reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Mommy, nic Twojemu M nie lepiej? :( trzymam kciuki by się polepszyło.
Mój dzisiaj stwierdził, że jednak trzecie kategorycznie nie. Młoda wariowała mi dzisiaj w nocy także spać szłam ok 2, a Miko też dostaje małpiego rozumu. Jedno wyje, drugie jęczy i mają czasami tak na zmianę. Właśnie wróciliśmy od teściów gdzie młody wariował z kuzynostwem i co od nich ostatnio wracamy to musi być kłótnia. Biją się, szczypią, kłócą i kłamią. Kuzynka Miko robi wszystkim na złość pierónica jedna, a ten nasz oczywiście później za nią powtarza, nawet nie myśląc czy robi dobrze czy źle. Ech...a co będzie jak wejdzie w okres dojrzewania...wrrrr wysłałam ich z M teraz trochę na spacer, chwila spokoju
 
reklama
McPearl jeju jak ja bym chciała drugie :( :( Ale za chiny ludowe mój nie daje się przekonać.... A co do jego zdrowia jest gorzej.... O wiele. Możnaby powiedzieć , że jestem sama z drugim "chorym dzieckiem"......

U nas nocki tak jak były, przesypia. Jedynie po przestawieniu czasu budził się przez 2 tyg przed 6 :o a jak już zdążyłam się przyzywyczaić to coś się mu przestawiło i do 8 spał :D Piloty w domu poginęły do 3 tv jeden pilot został :D Nie wiem kiedy je znajde-pewnie nigdy. Zębów na razie mamy komplet , tzn 16.
 
Hej :)

Jak ja tu długo nie zaglądałam :szok:

licja gratulacje wielkie!!!
aob a jak Ty się czujesz??
McPearl ja wróciłam do szkoły pod koniec stycznia już i nie jest tak źle... co prawda mam łącznie 35 godzin (dwa miejsca pracy, 1,5 etatu) no i najgorsze - mnóstwo pisaniny w domu, ale piszę najczęściej podczas drzemek młodego. Nie mówię, że jest lekko ;) tym bardziej, że mały też baaardzo absorbujący i wiecznie broi, no i nie śpi sam dalej - w ogóle! Jest nieodkładalny. Na pewno nie jestem w stanie przygotpwywać się do pracy na 100%...ale jakoś daję radę i nikt nie narzekał i terminów pisania opinii nie zawaliłam. Od września zaczynam staż na dyplomowanego, z doskoku siadam do planu rozwoju zawodowoego i tworzę.

Dominik biega od kwietnia, chociaż jest trochę chwiejny, nie zawsze utrzyma równowagę. Oodczas konsultacji u neurologa (dłuższa historia, czekamy na wynik eeg) dr stwierdziła, że jest hipotoniczny czyli ma obniżone napięcie mięśniowe, choć ja tego nie czuje, bo mnie kopie nie raz podczas karmienia i snu :rolleyes:Mimo wszystko na razie obyło się bez poważniejszych urazów, żadnych guzów nie mieliśmy chyba, jedynie siniaki na nóżkach.
Spanie to u nas trudny temat - nadal cycujemy i to więcejchyba niż w okresie noworodkowym hihi, chodzę spać z małym ok.21.00 i śpimy całą noc razem, bo mamy milion pobudek z płaczem w nocy i natychmiast musi być cyc-pocieszyciel :sorry2: w dzień nieodkładalny, siedzę z nim... czasem jest cieżko:baffled:

Stan zębów - 6,5... tak tak, jedynie jedynki i dwie dwójki i przebiła się jedna czwórka, na resztę czekamy :blink:

MommyTiger
ehh ciężko tak bez wsparcia męża, musisz być mega dzielna:tak:
 
Cześć dziewczyny, pozdrawiamy i my:)
Jagoda pięknie rośnie, dalej wygląda na starszą niż jest (ubranka to już na 92 nosi, waga około 11,5 kg), zębów ma 12, czekamy na trójki (pewnie będzie ciężko przechodzić jak do tej pory). Biega, skacze, wariuje, wchodzi na krzesła, kanapę, na placu zabaw zwiedza wszystko... jest bardzo pociesznym dzieckiem, cały czas się śmieje, nie boi się ludzi ani zwierząt. W domu uwielbia się bawić ze starszą siostrą i łaskotać/tarmosić na kanapie.
Dalej chodzi do żłobka, na szczęście na wiosnę skończyły się poważniejsze choroby, teraz czasami jakiś katar. Od września idzie do drugiej grupy a za rok będzie czas na przedszkole.
Na wakacjach byliśmy w agroturystyce, Jagoda zachwycona zwierzakami, najbardziej jej się świnki podobały.
Coraz lepiej idzie nam odpieluchowanie, rano już obowiązkowo kupa na nocnik, w ciągu dla też potrafi sama przynieść nocnik i zrobić co trzeba. Więc myślę, że to już niedługo nam zejdzie odejście od pieluch.
Zasypia i śpi sama, teraz szykujemy jej własny pokój więc będzie całkiem sama spała.
Generalnie dalej jest dzieckiem bezproblemowym, teściowa ostatnio z nią siedziała kilka dni bo żłobek miał przerwę wakacyjną i szczerze powiedziała, że jest najradośniejszym i najsłodszym z wnuków;)
Ja bardzo chciałabym mieć trzecie, może udałoby się w końcu chłopca... ale mąż na razie nie chce więc pewnie skończy się na dwójce.

Trzymajcie się ciepło
 
Udanego roku szkolnego dla dzieci i mamuś ☺☺

Wczoraj Gniewko zapytany przed snem czy chce mleczko odpowiedział- "nie duuuuu" czyli że nie bo jest duży i wyobraźcie sobie,że nie wypił tego mleka ani wieczorem ani w nocy zadziwił mnie bardzo
 
reklama
Do góry