reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Cześć Dziewczyny, chciałabym dołączyć do Was i przywitać się.
Mam termin porodu na 10 stycznia. 10t+4d
W środę mam drugie usg i nie wiem czy lekarz zrobi mi wtedy juz usg prenatalne czy nie.. Będę pierwszy raz u nowego lekarza który chciałabym aby prowadził moją ciążę ze względu na to że jest dobrym specjalistą od USG z kolei różne opinie słyszałam na temat jego samego, sposobu bycia, poczucia humoru itd. To moja druga ciąża. Od 6 tygodnia zaczęły się okropne mdłości na przemian z wymiotami, od dwóch dni odpukać są tylko mdłości ale bez wymiotów, zastanawiam się czy jest szansa że wymioty już przechodzą bo w pierwszej ciąży niestety wymiotowałam i bardzo źle się czułam do końca 4 tego miesiąca. Staram się byc dobrej myśli...
Pozdrawiam wszystkie mamusie które zmagają się z podobnymi dolegliwościami...
 
A skąd ta wada? Można było ją wykryć w inny sposób niż usg? A jak teraz dzieciątko ?
Nie mam pojęcia. Ale właśnie przecież kości widać na USG więc uważam, że powinni to wykryć, pewnie akurat tego nie przypuszczali. Na to nikt nie miał wpływu, jak tylko ja, bo powinnam brać kwas foliowy przed ciąża(tak mówią lekarze) , ale ta była nie planowana i obecna ciąża też jest nie planowana, ale jest z innym mężczyzną więc jest nadzieja na zdrowe dziecko. Widziałam w szpitalu pełno dzieci z różnymi tego typu rozszczepami, byli też rodzice co kolejne dziecko mieli z rozszczepem. Może to wada genów, które w jakiś osób nie pasują.
Na dzień dzisiejszy moja córka ma 8 lat. W wieku 7msc miała operację zamykającą wargę i podniebienie. Co 2msc jeździmy ze Śląska do Warszawy na kontrolę ortodontyczną. Córka nosi aparat na zębach i za dwa lata ma mieć przeszczep z kości udowej w brakujące miejsce w górnej szczęce, tam gdzie tego nie zauważyli na USG jak byłam w ciąży z nią. Rozwija się dzięki Bogu normalnie. W wieku 18 lat korekcja nosa. Powiem szczerze, brzmi może strasznie, ale uwierzcie mi, jej rozszczep to pikuś, jest zdrowym dzieckiem i z tego cieszę się najbardziej na świecie.
 
Ostatnia edycja:
To i ja się nieśmiało witam.Termin 26.01.2020
To moja 5 ciąża,ale mam tylko 2 dzieci.Jedna ciąża rozwiązana w 28tc,jedno poronienie w 7tc.
Dlatego bardzo się boję.Ale jestem pełna nadzieji,że tym razem się uda.No i jestem też już wiekowa 38 lat
 
Kto ma badania prenatalne w tym tygodniu ?:) Ja jutro, stresik troszkę jest.

ja mam USG dopiero 19.07 - to będzie 13 + 4 więc trochę późno, ale właśnie w 12 +0 - mam tygodniowy wyjazd... ale i tak się zastanawiam czy nie zrobić gdzie indziej jeszcze 11 + ileś... a wy w którym tygodniu ciąży robicie? bardziej do razu w jak zacznie się 11 czy później?

od razu od 10 + 0 robiłyście NIFTY? czy lepiej poczekać? Słyszałam że z papa lepiej poczekać i zrobić tuż przed USG.
 
A to ja zapytam inaczej, czy ktoś tak jak ja jednak nie decyduje się na badania prenatalne?

szanuję decyzję. Ja się decyduję na badania, bo (nawet jeśli chce się mieć dziecko) to można się przygotować na operację czy leczenie tuż po urodzeniu, co znacznie zwiększa szanse przeżycia. Na USG nie wszystko widać, jednak dziecko ma tylko 4 cm - 8 cm... polecam ten artykuł: Link do: Badania prenatalne w I trymestrze (USG, test papp-a, NIPT) - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
reklama
To i ja się nieśmiało witam.Termin 26.01.2020
To moja 5 ciąża,ale mam tylko 2 dzieci.Jedna ciąża rozwiązana w 28tc,jedno poronienie w 7tc.
Dlatego bardzo się boję.Ale jestem pełna nadzieji,że tym razem się uda.No i jestem też już wiekowa 38 lat
mamy podobny termin! ja ma planowany na 22.01! bardzo mi przykro, że część ciąż się nie udała... Trzymam kciuki, że wszystko będzie w porządku! Trzeba być dobrej myśli! :)
 
Do góry