reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek przerywany

reklama
To byłoby ze szkodą dla dziecka, więc niemożliwe. Jak pojawia się niechciana ciąża to znaczy, że ktoś nie dopilnował sprawy.

Albo ktoś kogoś wrobił 💁‍♀️
Gdybym ja zaszła w niechcianą ciążę to jakkolwiek mi to utrudnia nasze państwo to mogę ją usunąć. Jeśli mężczyzna ma stać się ojcem niechcianego dziecka "on nie chce dziecka i komunikuje to jasno i przed ewentualnym problemem" to nie może zrobić nic. Nie jest to sprawiedliwe. Oczywiście jest to na tyle trudne do udowodnienia z całą pewnością, że wręcz utopijne. Niemniej jednak społecznie nie powinno być przyzwolenia na takie zachowania.
 
Albo ktoś kogoś wrobił 💁‍♀️
Gdybym ja zaszła w niechcianą ciążę to jakkolwiek mi to utrudnia nasze państwo to mogę ją usunąć. Jeśli mężczyzna ma stać się ojcem niechcianego dziecka "on nie chce dziecka i komunikuje to jasno i przed ewentualnym problemem" to nie może zrobić nic. Nie jest to sprawiedliwe. Oczywiście jest to na tyle trudne do udowodnienia z całą pewnością, że wręcz utopijne. Niemniej jednak społecznie nie powinno być przyzwolenia na takie zachowania.
Polecam artykuł „złodziejki spermy”. Ja się zgadzam poniekąd, to jest bardzo złożona kwestia. Ale „ukarana” powinna być kobieta a nie to dziecko brakiem środków do życia. Już i tak ma przes*rane na starcie… faceci też „łapią na dziecko” i zgadzam się, że na takie akcje nie powinno być przyzwolenia. Tylko gdzie jest granica „złapania”. Bo dla mnie jak typ ma gdzieś antykoncepcję i zwala to na partnerkę a ona zachodzi to nie jest dla mnie takie oczywiste.
 
Od zawsze powtarzam, że mężczyźni "złapani" na dziecko powinni mieć zniesiony obowiązek alimentacyjny
zgadzam się. Chociaż w sumie nie wiem, czy to ten przypadek, jeżeli facet ma świadomość, że stosunek przerywany to ich jedyne "zabezpieczenie".

Za to laski, które ściemniają, że biorą pigułki itd. kopnęłabym w lewy jajnik. Jak dla mnie to to samo co zdejmowanie gumki w trakcie seksu, bez wiedzy partnerki. Powinno być tak samo piętnowane.
 
Czytam i oczom nie wierzę...
Ciekawe jak Ty byś się czuła, gdyby ktoś Ciebie zmusił do zmiany całego swojego życia tylko dlatego, że ma takie widzimisię.
Współczuję facetowi, bo bez względu na decyzję, jaką podejmiesz - on będzie na przegranej pozycji.

O ciążach ze stosunku przerywanego możesz poczytać tu na forum, sporo takich przypadków.
Znam też osobiście takie dziewczyny.
I niestety nie u wszystkich skończyła się taka akcja happy endem, zastanów się więc, czy jesteś gotowa na samotne macierzyństwo.
 
Albo ktoś kogoś wrobił 💁‍♀️
Gdybym ja zaszła w niechcianą ciążę to jakkolwiek mi to utrudnia nasze państwo to mogę ją usunąć. Jeśli mężczyzna ma stać się ojcem niechcianego dziecka "on nie chce dziecka i komunikuje to jasno i przed ewentualnym problemem" to nie może zrobić nic. Nie jest to sprawiedliwe. Oczywiście jest to na tyle trudne do udowodnienia z całą pewnością, że wręcz utopijne. Niemniej jednak społecznie nie powinno być przyzwolenia na takie zachowania.

Czytam i oczom nie wierzę...
Ciekawe jak Ty byś się czuła, gdyby ktoś Ciebie zmusił do zmiany całego swojego życia tylko dlatego, że ma takie widzimisię.
Współczuję facetowi, bo bez względu na decyzję, jaką podejmiesz - on będzie na przegranej pozycji.

O ciążach ze stosunku przerywanego możesz poczytać tu na forum, sporo takich przypadków.
Znam też osobiście takie dziewczyny.
I niestety nie u wszystkich skończyła się taka akcja happy endem, zastanów się więc, czy jesteś gotowa na samotne macierzyństwo.
Zgodzę się z wami pod jednym warunkiem, skoro nie chce dziecka to niech zakłada gumkę. Może też zrobić sobie wazektomie. Bo co będzie jak zajdzie przy przerywanym? To jej wina?
Podkresle, że zgadzam się co do wrabiania w dziecko - nie powinno mieć to miejsca
 
Zgodzę się z wami pod jednym warunkiem, skoro nie chce dziecka to niech zakłada gumkę. Może też zrobić sobie wazektomie. Bo co będzie jak zajdzie przy przerywanym? To jej wina?
Podkresle, że zgadzam się co do wrabiania w dziecko - nie powinno mieć to miejsca
Masz racje, tez jestem tego zdania! Jeżeli nie chce dziecka to niech się zabezpiecza.. !! To nie tylko kobieta powinna się zabezpieczać.
 
Stosunek przerywany to nie jest wrabianie w dziecko. Jak się facet na to zgadza, jest świadomy, że to jedyna metoda antykoncepcji, to niech się nie zdziwi, jeśli zawiedzie. Z partnerem pół roku nie zabezpieczaliśmy się w inny sposób. On chciał wtedy dziecka, ja nie. Ale jakbym wtedy zaszła w ciążę, to nie mogłabym jego obwiniać, skoro się sama zgodziłam na tak mało skuteczną formę zabezpieczenia.
 
Stosunek przerywany to nie jest wrabianie w dziecko. Jak się facet na to zgadza, jest świadomy, że to jedyna metoda antykoncepcji, to niech się nie zdziwi, jeśli zawiedzie. Z partnerem pół roku nie zabezpieczaliśmy się w inny sposób. On chciał wtedy dziecka, ja nie. Ale jakbym wtedy zaszła w ciążę, to nie mogłabym jego obwiniać, skoro się sama zgodziłam na tak mało skuteczną formę zabezpieczenia.

Z drugiej strony żadna odpowiedzialna kobieta nie pozwoliłaby sobie na seks bez zabezpieczeń (są różne formy) z partnerem, który jasno deklaruje ze dziecka nie chce. Jedna strona to uprawianie seksu z nieodpowiedzialnym typem druga to liczenie ma dziecko z takim typem. Nawet mi się nie mieści w głowie jak można chcieć dla własnego dziecka tak złego startu w życie
 
reklama
Odpowiedzialność tu odpowiedzialność tam. Moim zdaniem jeżeli któraś ze stron nie chce dziecka to powinna oto zadbać, jeżeli zdarzy się wpadka.. bo wiadomo zdarzają się takie sytuacje nawet dla osób które naprawdę się zabezpieczają to każdy kto uprawia seks powinien liczyć się z konsekwencjami i być gotowy je przyjąć, najgorsze jest to że faceci wychodzą z założenia że kobieta powinna się zabezpieczać, pigułki itp. I jak wpadka będzie to później jest to wina kobity.. a gdy autorka mówi że jej mężczyzna nie chce mieć dzieci, ale nie używa antykoncepcji to powinien wiedzieć jak to się skończyć może. 🤷‍♀️
 
Do góry