reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

AmMaWi planujemy sie wybrac do dr Czopa na wizyte, chciałabym, żeby on obejrzał te stopki osobiście i zobaczył, czy dobrze je ćwiczę, czy jednak coś robię źle. Chcę je skonsultować tym bardziej, że w lewej coś przeskakuje. Czuję to pod palcami.

Milenka887 ile razy w tygodniu mieliście rehabilitację? Ćwiczyliście poza tym w domu?


A co do napięcia, to wiem, że to nic strasznego, ale jak się wszytko kumuluje, to czasem mam dość. Pediatra jak go oglądała, to stwierdziła, że to napięcie jest trochę obniżone i trochę podwyższone jednocześnie. Ciekawe, czy może to mieć związek z tym, że miał nogi w gipsach? Więc chyba trochę nietypowo, dlatego stresuję się wizytą u neurologa. Jak mu podejrzewali tą cytomegalię, to wystawili nam mnóstwo skierowań. W CZD wykluczyli cytomegalię, ale skierowania pozostawały. Terminy na nfz sa na za rok, dwa, więc zapisujemy się prywatnie. Czeka nas kardiolog, neurolog i nefrolog, okulista i kontrola sluchu. Genetyka już sobie odpuszczamy za radą CZD. Wiem, że skierowania były pod kątem cytomegalii, więc teraz raczej już nic nie powinno wyjść, ale każda wizyta to dla mnie mega stres. Dla Adasia chyba też z tego, co widzę. Zawsze po jest strasznie płaczliwy i nie może zasnąć. Przepraszam za swoje narzekanie, ale musiałam sie komuś wyżalić. Was też wysyłali do różnych lekarzy w związku ze stópkami?
 
reklama
Sylwek0512 masz prawo do wylewania żali. U mnie z zaleceń tylko neurolog bo ciąża była blizniacza. Dobrze że masz skierowania na różne badania, będziesz spokojniejsza. Dobrze ze wybierasz się na kontrolę, to ważne żeby wszystko było w porządku. Daj znać po wizycie.
 
My leżeliśmy z synkiem w szpitalu jak miał 5 tygodni ale u nas było podejrzenie oczopląsu synek jak skończył 3tyg zaczął na wywracac oczkami wgl nie mógł skupić wzroku było podejrzenie że nie widzi miał robione wszystkie badania i wszystkie wyszły ok (USG p ciemiaczko USG brzuszka i wyszło że ma powiększony ukm )ale z oczkami się wszystko uspokoiło samo przyszło i jak ją to mówię "na pstryknięcie"palcem przestał wywracac dostaliśmy mnóstwo skierowań do poradni genetycznej oraz na rezonans jak miał 8mc miał mieć rezonans we Wrocławiu ale po zbadaniu przez neurologów stwierdzili że nie widzą podstaw do tego badania i nie zrobili mu bo musieliby podać mu narkozę genetykę odpuściliśmy ponieważ okres na NFZ był dopiero za 2lata jesteśmy pod kontrolą neurologa ale wszystko na szczęście jest już ok na wypisie miał wpisane wady wrodzone wszystko naraz nie mam pojęcia od czego to wszystko ale na szczęście jest już ok co 3mc robimy USG brzuszka żeby sprawdzać czy ukm się nie powiększa masz prawo się wyżalić to naprawdę pomaga

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamy za sobą konsultację z rehabilitantką. Stwierdziliśmy, że załatwimy to przed neurologiem, żeby nie marnować czasu. Pocieszyła nas trochę. Napięcie jest rozregulowane, bo Maluch ma mocniejszą prawą stronę od lewej. Powiedziała, że i tak sobie sam świetnie poradził z gipsami i szyną. Powiedziała, że to damy radę wyrównać sami ćwiczeniami w domu, ale zdecydowaliśmy się na 5 zabiegów po pół godziny u niej ze względu na stópki. Bo o dziwo powiedziała, że samo przyginanie góra-dół to mało. Że powinno sie ruszać paluszkami, masować dół stopki, masować ścięgno Achillesa, żeby stopy mogły później normalnie funkcjonować. Wróciłam od niej pozytywnie nastawiona do wszystkiego. Mały też nawet nie pisnął jak go oglądała i pokazywała nam, co robić z tymi stopami. Kurcze, a pediatrzy przedstawili to nam tak, że jest mocno rozregulowane, że długi czas rehabilitacji itd.
Dziewczyny, powiedzcie proszę, czy długość szyny ustawiałyście same, czy zawsze decydował o tym lekarz? Bo u nas przy zakładaniu szyny był inny lekarz niż zawsze. To był ortopeda, ale nie ten który zajmuje sie sksami. I nam od razu po założeniu wydawało się, że odległość między stopami jest za duża. Kolanka mu się nienaturalnie wyginały. Dopytaliśmy go, czy nie powinno być trochę zwężone, ale powiedział że jest ok. Ta rehabilitantka jak go oglądała, to powiedziała, że trochę za szeroko rozstawia nogi w biodrach, ale rozstawia je tak, jak wymusza to szyna. Więc nasze wątpliwości się jeszcze pogłebiły. Gdzieś znalazłam informację, że rozstaw stóp ma być na szerokość ramion. Tylko pytanie, w którym miejscu? Czy to odległość od śruby do śruby, czy odległość między butami? U nas ustawione jest jako odległość między butkami. Jak było u Was?
 

Załączniki

  • 20170531_193025.jpg
    20170531_193025.jpg
    628,5 KB · Wyświetleń: 295
Na którą dziurke ustawianie buciki?my mamy ustawiona na 2dziurke i szynę rozstawiona na szerokość ramion zaraz wstawię zdjecie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1496252452-aaaaaa.jpeg
tak jak zaznaczyłam na czerwono na zdjęciu to jest rozstaw ramion naszego synka musisz sprawdzić do ramion synka szynę i wtedy bd wiedzieć czy trzeba zmniejszyć my mamy buciki na 2dziorke

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1496252695-aaaaaa.jpeg
pozwoliłam SB na twoim zdjęciu narysować linie żebyś wiedziała oco mi chodzi metalowa szynę od korka do korka przystawiając do barków synka i wtedy bd widziec czy jest za szeroko ustawiona mam nadzieję że pomogłam i przepraszam za użycie zdjęcia ale chciałam pokazać na waszej szynie[emoji6]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o skręcenie stóp, to mamy też na drugą dziurkę, zdjęcia niestety nie wstawię, bo Mały już śpi. W łóżeczku. No właśnie a u nas szerokość ramion jest taka jak zaznaczyłam, więc wychodziłoby na to, że ma za szeroko.
Milenka887, lekarz Wam ustawia za każdym razem, czy sami to dopasowujecie? Bo my bijemy się z myślami, czy nie zwęzić. Chcieliśmy iść prywatnie na wizytę, ale póki co nie ma tetminów przez miesiąc. A jednak te bioderka się psują, bo 3 tyg temu na usg przed gipsamibyło wszystko ok.
 

Załączniki

  • 20170531194823cccdc43d0a6ffb2.jpg
    20170531194823cccdc43d0a6ffb2.jpg
    138,7 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Dzieki za wizualizację ;) wychodzi na to, że mamy za szeroko o jakieś 4-5 cm. Czekam jeszcze na to, ci napisze AmMaWi, bo leczymy dzieciaczki w tym samym miejscu i mamy takie same buciki i szyny, z tego co wiem.
 
Do góry