reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

stomatolog dzieciecy

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2010
Postów
5
witam.nie wiem czy był już taki wątek...czeka nas pierwsza wizyta u dentysty i w związku z tym czy może mi ktoś polecić dobrego stomatologa? oczywiście z podejściem do dzieci;)
 
reklama
EBE świetnie że założyłaś taki wątek :* Moja córa ma straszne problemy z ząbkami, nie wiem czy wasze maluchy też tak mają? Mała ma sporą próchnicę, niektóre mleczaki od razy wychodziły popsute :( oboje z mężem nie mamy większych problemów z zębami, więc nie wiem po kim ona tak ma. Czasem placze że ją ząbek boli, serce się kraja :( Dbamy o to by jadła zdrowo, nie dajemy jej do picia słodkich napojów, słodycze czasem tylko je. Wiadomo jak to jest, dziecku nie odmówisz raz na jakiś czas cukierka czy batonika. Mimo to jest ta paskudna próchnica. Zapisaliśmy córcię do dentysty na Zamenhofa, gabinet Sanacja, nie wiem czy orientujesz się gdzie to jest. No mniejsza o to, wizytę mamy jutro, zobaczymy co tam pani stomatolog nam powie.
 
no i pierwsza wizyta za nami.wybrałam Stomatologia bez przemocy na Wysockiego.Pani Doktor bardzo miła,poświęciła nam dobrą godzinę,sprawdziła ząbki,pokazała jak prawidłowo je myć.Młody mógł wszystkiego dotykać i chyba mu się tam spodobało bo nie chciał wyjść:-D zdecydowanie polecam
[h=1][/h]
 
Niecka-kiecka Mój synek ma 21 miesiecy i od jakiegos roku ma prochnice na gornych ząbkach ( 1 i 2 ) moja kuzynka jest dentystkom wiec chodzimy do niej i synek ma co jakis czas smarowane zabki na czarno , nie wiem na ile to prawda ale moglo to byc spowodowane tym ze jak byl mniejszy przyjmowal żelazo ja sama w ciazy tez musialam brac pod koniec , a u Was ? przyjmowaliscie żelazo ? my tez z M nigdy nie mielismy takich problemow :no:
 
Cześć dziewczyny, przepraszam że dawno mnie nie było. Ale mnóstwo spraw na głowie. moja mama miała udar :( więc większosć czasu spedzałam w rozjazdach między domem a szpitalem. Co do ząbków, Madziorka - czym Twój synek ma smarowane ząbki? W ciąży przyjmowałam żelazo (lekarz prowadzący wtedy zalecił), ale nie wiem czy to ma jakiś związek z tą próchnicą :( Szkoda że jak byłam z córcią w Sanacji to nie spytałam :( Musieliśmy małej wyrwać dwa ząbki, a reszta została zalakowana, pani doktor powiedziała żeby często przychodzić na wizyty kontrolne, bo jak mleczaki są popsute, to może się zdarzyć że „przejdzie” próchnica na stałe :(
 
HEj Kobietki.
Moja Córcia - ma dwa latka - pół roku temu miała zabiegi lapisowania. Ząbki smarowane srebrem? Przynajmniej tak nam tłumaczono. Miała próchnicę butelkową. Polecił nam ten zabieg dentysta dziecięcy. Łódź niby duża, ale jeżeli chodzi o dobrych specjalistów, to nie jest łatwo. NO i się okazało, że po pół roku, górne ząbki prawie całkowicie się starły. Gdybym miała zrobić to jeszcze raz, na pewno bym się nie zdecydowała.
I planujemy zmienić stomatologa. CZy któraś z Was ma jeszcze jakiegoś sprawdzonego?
 
My w zeszłym roku mieliśmy mały epizod związany z Łodzią. I tam też moje Chłopaki po raz pierwszy poszli do stomatologa. Bardzo fajne podejście, żadnych nerwów, ogromna cierpliwość,ja byłam bardzo zadowolona. Mój Starszy Synek bez problemu otworzył dzióbek i nawet młodszy chciał się wgramolić na fotel chociaż nie miał jeszcze roku:) Gabinet znajduje się na Tuszyńskiej, nie podam Tobie w tej chwili dokładnego adresu - zwyczajnie nie pamiętam, ale możesz zajrzeć na stronkę www.novadentica.com . ooo.. jest.. Tuszyńska 132 bl. 501c .
Powiem Tobie w zaufaniu, że sama boję się dentysty i unikam jak ognia, idę tylko wtedy, gdy potrzeba;) ale też korzystałam z usług Novadentica, i jestem bardzo zadowolona;)
 
Ostatnia edycja:
monludki a w jaki sposób stomatolog zachęca dziecko do zajęcia miejsca na fotelu?
U nas już będzie grubsza sprawa, bo próchnica mimo lapisu się rozprzestrzeniła więc nie wiem czy Mała w ogóle otworzy buźkę.
 
Ojj Wierz mi, że z Mikołajem też łatwo nie było. Mikula bardzo nie lubi lekarzy - wszystkich. Trochę się po nich nachodziliśmy swego czasu.
Ale w ząbku była dziurka. Trzeba było coś z tym zrobić, bo bolał. Pani doktor sprytnie zagadała, pokazała Młodemu krokodylka - w ogóle nie wyglądał jak strzykawka , i w mig podała znieczulenie, nawet nie zauważył. a później było trochę strachu ale jak zobaczył, że wiercenie nie boli nic a nic, grzecznie czekał aż skończy. no i na koniec była miła niespodzianka - upominek;) spodobało Mu się do tego stopnia, że pytał kiedy idziemy ponownie i co drugi dzień kazał sprawdzać, czy nie ma nowej dziury w ząbkach;)
 
reklama
Ojj Wierz mi, że z Mikołajem też łatwo nie było. Mikula bardzo nie lubi lekarzy - wszystkich. Trochę się po nich nachodziliśmy swego czasu.
Ale w ząbku była dziurka. Trzeba było coś z tym zrobić, bo bolał. Pani doktor sprytnie zagadała, pokazała Młodemu krokodylka - w ogóle nie wyglądał jak strzykawka , i w mig podała znieczulenie, nawet nie zauważył. a później było trochę strachu ale jak zobaczył, że wiercenie nie boli nic a nic, grzecznie czekał aż skończy. no i na koniec była miła niespodzianka - upominek;) spodobało Mu się do tego stopnia, że pytał kiedy idziemy ponownie i co drugi dzień kazał sprawdzać, czy nie ma nowej dziury w ząbkach;)
Hehe, ale słodko ;) Gdzie ten lekarz? Z moim Michałem chodzę w Wawie do Bonelli Dental, bardzo sobie chwalę. Ale fakt, synek zawsze był odważny jeśli chodzi o lekarzy, nawet jak go coś tam bolało, to twardo twierdził, że wszystko jest ok;)
 
Do góry