reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

HEJ
czytam was i czytam i nie mam weny do pisania Milion spraw do załatwienia przed wyjazdem

na weselu było super u teściów.........hymmmm........chcieli dac małej ogórkową i kiełbasę
new_scared.gif
ale przynajmniej Piotruś się wyszalał z kuzyneczkami a na weselu tancował jak szalony aż padł o.....21
new_splash.gif

Rafał już w Hol wczoraj pojechał a my mamy samolot w piatek brrrrr jestem podekscytowana i wystraszona

Pam ale masz przeżycia :baffled:

jeden spacerek już zaliczony Zawsze pod wózkiem mam zestaw ratunkowy czyt.pampers+chusteczki Nigdy nie był potrzebny Aż do dziś.........jak go zapomniałam Alusia zrobiła na spacerze mega kupice i wracała do domu z gołą pisią:sorry2:
 
reklama
my juz po obiadku , musialam sie bic z moim dzieckiem o talerze !!! ugotowalam sobie ryz i do tego warzywka w sosie jemu tz dodalam troche ryzu do rybkipo grecu noi i zoltko juz dostaje cale zotlko ale jak on zobaczyl mu talerz to amen nie chcialotworzyc buzi na swoj obiadek i musialam raz mu dwac ryzu z mojego raz lyzeczka jego obiadek !!! maly spryciaz chyba nic mu nie bedzie po ryzu z sosem :-) :-D a teraz lezy i figluje po lozku naszym zarlok zjadl caly swoj obiadek i jeszcze sporo z mojego talerza ale ja jakos stracilam apetyt na obiad i poszedl do kosza ...

u nas pogoda super tzreba wybrac sie na jakis popoludniowy spacerek chyba...

esti no to juz wiesz jak byc sie czula jak bys miala wiecej dzieci :-D

aOLA no to tzrymam kciuki zebys o niczym niue zapominala juz wiecej :-D ja tez zawsze mam pampusia i husteczki bo to nigdy nic nie wiadomo :-D
 
aga, a co to za sos? przyprawiony? tłusty? na śmietanie? nie wiem jaki robisz, ale ja bym swojego nie dała dziecku jeszcze
aOla, mi też się coś podobnego zdarzyło, wyjechaliśmy na cały dzień w gości, Tobi rano trzasnął już dwie kupki, więc wzięłam tylko 2 pampki i on oczywiście zrobił wieczorem kupę jeszcze raz, ale już go nie rozbierałam, za zimno już było - wytrzymał te 40min:dry: zanim dojechaliśmy do domu.
No z tym nocniczkiem też się zastanawiałam ale słyszałam że zanim dziecko nie jest w stanie kontrolować się to nie ma sensu uczyć.:confused: A za długie przesiadywanie na nocniku nie jest zdrowe.
 
nie pandi to byl sosik z zaszetki taki szybki i ten ryz ledwo byl nim polany zreszta wybieralam mu zeby nie byl polany ale pewnie nic mu niebedzie :-) tez bym mu nie dala jak by nie wlazil mi prawie do talerza a przeciez w swoim obiadku mial tez ryz ugotowany ...

czyli jakies 5 posilkow powinno byc tak ??
 
aga, z saszetki? to nie wiem czy nie gorzej, bo przyprawy też tam są a poza tym glutaminian itp. Pewnie nic mu się nie stanie potakiej ilości, ale ja bym nie eksperymentowała.:no: Tobi też nam zagląda w talerz jak jemy, więc albo nie jemy przy nim albo daję mu wtedy skórkę od chleba, którą się zajmuje albo je swój obiadek ale udaję że nabieram z mojego talerza:rofl2:.
 
Ja mam napisane ,ze z w tym wieku dziecko powinno zjadać 3 lub 4 razy mleko po 180ml-6, 7 miesieczne 4 razy a 8 juz tylko 3razy..zupki i owoce
Olisiek je 4, 5 razy mleko na dobę, w tym raz Sinlac na mleku- kazde mleko zageszczane kasza lub kliekiem zupkę 250 ml, owoce ok 200 ml , ok 100ml soku i od poniedzailku wrpowadzilam mu drugie danie.W dzien zjada kilka chrupek, 3, 4 i czasem kawalek buleczki lub chlebka
 
reklama
Ja mam napisane ,ze z w tym wieku dziecko powinno zjadać 3 lub 4 razy mleko po 180ml-6, 7 miesieczne 4 razy a 8 juz tylko 3razy..zupki i owoce
Olisiek je 4, 5 razy mleko na dobę, w tym raz Sinlac na mleku- kazde mleko zageszczane kasza lub kliekiem zupkę 250 ml, owoce ok 200 ml , ok 100ml soku i od poniedzailku wrpowadzilam mu drugie danie.W dzien zjada kilka chrupek, 3, 4 i czasem kawalek buleczki lub chlebka

Co do nocnika................czytaałm ze dziecko male nie powinno siedziec na nocniczku dluzej niz 10 minut ..zreszta dopiero ok 14-16 miesiaca zaczyna odczuwac potrzeby fizjologiczne tzn chodzi mi o to ze jest w stanie swiadomie odczuwac te portrzeby i prosic
Sama chcialąm kupić nocnik i sadzac jak bedzie Olis sam dobrze siedziec..........
Powiem Wam że sie wacham................wiem kiedy \olis robi kupke wiec moze warto spobowac.........a noz zalapie chcociaz kupke....przewijanie bedzie przyjemniejsze hihihihihihihihihihihbo z sikaniem to se odpuszcze
 
Ostatnia edycja:
Do góry