reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Dziewczyny, chciałabym przemalować kołyskę na biało. Polecacie jakąś konkretną farbę, czy mam kupić zwykłą do drewna? Mam też akryle (bo w wolnych chwilach bawię się w decoupage), mogłabym pomalować i polakierować, ale sama nie wiem. Doradźcie coś:)
 
reklama
@Anula0000
Mi lekarz powiedzial,ze okolo 33 tygodnia. Ale na pewno po 30stym. Trzecie genetyczne jest odplatne w sensie nie refundowane przez NFZ. Nasz synek na polowkowym mial wykryte pielektazje. Ale raczej nie bede tego genetycznego robic, musialabym sama zima jechac pociagiem do Poznania i ciagnac jeszcze stareszego syna wiec odpuszcze. Zwlaszcza , ze poprzedni chlopak tez mial pielektazje i same zeszly. Jestem dobrej mysli.

Ja jestem za tym aby sie przeniesc tu, a czasem cos skrobnac na otwartym, zeby nie umarlo i w razie jakby jakas dziewczyna doszla, aczkowiek to juz chyba taki etap, ze raczej niewiele osob dojdzie.

@malina4444 ja zawsze mialam zwierzole z odzysku, oprocz jednego z hodowli. Ale to byl owczarek wystawowy, Champion i moj naprawde wielki skarb.
Ale tak to przez moje zycie przewinely sie psy koty, glownie porzucone,czasem okaleczone. Szczeniory byly tylko tymczasowo a inne nieadopcyjne zostawaly do smierci.
Nienawidze pseudohodlowi - pies w gownie po pas i tylko rodzi. Szczeniory slabe, krzywe, chorujace i zdychajace ale glupi Polak kupi jorka za 200 zl. Na rodowodzie mu nie zalezy, "bo na kolanka ma byc".
I co mnie dziwi,gdybym poszla i chciala sprzedac IPhona za 50zl kazdy by wietrzyl podstep i zastanawial sie co jest nie tak, a psa za 200 zl "rasowego" szczeniaka luzik.
I nikt nie mysli, ze zarcie, szczepienia, pokarm, odrobaczanie to kosztuje...
 
Hej! Ale się rozpisałyście, a ja akurat dziś czasu mniej, bo byłam na trochę w pracy, teraz pakowałam młodego i o 13 już go odbieram i wiozę do moich rodziców na weekend blisko morza :) Także weekend mamy bez niego i oczywiście już milion planów, łącznie z przyjazdem szafy z ikei i jej składaniem ;) Nie żebyśmy mieli wypoczywać :p Chociaż dziś akurat rezerwuję stolik w restauracji, ładnie się ubieram, kiecka, szpilki, fryz odpowiedni i idziemy z M na randkę ;)

Dziewczyny zazdroszczę psiaków! Kocham psy i do pełni szczęścia brakuje mi donoszonej ciąży i zdrowego bobaska, domu jednorodzinnego i właśnie psa! Na pewno psiaka będziemy mieli, bo mój M też bardzo chce, ale obecnie mieszkamy w mieszkaniu dzieląc ogród z moim szwagrem, który nienawidzi niestety psów :( Także musimy poczekać na swój własny ogród :( Ale psiaki cudne macie!

@kolorowaMama super, że Majce spodobało się w nowej szkole. Na pewno będzie dobrze :)

@Anula0000 jej współczuję mężowi tych dolegliwości i tak długiego pobytu w szpitalu. Mam nadzieję, że go trochę podreperują na zdrowiu i będzie dobrze, bo przecież niedługo będziesz potrzebować go w domu!

Miłego dzionka!
 
Hej dziewczyny,

Gratki wczorajszych wizyt i dużych dzieciaczków.

Szczeniaczki mega słodkie.

U nas zwierzaków brak. Ja wolałbym psa (najlepiej małego maks do wysokości kolan), moj m kota. A że mamy nowy dom, to straty przy wychowaniu byłyby zbyt emocjonalne. Dziecku malowanie po ścianach wybaczę, obgryzionych lub podrapanych drzwi przez zwierzaka już nie tak szybko. No i u mnie zasada żadnych zwierząt na kanapie lub w łożku.

@kolorowamam po porodzie przez cc nie można podawać oksytocyny (nie wiem czy czas od cc ma znaczenie), więc lekarz ma dobre podejście. Kciuki żeby maluch chciał przyjść na świat w okolicach terminu.

Ja obudziłam się w nocy i spać nie mogłam. Jak usnęłam po 5 to dziecko mnie obudziło po 8.
Dzisiaj na szczęście słońce wyszło, ale rano 0 stopni na dworze.

@Anula0000 kciuki za zdrówko m
 
Ostatnia edycja:
Witam ja też nie mogę ogarnąć dwóch wątków wiec dziś pisałam na zamkniętym .Co do malowania kołyski to ja wybrała bym farbę taką specjalna z atestem,i tak sie zastanawiam czy nie pomaluje mojego łóżeczka całego na biało bedzie mi pasowało do komody a teraz mam wege z białym.
 
Anula a jeśli ma przepukline m to od razu mu zrobią zabieg czy będzie musiał się umówić (mój m miał i mu siatkę zakładali a miał małą dziurę ale lepiej siatke wybrać podobno mocniejsza).
 
reklama
Temat psów widzę się rozkręcił :) ja tam jestem kociarą, mój mąż raczej też, więc jeżeli już to koty nam pisane. Ale na razie o tym nie myślimy, bo nasze życie jest zbyt chaotyczne żeby mieć zwierzaki.
 
Do góry