reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka od stycznia 2012.

Ja mam długie cykle ok 30-34 dni, więc zaczne testowanie po wizycie u lekarza. Zobacze co mi w ogóle powie. W tym, a raczej już zeszłym cyklu przytulaliśmy się tylko 3 razy w ciągu owulacji, więc może dlatego nie wyszło :/ W pierwszej ciąży kochaliśmy się jakoś 5 dni przed @ i zaszłam - jak potem lekarz stwierdził owulacja była późno. Nie robiłam żadnych testów owulacyjnych ani nic. Byłam świadoma, że mogę zajść. Jak zaszłam to się cieszyłam :) Z resztą o 2 lat zawsze przytulaliśmy się bez zabezpeczenia od tych 5 dni przed @ i zawsze dostawałam @.
 
reklama
A nam nie wyszło wczoraj. Jak na złość chłopcy szaleli w łóżkach do 23 :szok: normalnie młodszy o 20 zasypia a starszy koło 21:30 a wczoraj nie wiem co w nich wstąpiło. Piotr maltretował książkę do sobotniego egzaminu. Przyszedł przed 22 i co? i zanim chłopcy zapadli w zimowy sen zdążyliśmy się pokłócić :baffled: i tyle z tego wyszło ze nic nie wyszło.
 
hejka :*
ja już zawiozłam Matiego do przedszkola:-) dziś mam zebranie na 17 w przedszkolu:-) a co do testowania to ja najwczesniej 26 domniemana @ mam taka wielka nadzieje ze wkońcu nie przyjdzie więc prosze trzymajcie mocno kciuki ;-) cała nadzieja w lutce
miłego dnia Kochane :*
czasem i Mateusz potrafi brykac a potem nic z tego zreszta moj ostatnio ma chumory jak baba w ciąży:-D wiec mam go dosyc:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
A ja za 2 godziny odbieram moich małych mężczyzn z organizowanego przez przedszkole w Ośrodku Kultury balu karnawałowego. Spiderman w rozmiarze S i Spiderman w rozmiarze M już się boję jak ich tam spośród tłumu wypatrzę. O 16:15 do logopedy ze starszakiem koło 17:00 powrót do domu i docinki w kierunku P wiem że zła kobieta jestem ale wierzcie mi zasłużył sobie wczorajszego wieczora :dry: oczywiście nie mam zamiaru się na nim długo wyżywać z wiadomych przyczyn (jest mi wieczorkiem baaardzo potrzebny) :-p
 
Ja dzisiaj cały dzień przy książkach. Dobrze, że to już ostatni rok :) @ się rozszałała -musiałam wziąć tabletkę przeciwbólową :baffled: Mąż dzisiaj w delegacje do Poznania wyjeżdża na 2 dni. W sumie dobrze, że teraz :-p

AGA - dobrze się czujesz po luteine?

Dziewczyny powiedzcie mi czy jakoś odpowiednio przygotowujecie się do ciąży? Jakieś specjalne zasady odżywiania, rzucanie picia kawy? Czy któraś z was pali? Bierzecie kwas foliowy? Ja biore już 2 opkaowanie Vitapilu 60 tabl- 1xdziennie, a tam jest kwas foliowy w 100% albo i więcej dziennego zapotrzebowania, wiec chyba bez sensu żebym to odstawiała i brała sam kwas foliowy... Co o tym myślycie?
 
Kropeczko hej słońce nie mów tak, jaka pustka, masz kochającego męża, staracie się o dziecko, nie jesteś sama. Skarbie wiem że bardzo ale to bardzo chcesz zajść w ciążę, rozumiem Cię doskonale bo i ja sama oddała bym wszystkie dobra doczesne za wyjątkiem synów by móc zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Tak na prawdę gdy pragniesz dziecka nie ma znaczenia czy masz już dwójkę w domu czy jedno, kobieca natura jest taka że jeżeli się nastawi na potomstwo a zajście w ciążę się przedłuża cierpi tak samo... Ja jedno dziecko już straciłam, chłopcy stracili brata i wierz mi że wolała bym przez stratę przechodziła sama ponieważ choć mają prawie 6 i prawie 4 latka płakali ze mną a teraz co chwilę dopytują czy dzidzia jest już w brzuszku. Wolałabym im tego oszczędzić gdybym miała jakikolwiek wybór. Pomyśl, gdy juz zajdziesz w ciążę jak bardzo będziesz szczęśliwa, gdy urodzisz jak bardzo będzie maleństwo kochane. Tylko o tym rozmyślaj, proszę...

Co do witamin to ja również biorę kompleks jako suplement diety, nigdy nie brałam samego kwasu foliowego. Gdy już będę w ciąży standardowo przestawię się na kompleks witamin dla ciężarnych. Ilość kwasu foliowego w suplementach diety w zupełności wystarczy.
Kontynuując, nie palę, kawy piję owszem jedna rano na śniadanie z mlekiem druga w okolicach obiadu jeżeli mam ochotę, generalnie nie szaleje z kawami ale nie przez wzgląd na starania o dziecko a raczej przez wzgląd na zamulanie organizmu. Po kubku słodkiej kawy z mlekiem zwyczajnie nie chce mi się jeść przez kilka godzin a przy 165cm wzrostu ważę 50kg więc jestem za szczupła by oszukiwać żołądek.
 
Kropko zgadzam się zAnetka że masz męża a wkrutce i dziaciaczka bedziesz miała:*
co do lutki to wiesz albo mnie troche usypia albo ciąża ale raczej to pierwsze a tak pozatym nic a nic sie nie dzieje albo takie dni sa poprostu juz na objawy nie patrze wszystko przerobiłam i wszystko może oznaczać @.... co do witamin to biore centrum omega 3 i ta lutke oraz aspiryne protect na rozzedzenie śluzu wczesniej brałam wiesiolka ale to bez sensu brac na poprawe i rozrzedzenie na raz a co do palenia to fakt zdaza sie niestety wiem ze jestem głupia i idiotka ale coz musze sie przemuc i tak codziennie sobie postanawiam 3 lata po porodzie zaczelam palic ach głupota a kawusia tez tylko umiarkowanie i tylko z mlekiem jedna lub dwie dziennie
Anetko moj ma jutro bal bedzie rycerzem a ja ze swoim mezem tez musze sie pogodzic bo jednak jest po dniach plodnych ale bedzie mi potrzebny trzeba uszka dorobic:-D

a mi dzis smutno sie zrobiło bo kolejna moja koleżanka w ciaży a mi sie nie udaje:-( usmiechalam sie jak mi to mowila ale to było wymuszone aby jej przykrosci nie robic:-(
 
reklama
Swoją drogą zastanawiam się do tej pory skąd u mnie ciąża bliźniacza była skoro w swojej rodzinie nie mam bliźniaków, a w rodzinie męża po stronie ojca z (z tego co słyszałam dziedziczy się od strony matki)

Kropka87 - a nie zażywałaś tabletek anty przed ciążą? Słyszałam że jak się zażywa takie tabletki i zaraz po ich odstawieniu stara o dziiecko, to tej spore prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej.
Ja jutro biorę ostatnią tabletkę anty... i od razu zaczynam starania, bo tak mi polecił ginekolog, że w przypadku zażywania tych tabletek tak trzeba.
 
Do góry