reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Lekarz nam nie ustawia odkąd dostał szynę ona oryginalnie była tak ustawiona dopiero kobieta w przychodni dr Napiatek w Poznaniu powiedziała nam że mamy szynę ustawiać z ramionami dziecka im większe dziecko wiadomo że rozstaw szyny się bd zmienial

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nasza też tak była ustawiona na początku, lekarz zalozyl i tyle. Dopytalismy,czy na pewno az tak szeroko, powiedzial, ze tak. I gdyby to byl ten lekarz, ktory co tydzien zakladal gipsy i przecinal sciegno, to nie mialabym takich watpliwosci, albo gdyby to byl szef (ordynator, ktory sie tym zajmuje od lat).
 
Witam Kochani ;) my mieliśmy szynę Tibax i buciki Bebax i zawsze Pani dr sprawdzała rozstaw szyny z wielkością ramion synka. I zawsze dostosowywala nam szynę do wielkości ramion. Sprawdzała to na każdej wizycie czy nie trzeba bucikow przesuwać. Nasza Pani dr sprawdzala ramiona z tymi wpieciami do szyny które były gdzieś pośrodku bucikow. Nie potrafię Wam tego inaczej wytlumaczyc wytłumaczyć, a nie mam zdjęcia które to przedstawia ;(
 
Sylwek0512 u nas na początku ustawili ma najmniejszy rozstaw. Córcia była drobniutka i to i tak było za szeroko. Ostatnio na kontroli w marcu jeszcze ten rozstaw zostawili. Z tego co widzę zmiany będzie wymagał w lipcu przt kontroli. Idź koniecznie gdzieś do ortopedy jak masz jakiekolwiek wątpliwości. Polecani lekarże są np w Otwocku
 
Dziewczyny mam już orzeczenie o niepełnosprawności i mam pytanie. Zaproponowali mi żeby wyrobić legitymację, ale nie wiem co ona daje. Podpowiedzcie mi proszę co dalej mam robić i o co mogę się starać. Bo trochę nie wiem co i jak w temacie ☺
 
Powiedzcie mi jak wyglądały pierwsze doby Waszych pociech po założeniu gipsów. Nam w klinice powiedziano, ze dzieci przez poerwsze dwie doby są marudne. Dzisiaj pierwszy dzień minął odkąd nasz synek ma gipsy i przez cały dzień nie mógł spać.
 
reklama
justyna_0163: tak to prawda pierwsze 2-3 doby u nas były najgorsze potem synek się przyzwyczaił do noszenia szyny i było ok chociaż czasami mu zdejmowalam na jakieś 15 minut bo był tak zły ze innego wyjścia nie miałam. My już szyny nie mamy w ogóle praktycznie od jakichś 4 miesiacy bardzo się boje nawrotu bo szyna przestała byś noszona jak synek miał około 13/14 miesięcy :(
 
Do góry