reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

sylwek0512 u nas ogólnie pani od rehabilitacji ćwiczyła z synkiem na piłce tzn siadała z nim i naciągała mu poszczególne części ciała potem stopniowo układała go w pozycji do raczkowania i ćwiczyła z nim w takiej pozycji u nas problem był z obniżonym napięciem u synka on mając okolo5miesiecy nie potrafił leżąc na brzuszku podnieść się na rękach i wgl mu uciekały rączki na bok niemam pojęcia jaka metoda go ćwiczyła ale były momenty że płakał strasznie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Milenka887 dzwoniłam już i mówią że nie mają pojęcia o co mi chodzi z tą szyną do spania na boku. Mam jeszcze jutro dzwonić do jakiejś pani Marii która jest technikiem i może coś będzie wiedzieć.
 
AmMaWi my właśnie rozmawialiśmy z tą panią Maria jak kupowaliśmy szynę z butami dla synka ja powiedziałam jej że czytałam o takiej szynie składanej właśnie i ona nam pokazała ta szyne składana i mówiła że jest wygodna dla dziecka bo też pokazała mi tą szynę mitchella ale powiedziała że ona jest nie wygodna bo na sprężynach jest i że dziecko musi bardzo dużo siły mieć w nóżkach żeby ona się składała i lepsza jest ta zwykła może jak jutro bd rozmawiać z tą panią to ci wyjaśni powiedz że chodzi ci o taką szynę metalowa składana że jak dziecko kładzie się na bok to wtedy szyna się składa

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
AmMaWi wiesz już może coś więcej o tej szynie?
My po drugim neurologu. Vojta jednak nie jest potrzebny, nasze cwiczenia z zaprzyjazniona juz rehabilitantka wystarcza. Podobno Maly robi wszystko, co powinien robic 4miesieczniak, a jego zainteresowanie wszystkim dookola i kontakt wzrokowy sa rozwiniete nswet bardziej. Na pytanie co znacza dla Malego zaokraglone rogi uslyszalam "nic. tak czasem po prostu jest", przy dociekaniu o jame komory przezroczystej "radiolodzy nie zwracaja na nie uwagi, wiec my tez nie bedziemy. Urosla przez 4 miesiace z 9mm na 13mm ale glowka tez urosla, wiec to raczej nie jest zwiazane z tym, ze torbiel powieksza aie sama z siebie, tylko z ogolnym wzrostem mozgu. Jesli nie daje objawow, to sie tym nie zajmujemy". Na moje dociekania czy kontrolować padla odpowiedz, ze mozna za jakies 2 m, ale jak ciemiaczko do tego czasu zarosnie i sie nie da, to trudno, nic strasznego sie nie stanie. Poza tym trzeba brac pod uwage niedokladnosc usg. Wiec chyba z duzej chmury maly deszcz. Ufam kobiecie, bo szefuje neurologii w IMiD. Szukalam juz kogos, kto sie zna na rzeczy. Potwierdzila to co uslyszelismy w CZD, wiec chyba dzis zasne dosc spokojnie.
 
Dziewczyny dowiedziałam się od techniczki Prof. Napiontka ze zawsze jest stosowana ta sama metoda tzw. Ponsetiego niezależnie od zawansowania schorzenia SKS i ze nie ma w tej metodzie rehabilitacji tylko są masaże. Czy to nie dziwne? Czy przed przyjazdem do Prof. Napiontka konsultowalyscie schorzenie z innymi ortopedami?
Czy w Krakowie lub Warszawie ktoś stosuje w/w metode z efektami?
 
Zastanawiam sie jeszcze nad szyna michella. Szyna jest stosowana razem z sandałkami a co w przypadku zimy? Czy jest jakas wersja zimowa? Przecież do 6 miesiąca szyna ma być stosowana 23 h/dobę.
 
Dziewczyny nie odzywałem się bo mam urwanie głowy z moimi dziewczynami. Sylwek0512 do pani Marii narazie nie udało mi się dodzwonić. Jest wiecznie zajęta. Jutro będę na kontroli to zapytam co na Niekłańskiej myślą o takiej szynie.
Juscza3700 ja wolę szynę denisa browna, bo buciki do niej są na rzep i sznurowki. I trzymają się stópki. Co do sandałów to myślę że córcia już dawno by się nauczyła je ściągać i upilnowanie byłoby niemożliwe.
 
Byłam dziś na kontroli. Stópki ocenione na idealne. Pytałam się o szynę do spania na boku, jak najbardziej może być. Kolejna kontrola w listopadzie ☺☺.
 
reklama
Do góry