reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

U Pani dr Barbary Jasiewicz w Zakopanem. Mam do Pani dr 100% zaufanie i myślę, ze będzie wszystko dobrze ;-)
Jeśli masz do Pani Doktor duże zaufanie to zaufaj jej opinii. Ja skonsultowałabym dla pewności to z innym lekarzem. Polecam bardzo, naprawdę bardzo Pana Doktora Sionka z Kliniki w otwocku. Wiem, że przyjmuje też prywatnie w Warszawie - sama wizyta nie jest bardzo droga - koszt :100 zł - 150 zł. Ja miałabym spokojniejszą głowę, jakbym poznała opinię drugiego lekarza...
 
reklama
Jestesmy po pierwszej wizycie u prof Napiontka. Matko jak ona plakala w drodze do domu a jechalismy 6 godzin!!!! Dostala takich kolek jak nigdy chyba przwz to ze bie moze nozkami wiezgac. Bastwpnym razem podciecie ścięgna Achillesa. Mam do Was pytanie,jak Wasze szieci na to zateagowaly? Dajcie mi jakieś rady. Proszę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestesmy po pierwszej wizycie u prof Napiontka. Matko jak ona plakala w drodze do domu a jechalismy 6 godzin!!!! Dostala takich kolek jak nigdy chyba przwz to ze bie moze nozkami wiezgac. Bastwpnym razem podciecie ścięgna Achillesa. Mam do Was pytanie,jak Wasze szieci na to zateagowaly? Dajcie mi jakieś rady. Proszę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Miśka - to nie jest nic strasznego... Mój syn miał zabieg 11 lat temu, w Otwocku, u dr Sionka. Miał go w znieczuleniu ogólnym więc bałam się jak cholera. Zabieg trwał jakieś 30 min. Jak lekarz wyszedł z sali to powiedział, że jak nacięli to aż strzeliło - tak było to ściągno naciągnięte. Młody obudził się szybko i pierwsze co chciał to jeść. Prawie w ogóle nie płakał i ogólnie byłam przygotowana na coś strasznego - a młody to zniósł bardzo dzielnie. Gorzej znosił nocne kolki i ząbkowanie... Więc nie martw się na zapas - bo będzie wszystko dobrze. Kiedy macie ten zabieg? Ile miał gipsów wcześniej?
 
Nasz synek wgl nie płakał przy zakładaniu gipsów ale przy ściąganiu trochę marudził a nacięcie ścięgna miał pod znieczuleniem żelem i trwało to niecałe 2 min strasznie płakał ale nie dlatego że go bolało ale dlatego że trzymał go mąż bardzo mocno leżał na brzuszku nieruchomo i nie mógł ruszać nóżkami a po wszystkim już nie płakał wgl i przespał całą drogę do domu potem w nocy strasznie płakał ale akurat miał kolkę i zbiegła się ona akurat w czasie nacięcia więc nie wiedziałam co czy go to boli czy to kółka ale daliśmy radę i wy też dacie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miśka - to nie jest nic strasznego... Mój syn miał zabieg 11 lat temu, w Otwocku, u dr Sionka. Miał go w znieczuleniu ogólnym więc bałam się jak cholera. Zabieg trwał jakieś 30 min. Jak lekarz wyszedł z sali to powiedział, że jak nacięli to aż strzeliło - tak było to ściągno naciągnięte. Młody obudził się szybko i pierwsze co chciał to jeść. Prawie w ogóle nie płakał i ogólnie byłam przygotowana na coś strasznego - a młody to zniósł bardzo dzielnie. Gorzej znosił nocne kolki i ząbkowanie... Więc nie martw się na zapas - bo będzie wszystko dobrze. Kiedy macie ten zabieg? Ile miał gipsów wcześniej?
Za tydzien zabieg. U napiontks jeden gips bo mala ma 3 miesiace i byla "podleczona" u innego lekarza

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dr Napiontek to bardzo dobry specjalista. Dobrze, że trafiliście do Niego. Zaufaj mu i słuchaj jego wytycznych. I nie martw się - wszystko będzie dobrze ;)
 
martakratka: więc tak to u nas wyglada. Udało mi się zrobić zdj jak synek stawia stopkę. Więc tak jak widać na zdj stopka ładnie jest cala na ziemi przylega całkowicie do podłogi tylko te paluszki idą do środka. Jak myślisz jest ok? Czy trzeba się martwić??? Na ostatniej wizycie Pani dr mówila żebyśmy się nie martwili na razie bo synek stawia całą stopę i pięte na ziemi A paluszki mogą się same naprostowac.
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-01-14-15-52-41-1.png
    Screenshot_2018-01-14-15-52-41-1.png
    37,5 KB · Wyświetleń: 123
Mysia1992 te paluszki dość mocno chyba do środka uciekają. Dla własnego spokoju poszukałabym lekarza do konsultacji. Bo myślę że nic nie powinno budzić wątpliwości rodzica.
 
Mysia1992 dokładnie tak jak pisze AmMaWi radzilabym konsultacje z innym lekarzem te paluszki nie powinny lecieć do środka bo jak widać po zdjęciu lecą tylko w chorej stopce a w zdrowej są ok (bo macie jednostronne SKS?) Gdyby to było normalne to w obu było by tak samo mój synek ma 2 latka skończone i jemu nie lecą paluszki do środka

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas właśnie największym problemem sa te uciekajace paluszki bo np zgiecie jest super takie jakie było i nozka ma bardzo dobry zakres ruchu można nią ruszać w każdą stronę i nie wykazuje żadnych oporów. A zobaczcie na to zdjęcie które teraz wyslalam, nozka wg mnie wygląda dużo lepiej, więc też myślę, że dużo zależy od tego jak synek stawia stopkę w danym momencie. Dziękuję że zawsze odpiszecie jak się o coś pytam to dla mnie dużo znaczy jesteście kochane :-) bardzo Was proszę oceńcie jeszcze to zdj które dodaje teraz czy jest lepiej bo mi się wydaje, że synek czasami tak specjalnie odruchowo skręca te paluszki :-)
 
Do góry