reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Gowno prawda jak dla mnie ,ale ogolnie mnie to nie obchodzi licz sobie nawet wedlug ksiezycowego kalendarza i zjedz snikersa :)
3 ciaze przechodze i duzooooo kobiet wokol i liczylo sie jak pisalam.
Kazda aplikacja, kalkulator liczy tak.
Koniec tematu bo glowa muru nie przebijesz.
p.s klawiatura nadal lipa

Wez dziewczyno wyluzuj, sama zaczelas sie spinac. Polecilas poszukac w google, to pokazalam co znalazlam... Takim tonem to do swoich dzieci, a nie do mnie.
 
reklama
moja lekarka aby maluch sie obrócił popukała troszkę paluszkiem w moj brzuch i rzeczywiście sie odwrócił abyśmy mogli kręgosłup zobaczyć o słodyczach też słyszałam.
U mnie niestety też się nie odwracał nawet jak lekarz mi tam stukał tym usg bo brzuhu! Ale przed kolejnym badaniem planuje jakiegoś snickersa zjeść!;)
 
Mnie nawet o zdanie nie pytali tylko od raz zapisali pappę, jakby to było oczywiste. Dziwne to dla mnie, powinni chociaż pytać o preferencje. U mnie na wynik pappy się czeka dwa tygodnie, coś czuję że wynik NIFTY pro będę miała wcześniej :D

Czy zamawiałaś nifty z jakiejś konkretnej strony? Czy w swojej przychodni? Mam kilka stron na oku, ale właściwie to nie wiem która jest "zaufana"...
Mnie tez nie pytali. Tylko ze stara tomamisc hehe. A ja i tak pierwsze nifty bede miala
Ja weszłam na stronę Link do: Badanie NIFTY Pro | Badanie NIFTY Pro - nieinwazyjne, bezpieczne badanie prenatalne już od 10 tygodnia ciąży Tam u góry masz taką czerwoną zakładkę "zarezerwuj termin". Klikasz na to i potem wybierasz swoje województwo, wtedy wyskakują adresy laboratoriów, które mają podpisane umowy na pobieranie próbek. Wybierasz, gdzie masz najbliżej. Potem wpisujesz datę kiedy chciałabyś zrobić badanie (ważne aby był to termin po skończonym 10t 0d wg usg), no i wpisujesz swoje dane z numerem telefonu i mailem.
Do mnie oddzwoniła koordynatorka tych badań po jakichś 3 godzinach. Zapytała o dokładny tydzień ciąży, czy jest to ciąża pojedyncza czy bliźniacza i która to ciąża, mój wiek. Powiedziała, że trzeba zapłacić zaliczkę w wysokości 200 zł i dane do wpłaty przesłała na maila. Potem jak wpłaciłam zaliczkę przesłała na maila trochę pytań o ciążę i o moje zdrowie. Gdy jej to odesłałam to przesłała mi do przeczytania wypełnione papiery, które potem czekały na mnie w laboratorium, trzeba było to podpisać i zaznaczyć odpowiedzi na kilka pytań. W laboratorium przy pobraniu trzeba zapłacić za pobranie (ja płaciłam 50 zł), ale ta zapłata jak i zaliczka wliczone są już do ceny całego badania. Po pobraniu trzeba zapłacić resztę pieniędzy na konto i czekać na wyniki. Gdy zapłaciłam dostałam na sms i mail informację, że wyniki będą do pobrania na moim internetowym koncie i jak się na nie zalogować.
Jak przyszedł wynik to też dostałam sms i maila, że mogę pobrać wynik.
Tez tam robie :)
Wspaniała atmosfera tu panuje! [emoji173] Aż żal wchodzić...
Wez poprawke ze wszystkie tu my w ciazy jestesmy hehe Jak mamy ze sobą do stycznia wytrzymać to nie możemy wszystkiego personalnie brac do siebie [emoji16] luz i czilałt bez spiny [emoji41][emoji41][emoji41]
 
Wez poprawke ze wszystkie tu my w ciazy jestesmy hehe Jak mamy ze sobą do stycznia wytrzymać to nie możemy wszystkiego personalnie brac do siebie [emoji16] luz i czilałt bez spiny [emoji41][emoji41][emoji41]

Wszystko rozumiem, ale ciąża nie może być wymówką na chamskie teksty i odzywki. Po co coś takiego? To, że ktoś się upiera przy swoim i nie potrafi przyjąć do wiadomości zdania innych, to nie powód, żeby siać jakiś zamęt... Lybię dyskusje i wymianę zdań, ale nie w taki sposób. No ale wszędzie się znajdą takie osoby, co to „wiedzą lepiej”.
Jak dla mnie koniec dyskusji na ten temat. Wolę wierzyć lekarzom z ginekologiczno-położniczym wykształceniem, niż „mnóstwie kobiet dookoła.” :D
 
Serce mi się rozkleja jak czytam wasze posty i oglądam usg. Macie już takie "duże" te wasze dzieciątka. Ja mam dopiero 8tc 3dzień. To jest niesamowite, że w tak wczesnej ciąży maleństwa mają taki piękny kształt :laugh2:
 
reklama
Nie bede niczyim adwokatem ale okreslenie " gowno prawda" nie mozna okreslac od razu jako chamskie i obrazliwe, a raczej zaakcentowanie wypowiedzi. Owszem, każdy ma inny poziom wrażliwości, ale trzeba liczyc sie z tym ze to net i sa osoby o roznej formie wypowiedzi. Nikt nikogo personalnie nie podjeżdża wiec nie ma co sie obruszać.
A co do wyliczen ciąży to moze kolezanka nieodpowiednio dobrala slowa ale przekaz jak najbardziej sluszny. Lekarze nie liczą wg kalendarza ogolnie przyjetego, ani tez nie okreslaja ciazy jako jedynie pełne faktycznie zakonczone tygodnie. To jest jeszcze bardziej skomplikowane szczegolnie gdy mowa juz o miesiacach :) My ciezarowki liczymy po swojemu a oni po swojemu. Mialam to dokladnie rozrysowane przez dr a takowych w swoim otoczeniu mam sporo gdyz prowadze księgowość m.in. lekarzom. W sumie na obecną chwile już tylko im :) to ze czasami lekarze dostosowuja sie do pacjentek i podaja tylko w tyg jest generalnie mało profesjonalne
Wszystko rozumiem, ale ciąża nie może być wymówką na chamskie teksty i odzywki. Po co coś takiego? To, że ktoś się upiera przy swoim i nie potrafi przyjąć do wiadomości zdania innych, to nie powód, żeby siać jakiś zamęt... Lybię dyskusje i wymianę zdań, ale nie w taki sposób. No ale wszędzie się znajdą takie osoby, co to „wiedzą lepiej”.
Jak dla mnie koniec dyskusji na ten temat. Wolę wierzyć lekarzom z ginekologiczno-położniczym wykształceniem, niż „mnóstwie kobiet dookoła.” :D
 
Do góry