reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Dziewczyny przyszlam tylko zajrzec bo brak czasu czekam od rana na polozna i cisza...;(
jestem pierwszy dzien sama ale maks do 13 starsza spi a ja weszlam na bb i lece jesc bo maly mnie tak wysysa ze sie najesc nie moge :O
widze ze juz tylko pare ciezarnych zostalo ;) no to jestesmy mamami ;DD

aa fifka gratki dla konradka 2 latek ;**** a dla Adrianka 2 miesiecy ;DDD ;***

i dla was dziewczyny duzo cierpliwosci ;) :*
ja to najbardziej nie moge ogarnac nocy jak maly sie budzi to budzi sie luska i na odwrot...
 
reklama
posiadam rodzinę w domu stop od soboty 7 rano stop do piątku posiadam ich stop mame siostre i szwagra stop dlatego tu nie mam jak i kiedy pisać stop czekajcie na mnie i nie wyrzucajcie stop
 
inomama poczekamy:) a ty niciesz sie rodzinką

blue torszke ci zazdroszke uczucia ze maly spija z ciebie, ja mam wrazenie i zreszta widze na wadze ze jakos nic mi nie schodzi z tych dodatkowych kilogramow i jest to przerazajace bo juz 1.5 miesiaca temu rodzilam. ale fakt ze ja tez pozwalam sobie i na kawalek ciasta i cukierka wiec jak ma mi schodzic, przy pierwszej corce przez jej kolki malo jadlam to bardzo szybko doszlam do swojej wagi. Blue taki urok z dziecmi ze jak jedno placze to i drugie sie budzi, a ty masz malutka pierworodna wiec nie ma sie co dziwic. pomalutku jakos sie moze babelek przyzwyczai ze cos tam w tle kwili i nie bedzie reagowac. moja cora spi z nami w sypialni ale placz antka (ktory malo placze) jej nie budzi
 
Fifka pisz o tym zastrzyku,wczoraj wpisałam ale miałam jakies problemy technicznie,jaką piszesz książkę?buziaki dla Konradka z okazji urodzin
Inomama czekamy.stop:-D

któraś pytała jak po cc??
Ja od początku czuję się fantastycznie(to moja druga cesarka) i w porównaniu do pierwszej-rewelacja!!!!


DZiś była położna-nasza malutka w 2tyg przybrała na moim mleczku 550g więc całkiem ładnie:-):-)
Ale zaniepokoiło mnie bardzo,że popełniliśmy troszkę błędów..:-( po kąpieli jak mała płącze to aby szybciej ją ubieramy, a nie dosuszałam odpowiednio paszek i pod szyjką:-( i ma odparzenia:zawstydzona/y:do tego położna zaobserwowałą zmiany na zgięciu rączek-czyt.mała prawdopodobnie ma skazę(bo ostatnio jadłam serki):zawstydzona/y:-mam kategoryczny szlaban na nabiał:-( mamy kąpać w emoilum na przemian z kalikiem
Pytałam o banana(bo jadłam i w sumie nic się nie działo-mała nie płakała)to powiedziała że nie bo to cytrus:eek:
Nasza Zośka jest najlepsza-jako jedyna osikała pani wagę:-D:-D:-D hehe
 
No i po zastrzyku! :-p Nie bolał... teraz czekam na samopoczucie... Okularki dla Konrada też zamówione! Ślicznie w nich wygląda :-) jutro odbior.


Marika
nic nie biorę... Przy Konradzie miałam początkowo podobnie i też nic nie brałam. Ostatnio popijam tylko troszkę mleka do kawy bo normalnie tak mi się chce ze poezja... I zazdroszczę odpoczynku... Konrad wstaje o 7 i nie ma przebacz. ja też wtedy muszę...


Dona Antykoncepcyjny :-D



Blue dlatego ja na razie śpie z Adrianem w innym pokoju... Jak młodszy robi sceny to Konrad płacze i oboje z mężem mamy armagedon... a tak on wstaje do Konrada ja do Adriana... a dla siebie mamy czas wieczorem jak dzieci śpią... musimy tak przetrwać aż Adrian zacznie ładniej noce przesypiać...


Milusia a taką przygodową Since Fiction... piszę z Koleżanką już od 3 lat i przymierzamy się do wydania pierwszego tomu :-D



Co do zastrzyku to jest koszt 50zł za jeden. Robi się go raz na 3 miesiące - choć działa nawet do 8 miesięcy. Słyszałam ze nie można go stosować latami... ale na czas laktacji dla mnie jeest idealny... zobaczymy jakie będzie samopoczucie po nim...


A wczoraj Adriana ważyłam :-) To dobił do 4,5kg.... ładnie zważywszy na to że wychodząc ze szpitala miał tylko 2360g... :-)
 
Witam dziewczyny z zimowej krainy, u nas pierwszy raz tej zimy tak naprawde spadl solidny snieg,wlasciwie to jest burza sniezna...chcialam jechac dzis na usg ale nie chce ryzykowac, ze potem nie wroce, bo drogi calkowicie biale nie widze,zeby ktos cos odgarnial,a zeby do nas dojechac to trzeba od autostrady jechac15 min. Krajowka taka serpentyna, ktore odgarniane sa jako ostatnie.takze z badan nici. Na szczescie do szpitala blizej i jutro na pewno zglosze sie dobrowolnie na ktg i bede chciala kolejny masaz szyjki, bo jest taka mozliwosc. No mLuch sie uparl i koniec.
na szczescie wczoraj i dzis maluch jest cudownie ruchliwy i to mnie podnosi na duchu,ze jest moze ok u niego...
Tutaj jesli samemu nie podejmie sie inicjatywy, to po terminie jest dwa tygodnie sie czeka i dopiero wywoluja, a badanie jest w tym czasie tylko jedno, co dla mnie jest stanowczo za malo, w Polsce po tygodniu juz sie jest na patologii i stalym monitoringiem, a tu oczywiscie, luz blues co bedzie to bedzie...

sorki za wisielczy nastroj ale troche sie niecierpliwie juz...

dziekuje Wam dziewczyny za pamiec, ale nie dziekuje za kciuki zeby nie zapeszac;-) i tak jak Fifka piszesz, weszlo musi wyjsc no nie?

powodzonka w Waszych karmieniowych przygodach juz niedlugo sie wszystko ustabilizuje napewno:-)

ja mialam wrazenie,ze cycki puste, ale ostatnio jakos sie zmienilo to bo sie zapelnily, wiec moze to jakis znak, mleczko sie dla dzidziusia grzeje:-D
 
MILUSIA to sporo ci powiedziala polozna. Do mnie to teraz dzwoni. A wazenie bedziemy mieli dopiero podczas szczepienia
FIFKA ja to sie boje, ze zeby mi sie posypia i tak wkolko biegam do dentystki takie slabe mam.

A jaka jest skutecznosc tego zastrzyku?

A czy w takie pogody jak sa teraz na podlasiu wychodzicie na dwor z noworodkami? ja bylam jak nie bylo tych silnych mrozow na spacerku. Teraz weranduje przy otwartym balkonie

Do pielegnacji uzywamy Oilatum do kapieli a po niej Oilatum krem. Kupilam taki duzy 350gram z pompka za 42 zl. Do poopki sudocrem i czasami tormentiol
 
Hej dziewczyny. Wybaczcie ze mnie tak malo ostatnio ale kurcze nie ogarniam wszystkiego :( Wiem ze nie ja jedna sama z dwojka dzieci w domu ale kurcze nowosc to dla mnie a pomocy zero :(
Kurcze jeszcze sie pozalic musze bo mi sie szew rozszedl ku $#@&#@a i pojechac z Z powrotem do szpitala nie mialam jak bo juz sama z dzieciakami zostalam...i zostało mi czekanie az sie samo zagoi...ehhhh...Sorry za narzekanie :p Cale szczescie szew byl tylko jeden wiec mam nadzieje ze wielkiej tragedii nie bedzie...
A poza tym z karmieniem tez mam jaja bo mleko bardzo wartosciowe bo mala nabiera ladnie wagi ale co z tego kiedy ssac jej sie nue chce i po max 10min zasypia :( tak sie nie naje niestety. A z kolei budzic ja co godzina zeby chociaż sie troche się najadla to mnie w koncu wykonczy ... No ale trzeba sobie jakis radzić prawda? Ale mimo tego slabego ssania po 2 tyg przybrala 480g ( waga z wypisu 3800 a teraz 4280) wiec suma sumarum jest ok tylko jej mi szkoda bo widze ze sie nie najada i "ciumka" potem caly czas...
 
reklama
Dona ja tez po drugiej cesarce. Właściwie o wiele szybciej doszlam do siebie, jeszcz w szpitalu a teraz troszke ta rana taka niewyrażna... W dwoch miejscach mi zawineli skore i te wlasnie miejsca brzydziej sie goja . tez nie dzwigam Nataniela, bo sie boję .
Moj tez wraca z przedszkola o 15 i pierwsze magiczne zdanie- moge pograc na komputerze:no:
Zdrówka dla córy, oby nic poza katarem sie nie przyplątało;-)

Magsus mojemu Filipkowi tez oczka ropiały , dopiero teraz powoli przechodzi ale krople i masc stosujemy od wyjscia ze szpitala...

Fifka sto lat dla dwulatka :) A Adrianek ładnie juz waży, super:)
Obyś po zastrzyku czuła sie dobrze.

Justynka zaciskam kciuki za szybkie rozpakowanie:)

Anbas jak ja Cie rozumiem , ciezko ogarniac dwojke dzieci dom gotowanie itp tez sie dopiero zaczynam uczyc nowej sytuacji. Podziwiam mamy co maja np troje szkrabów:)
Ja tez mam w koło poczucie , ze maly sie nie najada... Ale przybiera ładnie, wie jest ok .
Wczoraj jak zasnął ok 22 to spał do 2,30 ale jak juz wstał tak do 6 rano nie spaliśmy. A jak o 6 zasnąl to o 7 był juz zwarty i gotowy by zaczac dzien:) Teraz spi juz z godzinke, mam nadzieje ze jeszcze troszke pospi.
 
Do góry