bo raczej z różnych względów życiowych nie będę mogła pozwolić sobie na dwójkę :-(
Nie mogę się uspokoić, ciągle myślę o ciąży, o dziecku, ale musze się uspokoić, bo podobno jak tak bardzo się chce, to wtedy nie wychodzi. Więc muszę spokojnie, na luzie do tego podchodzić... ale nie potrafię... :wściekła/y:
 
Cześć dziewczyny. Wróciłam :-) Witaj Beatko. No nie nie zgadzam się z wami. Nie idzie wiekowo co rok. Ja mam 25, ale rocznikowo :p skończe dopiero 13 marca. Jestem niestety najmłodsza z małym zapleczem doświadczeń. Co do imion, to jeszcze nie myśle. W pierwszej ciąży tak się nakręciłam, że powiedziałam od razu wszystkim zamiast poczekać do końca 3 go miesiąca, myślałam nad imionami, zaczęłam kupować M jak mama, kremy na rozstępy etc. i co!? Takie nieszczęście. Teraz -daj Boże jak zajde, to nikt się nie dowie do 13 tygodnia, nic nie będe planować! Tamto wspomnienie to jak koszmar... jak pomyśle to robi mi się tak dziwne.....

Beatko
ja też jak już zauwążyłaś zapewne nie mam dzieci... To będzie moje pierwsze. Wcześniej chciałam jeszcze poczekać rok, może dwa, ale boje się, że mogę się właśnie nie doczekać...
 
Ostatnia edycja:
Ach jaka ja jestem :szok: faktycznie rok po roku :p Jak zwykle coś pomieszałam :laugh2: Dzisiaj miałam sajgon na seminarium (tzn na uczelni) i między czytaniem podręcznika, czytałam forum :p Teraz dopiero wróciłam i przeczytałam wszystko uważniej ;-)
 
No i jestem. Co do imion hmmm Starszy syn to Oliwierek Dominik, młodszy Amadeuszek Mikołaj, najmłodszy Aniołek Gracjanek. Teraz jeżeli doczekamy się kolejnego będzie Fabianek bądź Marcelinka.
Podobają mi się jeszcze Cyprianek, Krystianek, Klaudiuszek, Kryspinek, Michalinka, Liwia, Melisa. Ale co za dużo to nie zdorow. Pragnę dziecka bez znaczenia czy chłopiec czy dziewczynka, bez znaczenia do kogo podobne najważniejsze bym zaszłą w ciążę i donosiła zdrowe dziecko. Może być czwarty syn na prawdę nie obchodzi mnie to. Teraz po stracie Gracjana tak bardzo pragnę dziecka jak nigdy wcześniej a mój instynkt macierzyński zawsze był ogromny.
Dziewczyny musi nam się udać zostać ciężarókami i rodzącymi w 2012 nie wyobrażam sobie innego scenariusza.
 
ja się też często nakręcam tak bardzo pragne dać rodzeństwo mojemu ale czasem miałam takie zwatpienia że nigdy to nie nastąpi ja w ciązy tez od razu powiedziałąm a teraz dopiero powiem koło 10 tygodnia a kiedy u was testowanko??
 
Mnie dopiero teraz @ się rozkręca :eek: brzuch zaczyna boleć... 11 dc do gina mam iść. Pewnie zobrazować co z owulacją i wyznaczyć dzień brania luteiny w celu dobrego zagnieżdżenia się zarodka. A u was kiedy? Zaczyna albo zaczął się teraz komuś @?
 
Swoją drogą zastanawiam się do tej pory skąd u mnie ciąża bliźniacza była skoro w swojej rodzinie nie mam bliźniaków, a w rodzinie męża po stronie ojca z (z tego co słyszałam dziedziczy się od strony matki)
 
reklama
u mnie tak jak na suwaczku widać owulacja +/- 4 dni czyli teoretycznie piątek a sobota. To też od przedwczoraj intensywnie i codziennie się królikujemy i zamierzamy do niedzieli włącznie. Niech się dzieje co chce. Na codziennych brykaniach zaszłam trzy razy w ciążę a gdy robimy przerwy i brykamy co drugi dzień nic nie wychodzi choć to zapewne zbieg okoliczności. Test będę robiła końcem miesiąca i na moje nieszczęście Piotra ze mną nie będzie (firmowy wyjazd na targi do Warszawy na 5 dni) więc albo będę mu ryczała do słuchawki albo z mojego szczęścia ogłuchnie.
 
Do góry