reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Taj wlasnie jest w polsce... lekarz daje nowe leki bo ma prowizje z apteki.. wiec moE przepisac nawet identyczny lek o innej nazwie . W uk nie daja lekow jak cukierkow..

Jezu padam na twarz idebsoac z dziecmi i wstane tak po 2-3 godzinach i bede robic do rana zapewne..a jutro m ma wolne wiwc odespie.uff

Jeszcze jutro starszaki na basen i musze dzis panietac o spakowaniu prezentow...dzizas ;/
 
reklama
Witam kochane:))))

Niesiao a w jakich dawkach podajesz ten zyrtec i ketotifen? Moj Filip tez to brał ale jemu odpukać dawno przeszło. Moze i proszek... Juz od nie jednej osoby słyszałam o Loveli ,że moze uczulać.

Milusia masz 100% racji, drogie leki masci witaminy, emolienty, nie jedną kieszen rujnują:( Moj mąż czasem jak jest miesiac ze nie kupujemy leków (a u nas to w kolo ja inne masci leki, dzieciaki witaminy emolienty itd) to sie smieje ze wreszcie ten miesiac nie zarabiał na lekarstwa :)

Czy rozmowa pomogła w przedszkolu??? mam taka nadzieję, podpytałam Nataniela jak było dziś i mowił ze w porzadku... Poradziłam sie koleżanki której dziecko chodzi do tego przedszkola gdzie tasmą buzie zaklejała ta małpa. mowiła ,żeby kazdą skargę na pismie lepiej miec i niech mi dyrekcja pieczatke przybija.Dwa trzy razy max i bedzie miala nieprzyjemnosci.

Milusia kaca powiadasz?:) Kiedy to było :)))

Dona kurcze, przekichane ale juz niebawem cwiczenia nie bedą potrzebne :)

Akuku Ty sie kobieto zajezdzisz:szok:
 
Blanka dawkach zyrtec 5 kropli 2x dziennie i ketotifen 2,5 ml 2x dziennie.Jestem załamana ale ta druga maść to teź z tych mocniejszych sterydów,i mam totalny mętlkik w głowie,bo nie wiem już co podać,czego nie.Masakra.
ediatra kazala podawać leki po wizycie u alergologa kazała dzwonić i w razie co da mi recepte na maść,nie chcualam tej ze sterydem to się wstrzymała i kazala tylko te leki podawać i smarować tym co zawsze czyli medidermem.

Dziś u tej dermatolog usłyszałam to co wyzej pisałam,że to za duża dawka,ale ona z kolei mi przepisała maść kolejna i też stetydową.Kupiłam i znowu się miącham czy posmarowac tym moje dziecko,a co jak to nic nie da a niepotrzebnie Młodą czym takim traktuje.
Nie posmarowalam a może powinnam te 7 dni i spokój,cholera nie wiem do jakiego lekarza,leczenia mam się dostosować!

Nabiał był podawany teraz w formie takiej prowokacji czy nie ma na niego uczulenia jednak,bo wczeniej nie miala Kinga testów a teraz z testow z krwi wyszło,że jednak nie ma uczulenia.Nawet sie ucieszyłam,bo wolalabym żeby kinga wszystkiego spróbowała ,ale wyglada na to że chyba ma własnie na to alergie...


Może pownnam zrobić też badanie kału,może jakaś candida się przyplatała czy coś i stąd te zmiany,
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :) tak was sobie czytam cały czas ale nie było nawet kiedy napisać czegokolwiek. Julek po zapaleniu uszu obustronnym jest. Cały tydzień na moich rękach przeplakal. Plus biegunka od antybiotyku i odparzenia na pupie. Nic nie pomagało wietrzenie, wszystkie cudowne kremy przeciw które mamy. Dziś byliśmy jeszcze raz u pediatry i dostaliśmy maść specjalna na pupę. Cieszę się że już dziś jest lepiej.

Rozumiem was doskonale ze się wkurzacie na tych lekarzy. Niestety to nie tylko w Polsce. U nas to samo. Julek tez ma krostki jak juz wcześniej pisałam. Takie drobniutkie suche na całym brzuszku i szyji. I tez nic nie pomaga. Jedynie maść z kortyzonem ale to na krótko i nie chcemy czegoś takiego używać. Głowa odpada normalnie od tych masci i leków.

Dziewczyny jak czytam o tych przedszkolach to się boje normalnie. Ja Julka zapisałam od sierpnia 2015 i się teraz zmartwiam juz jak to będzie. Czy on się tam przyzwyczaji i jak da rade. No i z językiem bo my w domku rzadko po niemiecku gadamy. Głównie polski jest w obiegu wiec nie wiem czy on ich będzie rozumieć uhhh :(

Życzę wszystkim dziwciaczkom zdrówka. Pozdrowienia dla mam:)
 
Nisiao niestety w testach u tak małych dzieci niewiele prawdy ci wyjdzie. tylko obserwacja i eliminowanie z diety. ja bym nie smarowała tym sterydem, nie dawaj jej już jaj ani jogurtów i patrz czy schodzi. a i jeszcze jedno, my mamy taką fajną maść z talkiem i cynkiem, wysuszenie w naszym przypadku lepszy efekt daje niż natłuszczanie, spróbuj posmarować te plamy np. sudocremem. w naszym przypadku to jest wybawieniem przed sterydami jak go wysypie, a efekt jest już po pierwszej aplikacji. i uwierz że te zmiany nie są na tyle duże żeby ją faszerować tymi lekami:( zobacz jak to u nas wygląda czasem
DSC03253.jpg
 

Załączniki

  • DSC03253.jpg
    DSC03253.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 73
Vinga MAtko biedny dzieciaczek,tak mocno wysypało tu na foto widać aż ranki :no: i nas nic się nie sączy itd jest to czerwone i kupie sudocrem bo mam akurat maść linomag.
Tak się dziś miąchałam czy ją posmarować ale wieczorem zwątpiłam,kupilam emolium i emolum smaruję 5x dziennie....

DZiękuję za odpowiedź.
Wkurzają mi Ci lekarze,ciekawe co znowu dermatolog wypisze,po jaką cholere ja kupilam tą maść!
 
Hejka
Nisisao ja myślę że mała jest jeszcze zbyt mała natesty i układ trawienny naszych maluchów nie jest dojrzaly i dlatego wysypuje.
Ja ze średniakiem robiłam testy skórne ( wyszło że jest na wszystko uczulony) z krwi (na nic uczulony) i z wydychanego powietrza (alergia lekka na laktozę). Ze skóry wyniki były błedne bo w wieku 5 lat ma nadal zbyt delikatną skorę i nawet ten "czysty" próbny wyszedl że jest uczulony. Gastrolog testow z krwii nawet ogladac nie chciał bo stwierdził że mają one wysoki próg błędu (opinia kilku lekarzy którą usłyszałam od innych też).
Nisiao ja myślę że powinnaś podejść bardziej ze spokojem, nie zmieniać maści i leków co chwilę bo to nie pomaga. Trzymaj się jednego lekarza, któremu ufasz. Faszerowanie małej lekami, ktore nie są przeznaczone dla maluchów,czy dawkami dużymi odbić się może w przyszłości. Zapisuj co je.
Prowokacje mlekim robiliśmy średniakowi - u niego objaw to bóle brzucha i biegunka.

U mnie dzisiaj spokojniej wieczorem bo średniak śpi w przedszkolu ;) tak fajnie mają starszaki, że raz im frajdę taką robią. Byliśmy u endokrynologa.... Hmmm....160 zł poszło, a diagnoza - hormony ok (przeczytalam to samo z wynikow) a waga i wzrost może za rodzicami. No i nic nie podpowiEdziała, bo jak usłyszała że prowadzi go gastrolog to jego pytać. Wizyta 5 min.... Wkurzyć się można, niedosyć że na Nfz 0 szans się dostać to prywatnie taka kicha.... Ale "odklepaliśmy" wizytę przed szpitalem i nie będą mogli wymigać się tam i muszą znaleźć przyczynę a nie zganiać na dzialkę endokrynologii....

Muszę zabrać sie za pierniki, ale mam lenia
Jutro jeszcze imieniny średniaka i goście, a popołudniu impreza Mikołajkowa i zobaczę się z ludźmi z pracy;) młodego przebiorę za skrzata - pomocnika św Mikolaja ;)
 
Ostatnia edycja:
Vinga ten krem nawet mam owidzisz,mam probkę,dziękuję
Kaczuszka wiem spokój i jeszcze raz spokój tylko do dermatologa to ja poszlam z kontrolą znamienia a przy okazji zapytalam o ta wysypkę i powiedzila że to nie azs ale maść przepisala,ja do niej chodze co pol roku z KIngą a do pediatry częściej i to pediatra przepisala mi te leki w takich dawkach i teraz kogo się sluchać :/

Macie racje,za male dziecko jest na takie testy,pokladalam troche nadzieję,że cos wyjdzie i będzie mozna poratować.

Dziekuję za odpowiedzi,decyzja musi moja być,bo to widomo moje dziecię i moja intuicja,ale w pewnym momencie zwątpilam a takie sytuacje zamieszania to będą nie raz,bo zawsze każdy lekarz mi będzie co innego mówił.

Kaczuszka ja jakoś nigdy nie pieklam piernków a szkoda,bo to zawsze jest i frajda i smaczne,za rok będę na pewno cos piec,w tym roku na latwiznę -ciastka korzenne gotowce i zdobienie samemu :);-)
 
reklama
Nisiao a jak czesto myjesz mala ?
Ja mialam problem z Alexem jakbgobmylam codziennie.. potem zaczelam co 2-3 dzien i jest poprawa..on ma ogolnoe podatna skore i jest szorstka..a ja zapominam go kremowac..jak regularnie smaruje emolientem to ma ladna skore. Moze sprobuj ni muc codziennie...
Ja miałam okres ze mu ciuchy gotowalam..tzn body tylko jak byl maly.

Vinga ojoj co za uczulenia ; (

A ja skonczylam tort o 4.30 a prawie nie spalam bo Alex nie spal bo na mikolaja czekal hehe.

Pokaze wam pozniej tort.
 
Do góry